1. Popiežius BenediktasXVI su Regensburgo choru Bavarijoje 2006 metais. Popiežiaus brolis šiam chorui vadovavo nuo 1964 iki 1994 metu – tai laikotarpis, sutampantis su kaltinimais.

Maždaug keturis dešimtmečius prieš mažiausiai 231-ną berniukų choro narį, vadovaujamą buvusio popiežiaus Benedikto XVI brolio daugiau nei 30 metų, buvo naudojamas smurtas ir prievarta, penktadienį paskelbė advokatas, nagrinėjantis pranešimus apie įstatymo pažeidimus.

Advokatas Ulrich Weber, choro įgaliotas išnagrinėti kaltinimus smurto, kankinimų ir seksualinės prievartos naudojimu teigia manęs, jog tikrasis šiurkštus elgesys bus labiau išplitęs.

Naujienų konferencijos Bavarijos mieste Regensburge metu, kur choro šaknys siekia 975 metus, Weber apytikriai apskaičiavo, jog nuo 1953 iki 1992 metų kas trečias šio choro narys ir prie jo prijungta mokykla kentėjo nuo bet kokios fizinio smurto formos.

Smurto panaudojimą ir kitus nepriimtinus veiksmus jis priskyrė Johann Meier, kuris yra žemesnės mokyklos, susijungtos su choru buvęs direktorius (vadovavo 1953-1992). Weber pranešė, kad buvęs direktorius Meier pernai netikėtai mirė. Pasak teisininko, 1987-ais metais atliktas tyrimas dėl prievartos naudojimo nepateikė jokių priežasčių dėl kurių choro vadovas Meier galėtų būti atleistas nuo pareigų.

Paklaustas, ar Benedikto brolis, Georgas Ratzingeris – Regensburgo choro vadovas nuo 1964 iki 1994 metų, žinojo apie šiurkštų elgesį, Weber teigia, kad „po atlikto tyrimo, manau, jog žinojo“.

Tėvas Ratzingeris, kuriam šį mėnesį sukanka 92 metai, yra buvusio popiežiaus (nuo 2005 metų balandžio mėnesio iki 2013 metų vasario 23 dienos), savo pareigų atsisakiusio dėl to, jog teigė esąs per silpnas įvykdyti visas jam paskirtas pareigas, vyresnysis brolis. Dabar žinomas kaip popiežius emeritas, jis vis dar gyvena Vatikane, o jo brolis apsistojęs Regensburge.

Weber pastebėjo, kad kol buvo choro vadovas, Tėvas Georgas Ratzingeris buvo prižiūrinčios tarybos, kartu su vidurinės ir internatinės mokyklų vadovais, sujungtų su choru, narys, turėjusių prižiūrėti žemesnę mokyklą, kurioje dirbo Meier.

Weber teigia, jog pradėjęs nagrinėti taip vadinamą Rgensburger Domspatzen chorą 2015 metais ir apklausęs tuzinus aukų ir į tai įtrauktų asmenų paaiškėjo, kad mažiausiai 40 iš 231 netoleruojamo elgesio bylų buvo dėl seksualinio smurto, „nuo glamonių, iki išprievartavimų“. Didžioji dalis jų jau yra per senos norint imtis jas nagrinėti.

Nuo 1994 metų chorui vadovaujas Ronaldas Buchneris, kuris nėra sietinas su Romos Katalikų Bažnyčia.

Pirmieji kaltinimai fizinėmis bausmėmis ir seksualiniu smurtu choro aplinkoje į viešumą išlindo 2010 metais kartu su kitais praneštais kaltinimais šiukščiu elgesiu Romos Katalikų Bažnyčioje Vokietijoje, Belgijoje ir Austrijoje. Pernai Regensburgo vyskupija bendravo su 72 aukomis ir joms pasiūlė 2700 dolerių kompensacijas.

Weber sako, kad po jo penktadieninio pranešimo mažiausiai aštuoni žmonės, kurie prieš tai nepateikė jokių kaltinimų smurtavimu, su juo susisiekė.

Taip pat skaitykite: Charlie Hebdo” atakos metinių proga savo viršelyje paskelbė ginkluoto Dievo karikatūrą

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: