Prostatitas – tema, kuria vyrai vengia kalbėti ne tik su savo gyvenimo partnere, bet ir su gydytojais. Ši liga dažnam stipriosios lyties atstovui asocijuojasi su vyriškumo praradimu. Labai svarbu žinoti, jog uždelsus gydymą prostatitas gali sukelti išties rimtų sveikatos sutrikimų, Štai laiku ieškant medikų pagalbos šią nemalonią problemą galima išspręsti gana greitai ir efektyviai. Labai dažnai problema yra ne pati liga, o požiūris į ją. Taigi, ką reikia žinoti apie prostatitą?
Prostatito simptomai
Kada verta susirūpinti? Gydytojai sako, jog pajutus skausmą dubens srityje, sunkiai ir skausmingai šlapinantis ar esant skausmingai ejakuliacijai, verta susirūpinti ir nedelsiant kreiptis pagalbos. Negydomas prostatitas gali sukelti kitas sveikatos problemas ar infekcijos paūmėjimą. Tačiau išvardinti simptomai nėra vieninteliai, liudijantys, kad jums formuojasi ar jau susiformavęs prostatitas. Susirūpinkite jeigu:
-
Šlapinatės ne tik skausmingai, bet ir pernelyg dažnai. Ypač reikia atkreipti dėmesį į naktinį vaikščiojimą į tualetą. Jeigu esate priversti tai daryti kelis kartus per naktį, tuomet tai jau pavojaus signalas.
-
Yra kraujo pėdsakų šlapime.
-
Jaučiamas skausmas pilvo, kirkšnies ar apatinės nugaros dalies srityje.
-
Jaučiamas varpos ar sėklidės skausmas ir diskomfortas.
-
Nuolat jaučiami į gripą panašūs simptomai.
Kas lemia prostatito atsiradimą?
Pradėkime nuo to, jog prostatitas gali būti ūminis ir lėtinis. Ūminį prostatitą paprastai sukelia iš šlaplės ar šlapimo pūslės patekusios infekcijos, lytiniu keliu plintančios ligos. Lėtinis prostatitas dažniausiai išsivysto iš ūminio. Šiai negandai didelę įtaką turi ir nereguliarus chaotiškas lytinis gyvenimas, ilgalaikis nepatogus kūno padėties buvimas ar dažnos dubens sričiai sukeliamos vibracijos. Labai dažna priežastis – atsainus požiūris į profilaktinius tyrimus. Gydytojai urologai primygtinai rekomenduoja kartą per metus atlikti būtinus profilaktinius tyrimus. Ūminis prostatitas gydomas lengviau nei lėtinis. O to išvengti tikrai įmanoma. Reikia žinoti ir pasiruošti tam, kad dažnai prostatito priežastys tiesiog nenustatomas. Visgi, tai nereiškia, kad reikia atsainiai žiūrėti į juntamus simptomus.
Galimos prostatito komplikacijos
Pirmiausia skubame paguosti, jog atlikus tyrimus nebuvo rasta jokių tiesioginių įrodymą, kad prostatitas gali sukelti prostatos vėžį. Visgi, komplikacijų gali būti, jeigu prostatitas bus negydomas arba gydomas atsainiai. Galimos tokios komplikacijos:
-
Bakterinė kraujo infekcija;
-
nevaisingumas, kurį dažniausiai sukelia lėtinis prostatitas;
-
spermos anomalijos;
-
sėklidės užpakalinio vamzdelio uždegimas;
-
prostatos abscesas, t.y. prostatos srityje atsiradusi ertmė.
Rizikos veiksniai atsirasti prostatitui
Nors prostatitu susirgti gali bet kuris vyras, visgi, egzistuoja tam tikri rizikos veiksniai. Tikrai verta atkreipti dėmesį į juos:
-
Amžius.
-
Ankstesni prostatos negalavimai.
-
Infekcijos šlapimo pūslėje.
-
Šlapimo kateterio naudojimas.
-
Atlikta biopsijos prostata.
Taigi, jeigu jus kankina tokios sveikatos problemos, prevenciniai prostatos tyrimai turėtų būti net nesvarstytina būtinybė. Niekam ne paslaptis, jog visos ligos, aptiktos ankstyvoje stadijoje, gydomos greitai ir efektyviai. Ne išimtis ir prostatitas.
Partnerio turinys