Aleksejus Navalnas / Instagram archyvo nuotr.

Aleksejus Navalnas, kuris buvo ištremtas ir įkalintas už Kremliaus kritiką, informavo, kad jam buvo paskirta šešis mėnesius kalėti karceryje. Jo šalininkai vis labiau nerimauja, kad jo gyvybei gresia pavojus.

Ryškiausias prezidento Vladimiro Putino oponentas atlieka devynerių metų laisvės atėmimo bausmę griežto režimo tremties kalėjimo kolonijoje, esančioje už 250 km į rytus nuo Maskvos. Jis atlieka bausmę dėl kaltinimų sukčiavimu, kuriuos vadina politiškai motyvuotais.

46 metų A. Navalnui skirta maksimali šešių mėnesių bausmė vadinamojoje PKT karcerio kameroje, „Twitter“ pranešė jo advokatas Vadimas Kobzevas.

Šios karcerio kameros yra visiškai atskirtos nuo likusios kalėjimo dalies, todėl yra žinoma, kad į jas patekę kaliniai susiduria su sunkesnėmis sąlygomis nei įprastose kamerose. PKT kamerose kaliniai gauna vieną trumpą pasimatymą ir vieną siuntinį kartą per šešis mėnesius. Be to, jie kasdien gali 1,5 valandos pasivaikščioti. Nors nuteistiesiems ribojama galimybė bendrauti tarpusavyje, jiems leidžiama skaityti knygas iš kalėjimo bibliotekos ir rašyti laiškus.

„Daugiau kaip aštuonis mėnesius niekam nebuvo leista su manimi pasimatyti, o vakar man pranešė, kad būsiu perkeltas į [PKT kamerą] maksimaliam leistinam šešių mėnesių laikotarpiui. Į kamerą pašaliniai asmenys neįleidžiami. Kitaip tariant, jau beveik metus niekas manęs nelankė. Net psichopatai ir serijiniai žudikai, atliekantys laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmes, turi teisę gauti pasimatymą, o aš – ne“, – rašė A. Navalnas socialiniame tinkle „Twitter“.

„Na, sunkūs laikai padaro tave stipresnį, nors nesuprantu, kodėl tai turėtų būti taikoma ir mano vaikams. Bet svarbiausia, kad kai tau nutinka kažkas panašaus, supranti, kaip svarbu kovoti su šiuo korumpuotu režimu“, – sakė A. Navalnas.

Pasak Navalno advokato Kobzevo, jo kliento sveikata per pastarąjį mėnesį smarkiai pablogėjo, o dėl prarastų 7 kilogramų ir stiprių skrandžio skausmų kalti kalėjimo medikai, kurie skyrė per daug antibiotikų kvėpavimo takų ligai gydyti.

„Šių veiksmų negalima vertinti kitaip, kaip atviro plano bet kokiu būdu pakenkti A. Navalno sveikatai“, – teigė A. Kobzevas „Twitter“.

A. Navalno spaudos sekretorė Kira Jarmyš teigė, kad per pastaruosius metus jis neturėjo būti tiek kartų uždarytas į vienutę už tariamus nusižengimus. „Leiskite priminti, kad per visą šį laiką jam niekas negalėjo nei skambinti, nei su juo pasimatyti,“ – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė Jarmyš.

A. Navalnas buvo įkalintas 2021 m. sausį, kai grįžo į Rusiją po to, kai vos nemirė apsinuodijęs sovietų gamybos uždrausta karine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Vakarų mokslininkai išsiaiškino, kad būtent nuo šių nuodų jis vos nenumirė.

Vėliau tais pačiais metais Rusijos valdžios institucijos uždraudė visoje šalyje veikiančias A. Navalno politines ir aktyvistų grupes, todėl beveik visi artimiausi jo bendražygiai buvo priversti bėgti iš šalies, kad išvengtų arešto.

A. Navalnas pažadėjo ir toliau kovoti prieš Kremlių ir karą Ukrainoje, nors ir sėdi kalėjime.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: