Džordžas R. R. Martinas / © Wikimedia Commons nuotr.

Nepatenkinti bandymais kuriant keletą „Sostų karų“ panteono projektų „HBO“ sudarė „didžiulį bendrą sandorį“ su „Ledo ir ugnies giesmės“ kūrėju Džordžu R. R. Martinu. Martinas šiam tinklui ir jo transliavimo paslaugų teikėjui „HBO Max“ turės sukurti daugiau produktų, kurių vertė sieks „maždaug aštuonių skaitmenų sumą“. Be to, jog galimai įtrauks originalius serialus į „HBO“ platformą, Martinas dar ir kurs serialą „Kas bijo mirties“ („Who fears death“), paremtą Nnedi Okorafor 2011 metų romanu ir 1979 metų fantastinės novelės adaptacija „Roadmarks“.

Net ir prieš sudarant šią sutartį, šis kabelinės TV tinklas jau kurį laiką sunkiai dirbo bandydamas iš „Sostų karų“ sukurti daugiau serialų. „HBO“ jau užsakė „House of the dragon“, istoriją apie Targarianų giminės priešistorę maždaug trys šimtmečiai iki seriale rodomų įvykių, o taip pat dirbama ir prie dar kelių kūrinių. Keli iš kuriamų „Sostų karų“ projektų yra „10 000 laivų“ („10,000 Ships“) (pavadinimas ne galutinis), kuriame pasakojama apie karių karalienę Nymerią maždaug 1,000 metų prieš originalasu serialo įvykius; „9 Voyages“ apie Lordą Korlį Valerijoną, dar žinomą, kaip Jūros gyvatė; „Dunk and egg“ šalutinis produktas, paremtas Martino romanų serijomis; ir animaciniai serialai, apie kuriuos buvo pranešta.

Nepaisant naujos sutarties su „HBO“, kuri paveiks tik naujus projektus ir Martino vardas nebus susijęs su kitais sandoriais, autorius dirba su daugybe kitų projektų kituose televizijos skyriuose. Neseniai buvo patvirtinta, kad jo „Wild cards“ serialas, prie kurio dirbo „Hulu“, buvo perduotas „NBC Universal“ priklausančiam „Peacock“ paslaugų tiekėjui. Be to, Polas V. S. Andersonas dirba prie „In the lost lands“ režisavimo, o tuo tarpu Goras Verbinskis „Netflix“ platformai režisuoja „Smėlio karalių“ adaptaciją.

Net ir su visu darbu televizijoje, Martinas kai tik turi galimybę pasineria į prozos kūrybą. „Sostų karų“ skaitytojai tikisi ilgai laukto „Žiemos vėjai“ („The winds of winter“), o Martinas savo tinklaraštyje informavo apie knygą sakydamas „Parašiau šimtus ir dar daugiau „Žiemos vėjų“ puslapių 2020 metais. Tai geriausi metai iš visų knygos rašymo metų. Kodėl? Nežinau. Galbūt dėl izoliacijos. O gal man tiesiog pasisekė. Kartais man sekasi. Bet turi sektis ir toliau. Dar liko parašyti šimtus puslapių, kad romanas pasiektų patenkinamą pabaigą. Būtent tam skirti 2021 metai, tikiuosi“.

Martinas sako, kad romaną planuoja baigti 2021 metais ir prideda, kad turi „taip pat atlikti dar nesuskaitomą galybę dalykų“. Jo naujas sandoris su „HBO“ tikrai yra vienas iš jų.

Taip pat skaitykite: HBO „Sostų karų“ franšizės pratęsime naujos idėjos

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: