Wikimedia comonds nuotr.

Uzbekistanas, esantis vidurio Azijoje, atšaukė muzikos festivalį, kuriame turėjo koncertuoti Kremliaus invaziją Ukrainoje remiantys Rusijos atlikėjai.

Sprendimas priimtas po to, kai kaimyninis Kazachstanas anksčiau šiais metais priėmė panašų nutarimą.

Abi šalys yra artimos Maskvai, tačiau nepalaiko invazijos į Ukrainą, kuri privertė sunerimti Rusijos sąjungininkus buvusioje Sovietų Sąjungoje.

Festivalis, Uzbekistano sostinėje Taškente, pavadintas „Zhara“ (lietuviškai „Karštis“), turėjo vykti gegužės 20–21 d.

„Jis atšauktas dėl Rusijos dainininkų dalyvavimo ir jų publikacijų socialiniuose tinkluose“, – informavo pagrindinės Uzbekistano bilietų platinimo tarnybos atstovas.

Tarnybos atstovas teigė nesąs tikras, ar festivalis vis dar įvyks.

Tačiau policijos atstovas Taškente patvirtino, kad „Zhara“ festivalis buvo atšauktas Vidaus reikalų ministerijos nurodymu“.

Paklaustas, ar tai įvyko dėl to, kad festivalyje dalyvauja Rusijos atlikėjai, kurie išreiškė paramą Maskvos puolimui Ukrainoje, jis atsakė: „Taip“.

Tarp turėjusių koncertuoti atlikėjų buvo ir Rusijos roko žvaigždė Grigorijus Lepsas, neseniai koncertavęs Maskvos patriotiniame mitinge, kuriame dalyvavo prezidentas Vladimiras Putinas.

Taip pat turėjo koncertuoti Rusijos popmuzikos žvaigždė Olga Buzova, prokremliška atlikėja, kuri praėjusių metų pabaigoje vyko į Rytų Ukrainą palaikyti Maskvos karių.

Praėjusį mėnesį dėl „nestabilios padėties pasaulyje“ buvo atšauktas ir kitas „Zhara“ festivalis didžiausiame Kazachstano mieste Almatoje.

Azerbaidžanas, Maskvos sąjungininkas Kaukaze, festivalį atšaukė pernai.

Vidurio Azijos valstybės palaiko glaudžius ryšius su Maskva, tačiau stengiasi išlaikyti diplomatinį neutralumą Ukrainos klausimu, siekdamos palaikyti gerus santykius ir su Rusija, ir su Vakarais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: