Dažna kinomanų diskusija užduoda tokius klausimus kaip: kas šiuo metu yra geriausias aktorius(-ė)? Visapusiškas tokių aktorių sąrašas turėtų įtraukti tokias gyvas legendas kaip Meryl Streep, Judi Dench, Helen Mirren ir kitas, tačiau šis sąrašas rikiuoja tas aktores, kurių amžius nesiekia 50-ies metų. Šiame sąraše nerasite visų norimų aktorių, tačiau taip yra tik todėl, kad šiuolaikinė kino visuomenė yra labai įdomi bei įvairi, o vietų skaičius sąraše ribotas.

Keira Knightley (g. Kovo 26 d, 1985) – žinoma iš filmų „Pirates of the Caribbean“ (visos dalys), „Pride and Prejudice“ (2005), „The Imitation Game“ (2014), „Anna Karenina“ (2012), „Never Let Me Go“ (2010)

Išties nepakartojama britų aktorė. Gimė 1985 m., Middlesex‘e, Didžiojoje Britanijoje, aktorės ir pjesių rašytojo šeimoje. Nuo pat gimimo apsupta meno ir aktorystės, nenuostabu, jog Keira savo pirmojo asmeninio agento paprašė būdama trejų. Šešerių jos svajonė išsipildė – ji turėjo savo agentą savo pirmam vaidmeniui televizijoje.

Ankstyvame amžiuje buvo pastebėta, kad aktorei labai sunku rašyti ir skaityti. Ji nebuvo oficialiai pripažinta disleksike ir šį sunkumą nugalėjo labai sunkiai dirbdama iki pat ankstyvos paauglystės. Pirmieji įsimintinesni Keiros vaidmenys prasidėjo 1995 m. Keira išsiskiria ne tik pagrindiniais vaidmenimis, jos vardas apskriejo pasaulį, kai buvo atkleista, kad ji įkūnijo Padmės antrininkę „Žvaigžių karų” sagoje. Keletą metų buvo ginčijamasi, kuri aktorė kurią sceną atliko – jos buvo tokios panašios!

Keira neturėjo jokio oficialaus aktorinio išsilavinimo. Ji lankė paprastą vidurinę mokyklą ir net neįsivaizdavo, ką veiks po jos. Po truputį jos norai pradėjo aiškėti ir formuotis, ji ėmė gauti daugiau vaidmenų, tai leido atrasti save kaip aktorę. Baigusi mokyklą, įstojo į universitetą ir mokėsi jame derindama mokslus ir filmavimąsi. Galiausiai 2003 m., dėl eismo spūsčių vos nepavėlavusi į Karibų piratų perklausą, ji vis dėlto gavo vaidmenį ir taip įrašė savo vardą tarp garsiausių ir talentingiausių aktorių. Vėliau sekę filmai „Pride And Prejudice“ (2005) „Atonement“ (2007), „Never Let Me Go“ (2010), atnešė Keirai pasaulinę šlovę, 2 Oskaro, 3 Auksinių Gaublių ir 2 BAFTA nominacijas. Aktorė verta ne tik nominacijų, bet ir apdovanojimų – tikėkimės, kad kritikai galvos taip pat.

Michelle Williams

Michelle Williams (g. Rugsėjo 9, 1980) – jos atvejis yra vienas iš tų, kurio niekas neglėjo tikėtis. Nors ji pradėjo vaidinti nuo 14 metų, kai gavo vaidmenį filme „Lesė“ (Lassie), Williams tapo įžymia suvaidinusi blogietę Jen Lindley paauglių dievintame seriale „Dosono Įlanka“ (Dawson‘s Creek), kuris buvo rodomas 1998-2003 metais.

Aktorė gavo kelis įdomius vaidmenis, ypač Tom McCarthy filme „The Station Agent.“ O po to ji nustebino nuostabiu pasirodymu 2005 metų filme „Kuprotas Kalnas“ (Brokeback Mountain), kuris pelnė jai pirmajį Oskarą. Šiame filme ji sutiko būsimą savo dukros tėvą Heath Ledger.

Vėliau Michelle atliko puikų darbą Kelly Reichardt filme „Wendy and Lucy,“ Charlie Kaufmano filme „Synecdoche New York,“ Derek Cianfrance filme „Liūdnasis Valentinas“ (Blue Valentine), Martin Scorsese filme „Kuždesių Sala“ (Shutter Island) bei Saul Dibb filme „Suite Française.“

Vigi, itin išskirtinius vaidmenis ji atliko trejuose skirtinguose filmuose: savo antrąjame filme „Meek‘s Cutoff“ su Reichardt, ji vaidino labai aršią beviltiškoje pozcijoje esančios šeimos narę; vėliau, puikiame Sarah Polley filme „Atsiduok Šiam Valsui“ (Take This Waltz), ji įkūnyjo šiuolaikinę moterį, bandančią kovoti su jaučiama trauka žavingam nepažįstamąjam, kol jos tobulas vyras lieka namuose; galiausiai aktorė visiškai transformuojasi į geriausią, paslaptingiausią ir labiausiai žavinčią visų laikų filmų ikoną puikiame Simon Curtis filme „7 Dienos ir Naktys su Marilyn Monroe“ (My Week with Marilyn).

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson (g. Lapkričio 22, 1984) – ši gražuolė, gimusi Niujorke, būdama vos 14-os metų tapo super žvaigžde, po to kai puikiai atliko vaidmenį Roberto Redfordo filme „Arklių Užkalbėtoja“ (The Horse Whisperer). 2003 metais ji neįtikėtinai sužibėjo vaidindama Sofios Coppola filme „Pasiklydę Vertime“ (Lost in Translation) ir Peterio Webberio „.Mergina su Perlo Auskaru“ (Girl with a Pearl Earring). Abu vaidmenys, įtvirtindami jos įspūdingos karjeros pradžią, pelnė jai Auksinio Gaublio nominacijas. Vėliau ji tapo Woody Alleno mūza filmuose „Lemiamas Taškas“ (Match Point), „Sensacija“ (Scoop) ir „Viki Kristina Barselona“ (Vicky Cristina Barselona).

Universalioji Johansson su savimi atsinešė labai aiškų ir tikslų stilių tokiose dramose kaip „Karalienės Sesuo“ (The Other Boleyn‘s Girl), šiuolaikinėsė pasakose tokiose kaip „Auklės Dienoraštis“ (The Nanny Diaries) ir net standartiniuose Holivudo filmuose, tokiuose kaip Michaelo Bay „Sala“ (The Island) ir Marvel filmuose. Pasaulyje, pilname kostiumuotų macho superherojų, ji pademonstravo daugiau mergaitiškos galios  atspalvių.

Johansson susikūrė puikų įvaizdį mokslinėje fantastikoje nuostabiais vaidmenimis filmuose „Po Tavo Oda“ (Under the Skin),  „Liusi“ (Lucy) bei įgarsino jausmingą operacinęs sistemą Samantha kino šedevre „Ji” (Her).

Marion Cotillard

Marion Cotillard (g. Rugsėjo 30, 1975) – šiuo metu mylimiausia prancūzų aktorė Holivude, taip pat tampa viena geriausių paskutiniojo dešimtmečio aktorių. Collitard, didelė filmų žvaigždė Prancūzijoje nuo 1990-ųjų metų, turėjo keletą įdomių vaidmenų Tim Burtono filme „Mano Gyvenimo Žuvis“ (Big Fish), Lucile Hadzihalilovic filme „Nekaltybė“ (Innocence), Jean-Pierre Jeunet romantinėje legendoje „Ilgos Sužadėtuvės“ (A Very Long Engagement) ir Abel Ferraa ginčitynu filmu „Marija“ (Mary).

Kai Marion įkūnijo legendinę dainininkę Edit Piaf filme „La Vie en Rose“, pasaulis ją pastebėjo, tačiau tai buvo verta ne tik Oskaro apdovanojimo, tai pakeitė vienos jautriausių, geriausių ir išraikingiausių šių laikių aktorės gyvenimą kardinaliai.

Ji atliko tiek daug gerų vaidmenų, jog tampa velniškai sunku išsirinkti tik vieną. Aktorė išskirtinai pasirodė Michael Mann kriminalinėje epopėjoje „Visuomenės Priešai“ (Public Enemies), patobulino Rob Marshall filmą „Devintasis“ (Nine), atliko naudingą pagalbinį vaidmenį Christopher Nolan filme „Pradžia“ (Inception) bei tobulai suvaidino Woody Alleno filme „Vidurnaktis Paryžiuje“ (Midnight in Paris).

Jos sugrįžimas į Prancūziją praturtino ją pukiais vaidmenimis, ji dirbo kartu su Matthias Schoenaerts stulbinančiame filme „Rūdys ir Kaulai“ (Rust and Bone) ir tapo Dardenne brolių mūza filme „Une Nuit.“ Jos prislėgtos moters, bandančios susigrąžinti darbą, vaidmuo nėra tiesiog filmo dalis, tai stulbinantis psichologinis pasirodymas.

Jessica Chastain

Jessica Chastain (g. Kovo 24, 1977) nors ji pradėjo vaidinti nuo 2004 metų, atlikdama kelis sudėtingus vaidmenis serialuose „Veronica Mars“ ir „Tvarka ir Teisingumas“ (Law& Order), užtruko beveik dešimtmetį kol sužibėjo.

2011 metais ji vaidino beveik visur, kur buvo įmanoma, pradedant nuo Jeff Nicholso įtempto filmo „Slėptuvė“ (Take Shelter)
ir baigiant tokiais filmais kaip: Ralph Fienne Šekspyro versija „Koriolanas“ (Coriolanus), Terrence Malick beprotiškai filosofišku filmu „Gyvenimo Medis“ (The Tree of Life), Al Pacino dokumentiniu hibridu „Wilde Salomé“ ir žinoma Tate Taylor rasine drama „Tarnaitė“ (The Help), kurioje ji puikiai įkūnijo geraširdę Celia Foote.

Ji susidorojo su vaidmenimis pasitelkdama begalybę skirtingų charakterių, kuriais pasitikėdama kartais rizikuodavo, tačiau beveik dažniausiai tai buvo puikūs pasirinkimai. Filmo „Išminuotojų Būrys“ (The Hurt Locker) tęsinyje ji puikiai bendradarbiavo su Kathryn Bigelow ir Marku Boal bei atliko puikų vaidmenį sukrenčiančioje kronikoje apie Osamą Bin Ladeną pavdinimu „Pusvalandis Po Vidurnakčio“ (Zero Dark Thirty), kuris aktorei pelnė antrajį Oskaro apdovanojimą.

Jai teko vaidmenys Christopherio Nolano mokslinės fantastikos epopėjoje „Tarp Žvaigždžių“ (Interstellar) bei J.C Chandor kriminalinėje dramoje „Žiaurūs 1981-ųjų Metai“ (A Most Violent Year). 2015 metais kritikai dar sykį pripažino ir apdovanojo ją liaupsiais dėl jos bebaimško įsikūnijomo į išprotėjusią herojąGuillermo Del Toro kūrinyje „Purpurinė Kalva“ (Crismon Peak).

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence (g. Rugpjūčio 15 d.,1990) – žinoma iš filmų „Hunger Games“ (2012) ir jo tęsinių, „Silver Linings Playbook“ (2012), „American Hustle“ (2013), „X-Men: Days of Future Past“ (2014)

Jauna, žavinga, neseniai į kino elitą įžengusi aktorė milžiniškas auditorijas sužavėjo savo kuklumu, išskirtiniais veido bruožais ir talentingu vaidmenų atlikimu. Gimusi 1990-aisiais, Louisville, Kentukio valstijoje, JAV, Jannifer ne iš karto susižavėjo aktoryste. Augusi su dviem jaunesniais broliais, ji buvo šokėja sportininkų palaikymo komandoje, žaidė ledo ritulį, žolės riedulį, bandė modelio karjerą, tačiau nė vienas iš užsiėmimų nebuvo jai prie širdies. Jos aktorinė karjera prasidėjo, kai ji, būdama 14-os, nuvyko į Manhataną. Pirmą kartą sudalyvavusi perklausoje, ji taip sužavėjo agentus, kad šie net sakė „tai buvo geriausia, ką mes esame kada nors girdėję iš keturiolikmetės“.  Agentai įkalbėjo Jennifer mamą leisti jai tą vasarą pasilikti Niujorke ir ji pradėjo darbuotis.

Pirmiausia sekė TV reklamos, tuomet ji gavo vaidmenį filme „The Devil You Know“ (2013). Netrukus jos šeima buvo priversta kraustytis į Los Andželą – Jennifer sparčiai kilo karjeros laiptais. Maždaug 2011-ųjų vasarą, mergina nuskynė tikriausiai stipriausią ir kol kas geriausią vaidmenį karjeroje – Katniss Everdeen keturiose „Hunger Games“ juostose. 2012 m. vaidmuo filme „Silver Linings Playbook“ pelnė jai visą eilę prestižinių apdovanojimų, tarp kurių ir Oskarą bei Auksinį Gaublį. Įdomu tai, kad ji yra jauniausia aktorė, kada nors nominuota dviems Oskarams kaip geriausia aktorė ir antroji pagal amžių laimėjusi tokį apdovanojimą.

Amy Adams

Amy Adams (g. Rugpjūčio 20, 1974) – ši, pusiau Italė, pusiau Amerikietė, užaugusi Mormonų šeimoje, 2006 metais laimėdama pirmajį iš penkių Oskarų apdovanojimų, nustebino absoliučiai visus. Oskarą ji laimėjo atlikusi pagalbinį optimistiškos ir nėščios moters vaidmenį filme „Junebug“.

Adams pradėjo vaidinti nuo 1999 metų, tačiau po to, kai ją pastebėjo filmų akademija, jos karjera smarkiai pradėjo gerėti. Filme „Užkerėtoji“ (Enchanted) ji atliko Disnėjaus princesės Giselle vaidmenį, kuris pavertė ją dar labiau žinoma tiek kritikams, tiek eiliniams žiūrovams.

Tapusi rimtesne, ji vis tiek sulaukdavo pagyrų. Filme „Abejonė“ (Doubt) ji pranoko savo priešingybes Meryl Streep ir Phillip Seymour, kurie be abejonės buvo du geriausi to meto aktroiai; ji atliko puikų Chralene Fleming pagalbinį vaidmenį filme „Kovotojas“ (The Fighter) bei Peggy Dodd filme „Meistras“ (The Master), o gavusi galimybę suvaidinti David O. Russello kriminalinėje komedijoje „Amerikietiška Afera“ (American Hustle) ji susišlavė visus laurus. Jos svaiginantis pasirodymas neišdavė baisios nuotakios – jos veikėja Sydney yra laikoma viena nepamirštamiausių kelių praeitų metų veikėjų.

Adams, dažnai naudodamasi savo santūrumu ir kūno kalba kaip geriausiais ginklais, lėtai tampa viena geriausių Holivudo aktorių. Nestebina tai, kad tokie režisiėriai kaip Denis Villeneuve ir  Tom Ford įtraukia ją į savo filmus.

Charlize Theron

Charlize Theron (g. Rugpjūčio 7, 1975) – ši aktorė, lėtai ir stabiliai kopdama į sėkmę 1990-aisais ir 2000-aisiais metais, išsaugojo savo išskirtinį talentą, kurio pakilimą galima išvysti antroje jos filmų sarąšo dalyje. Kas galėjo žinoti jog ši mergina iš filmų: „Velnio Advokatas“ (The Devil‘s Advocate), „Saldus Lapkritis“ (Sweet November) ir „Spąstai“ (Trapped), tolimesnėje veikloje taip šiurpiai įkūnys serijinę žudikę Aileen Wuornos Patty Jenkins filme „Monstras“ (Monster).

Nors dauguma mano, kad aktorė laimėjo Oskaro apdovanojimą, nes vertintojai tiesiog myli šią žavią aktorę, reikiamoje rolėje sugebančią pavirsti baisia, tai nėra visiška tiesa. Theron pasirodymas yra dvelkiantis vėsa ir itin žmogiškas.

Aktorė tapo dar geresne praėjus dvejiems metams po to, kai filme „Šiaurės Šalis“ (North Country) ji puikiai įkūnijo Josey Aimes, pirmąją moterį, laimėjusią seksualinio priekabiavimo bylą. Ji pasirodė puikiai keliuose serialo „Arrested Development“ siužetuose, kuriuose ji vaidino labai linksmą Ritą. Taip pat ji atliko puikius vaidmenis keliuose mažiau žinomuose filmuose: „Kautynės Sietle“ (Battle in Seattle), „Jauna Pilnametė“ (Young Adult) ir naujausiame Gillian Flynn filme „Tamsios Vietos“ (Dark Places).

Aktorė puikiai įkūnyjo blogąją karalienę Ravenna abiejuose „Medžiotojo ir Ledo Karalienės“ filmuose. Ji dar niekada nebuvo tokia gera, kaip vaidindama Imperatorę Furiosą 2015 metų filme „Pašėlęs Maksas“ (Mad Max). Savo įvaizdžiais ir išraiškomis ji pasako daugiau nei bet kuri kita aktrorė pasakytų kalbėdama monologą.

