Organizatorių archyvo nuotr.

Peties skausmas yra ganėtinai dažnas reiškinys. Jis gali būti nuolatinis arba staigus. Skausmas dažniausiai atsiranda arba paūmėja dėl perkrovos ir peties sąnario įtampos kasdienės veiklos ir sporto metu. Pečių skausmo priežasčių reikia ieškoti ir sergant daugeliu osteoartikulinės sistemos ligų. Aptarkime, kokios yra dažniausios peties skausmo priežastys ir kaip su jomis kovoti.

Kas yra peties skausmas ir kokios dažniausiai yra jo priežastys?

Peties sąnarys, jungiantis viršutinę galūnę su liemeniu yra sudarytas iš kelių sąnarių, todėl turi didžiausią judesių amplitudę, lyginant su kitais sąnariais. Kaulų struktūros (žastikaulis, mentė, krūtinkaulis ir raktikaulis) yra apsuptos daugybės raiščių, raumenų, sausgyslių ir bursų, kurios užtikrina peties stabilizavimą ir sklandžius judesius. Svarbiausią vaidmenį atlieka vadinamoji rotacinė manžetė,, kurią sudaro keturi raumenys ir jų sausgyslės, supančios vieną iš sąnarių, t. y. peties ir mentės sąnarį.

Dažniausios peties skausmo priežastys yra perkrova, pasikartojantys mikro pažeidimai ir aplinkinių minkštųjų audinių sužalojimai, atsirandantys atliekant kasdienę veiklą, sportuojant. Pagrindinė peties skausmo priežastis gali būti degeneraciniai pokyčiai, kurie blogėja su amžiumi. Taip pat derėtų nepamiršti ir įvairių uždegiminių ligų, tokių kaip reumatoidinis artritas arba reumatinė polimialgija. Be peties skausmo šių ligų eigoje pasireiškia ir kiti ligos simptomai. Rečiau peties skausmas yra kitų organų ligų požymis, įskaitant širdies priepuolius ar plaučių naviką.

Kaip yra gydomas peties skausmas?

Pagrindinis peties skausmo, susijusio su jo mechaniniais pažeidimais gydymo metodas yra reabilitacija. Kineziterapija ir fizioterapijos procedūros gali padėti efektyviai sumažinti peties skausmą ir kitus nepageidaujamus pojūčius.

Derėtų vengti veiklos, kuri apsunkina simptomus, lokaliai naudoti šaltus kompresus ir reguliariai mankštintis pagal individualias kineziterapeuto rekomendacijas.

Retesniais atvejais gali prireikti ir chirurginio gydymo intervencijų. Papildomas gydymo metodas yra vaistų (kortikosteroidų) švirkštimas į diskomfortą sukeliančią vietą, pavyzdžiui, bursą. Geriamieji vaistai (paracetamolis, NVNU, silpni opioidai) gali būti naudojami kaip papildoma pagalbinė priemonė, tačiau vertėtų atminti, jog jų jokiais būdais negalima vartoti lėtiniu būdu. Esant uždegiminėms peties sąnario ligoms, dėl gydymo sprendžia reumatologas.

Užsakymo Nr. KMC210154

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: