Daiktų susidėjimas į ligoninę nėra pasirengimas gimdymui. Ruošiantis jam verta iš anksto išsiaiškinti, kokius gimdymo etapus ji turės pereiti, išmokti kovos su skausmu metodus, teisingą stūmimo ir kvėpavimo būdą, taip pat tinkamai paruošti savo kūną, kad būtų išvengta tarpvietės plyšimo.
Ilgus devynis mėnesius būsimoji mama ruošiasi šiai didelei dienai. Nekantrus laukimas, džiaugsmas galvojant apie pirmąjį susitikimą su laukiamu kūdikiu, bet taip pat nerimas ir skausmo baimė – šie ir daugelis kitų jausmų lydi moterį, besilaukiančią vaiko. Gimdymas bus lengvesnis ir mažiau skausmingas, jei nėščia moteris gerai pasiruoš, tada ji išvengs nenumatytų situacijų streso ir lengviau ras save naujame vaidmenyje.
Didelė pagalba ruošiantis gimdymui gali būti vadinamoji gimdymo mokykla. Nepriklausomai nuo to, ar moteris laukiasi savo pirmojo vaiko, ar tai bus jos kitas gimdymas, tokie nėščiųjų užsiėmimai duos daug naudos.
Kodėl nėščiųjų kursai yra svarbūs?
Pirmą kartą besilaukiantiems tėvams kursai yra neįkainojami. Gimdymo metu moterys dažnai susiduria su nerimu ir baime. Užsiėmimai padeda nėščioms moterims jaustis tvirčiau viso proceso metu ir žinoti, ko tikėtis. Tai sumažina nežinomybę ir daro gimimo patirtį labiau tikėtiną. Moterys raginamos paskaitas išklausyti kartu su gyvenimo partneriu, kuris taip pat gali išmokti daug naudingos informacijos, kurią jis gali panaudoti, padedant mamai morališkai ir fiziškai.
Dažniausiai užsiėmimų metu aptariamos temos
GIMDYMAS
-
Priešlaikinis gimdymas;
-
Ką galima padaryti, kad gimdymas būtų lengvesnis ir patogesnis (atsipalaidavimo ir kvėpavimo būdai, skirtingos gimdymo vietos, vonia, kamuoliai ir t. t.);
-
Galimybės, padedančios valdyti skausmą;
-
Gimimo plano sudarymas;
-
Pagalbinio asmens (tėvo, dulos, akušerės, draugo ar šeimos nario) vaidmuo;
-
Galimos medicininės intervencijos;
-
Cezario pjūvis.
SVEIKAS NĖŠTUMAS
-
Šiandienos nėščiųjų užsiėmimai apima daugiau nei pasiruošimą gimdymui, aptariami ir tokie dalykai, kaip pvz., nėščiosos mityba, maisto papildų vartojimas bei fizinis aktyvumas.
NAUJAGIMIO PRIEŽIŪRA IR POGIMDYVINIS LAIKOTARPIS
-
Motinos ir kūdikio sąlyčio su oda svarba iškart po gimimo;
-
Naujagimio išvaizda ir elgesys;
-
Kūnas po gimdymo;
-
Maitinimas (įskaitant diskusiją apie žindymo naudą ir bet kokių problemų mažinimą);
-
Kūdikio saugumas;
-
Kaip rūpintis naujagimiu;
-
Kūdikio augimas ir vystymasis;
-
Kūdikių įranga ir reikmenys;
-
Pogimdyminė depresija;
-
Skirtingi požiūriai į tėvystę (tai skatina diskusijas tarp tėvų);
-
Bendruomenės ištekliai ir programos.
Užsakymo Nr. KMC220064