Natalie Portman

Natalie Portman (g. Birželio 9, 1981) – filme „Leonas“ (The Professional), įkūnyjusi Jean Reno, ši nuostabi mergina anksti pavirto žvaigžde. Užaugusi ji tapo viena iš geriausių, ypatingiausių ir įtakingiausių šiuo metu vaidinančių aktorių. Ji pasirodė „Žvaigždių Karai“ pradinėje dalyje, tačiau šiame filme parodomi ne aktorės sugebėjimai, o sukurto veikėjo ypatybės, kurias turėjo įkūnyti Portman.

Jos nedidelis vaidmuo filme „Šaltasis Kalnas“ (Cold Mountain) suteikė keletą užuominų apie tai, kas vyks toliau, tačiau jos nepamirštamiausias vaidmuo Mike Nichol šedevre „Arčiau“ (Closer), kuriame ji vaidino Alice, pritrenkė aplinkinius ir privertė juos skaitytis su ja.

Aktorė sukūrė dar vieną ikonišką vaidmenį James McTeigue ir Wachowski filme „V- tai Vendeta“ (V for Vendetta). Portman, įkūnyjusi jauną moterį, užverbuotą anarchisto V, kovai su griežta ir autoritarine valstybę, pademonstravo šiurpų gebėjimą bendrauti su publika ir ne tik parodyti veikėjo jausmus, tačiau sukurti ir vidinę interpretaciją, kuri pasilieka žiūrovo mintyse net ir po filmo. Svarbiausias jos vaiduo žinoma buvo tas, kuris pelnė jai Oskaro apdovanojimą – ji įkūnijo baleriną Niną filme „Juodoji Gulbė“ (The Black Swan), tačiau ji taip pat pasirodė ir tokiuose puikiuose filmuose kaip Wai Wongo „Mano Vaivorų Naktys“ (My Bluebery Nights), Zach Helmo „Stebuklinga Žaislų Krautuvėlė“ (Mr. Magorium’s Wonder Emporium), Justin Chadwicko „Karalienės Sesuo“ (The Other Boleyn Girl) ir Jim Sheridano „Broliai“ (Brothers).

Kate Winslet

Kate Winslet (g. Spalio 5, 1975) – nėra jokių abejonių, jog pirmiausia visi ją atsimena kaip Rose iš James Cameron hito „Titanikas“ (Titanic). Tikriausiai tai buvo jos žvaigždžių valandos pradžia, tačiau ji pradėjo kurti savo reputaciją atlikdama vaidmenį Peter Jackson keistame mistiniame filme „Dangiškos Būtybės“ (1994) (Heavenly Creatures).

Po metų ji gavo pirmąjį Oskaro apdovanijmą dėl tobulo vaidmens Ang Lee režisuotame filme „Protas ir Jausmai“ (Sense and Sensibility) ir taip pat stulbinančiai suvaidino Michael Winterbottom filme „Džudas“ (Jude) bei Kenneth Brangh „Hamlete“ (Hamlet). Susumuojant, Winslet yra nuostabi praktiškai visame kame, kuo ji užsiima.

Kaip universali atlikėja, savo karjeros metu ji atliko daugybę skirtingų vaidmenų skirtinguose filmuose. Ji buvo jauna Iris Murdoch 2001-ų metų biografiniame filme „Airisė“ (Iris); begalės vaikų mama, kuri įkvėpė J.M. Barrie parašyti „Piterį Peną“ (Peter Pe); namisėda mama, įkalinta nelaimingoje santuokoje Todd Field filme „Maži Vaikai“ (Little Children), karo nusikaltėlė, kuri Antrojo Pasaulinio Karo metais turėjo romaną su jaunu vyriškiu Stephen Daldyr filme „Skaitovas“ (The Reader); moteris, kuri sunkiai susitvarko su savo santuokos sunkumais 1950-aisias metais filme „Nerimo Dienos“ (Revolutionary Road); susirūpinusi motins, bandanti susitvarkyti su žiauriu įvykiu, į kurį įtrauktas jos vaikas Roman Polanski filme „Kivirčas“ (Carnage) bei suvaidino pagalbinį vaidmenį Danny Boyle filme „Džobsas“ (Steve Jobs). Nepamirštamas aktorės vaidmuo turėtų būti mėlynplaukės Clementine, kurį ji įkūnyjo Michel Gonry šedevre „Jausmų Galia“ (Eternal Sunshine of a Spotless Mind).

Taip pat skaitykite: 100 išties įspūdingų moters portretų kine

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: