Televizijos serialo "Dexter" kadras

„Showtime“ – JAV televizijos tinklas, valdantis aštuonis kanalus, orientuotus į skirtingas žiūrovų auditorijas. Įsikūrusi 1976-aisiais, per savo kiek ilgiau nei keturis dešimtmečius besitęsiančią gyvavimo istoriją ši televizija išsiplėtė į vieną sėkmingiausių transliuotojų JAV. Beveik 30 milijonų amerikiečių šeimų savo namuose renkasi būtent šio tinklo kanalų siūlomą turinį. Siūlydama platų programų spektrą, „Showtime“ per daugelį metų yra sukūrusi ir ne vieną serialą, sulaukusį didžiulio pasisekimo. Šiandien jums siūlome susipažinti su geriausiųjų dešimtuku:

10. Dexter

Deksteris – prieš keturiolika metų pradėtas kurti draminis serialas. Jame pasakojama apie našlaitį Deksterį Morganą, kurį, jam sulaukus vos trejų, įsivaikina policijos pareigūnas Haris. Laikui bėgant šis pastebi, kad Deksteris yra itin linkęs žudyti. Haris, atradęs šį įsūnio polinkį, stengiasi jį nukreipti konstruktyvia linkme, ir auklėja jį taip, kad jis žudytų siaubingus nusikaltėlius, išvengusius teisingumo. Tiesa, jis žudo tik tuos, kurių kaltumu yra visiškai įsitikinęs. Haris, pradėjęs tikslingą Deksterio, tarsi kovotojo už teisingumą, auklėjimo, sukūrė sistemą, kurios laikantis, jam pavyktų likti nesučiuptam teisėsaugos. Taip pat jis, būdamas vieninteliu, kuris žino Deksterio paslaptį, kartais su juo aptaria įvairius atvejus, visada primindamas šiam, kad žudyti turi tik kaltuosius.

Prieš mirdamas, jis įpareigoja Deksterį rūpintis įsesere Debra. Ši nė nenutuokia apie įbrolio paslaptį ir apie jo jausmų stygių, tačiau jiedu stengiasi likti artimi. Deksteris įsidarbina Majamio policijos departamente kaip kraujo dėmių specialistas, taip dar labiau sumažindamas savo šansus būti sugautam. Savo aukas jis žudo preciziškai tvarkingai ir atsargiai: dėvi pirštines, kambarius, kuriuose žudo, iškloja apsaugine plėvele, o lavonus padalija ir jais atsikrato Atlanto vandenynu teknačioje Golfo srovėje, tačiau laikui bėgant jam tampa vis sunkiau gyventi savo dvigubą gyvenimą.

Išvis pasirodė 8 serialo sezonai, ir praktiškai visi jie sulaukė puikių įvertinimų tiek iš žiūrovų, tiek ir iš kritikų. Daugiausia kritikos strėlių smigo į paskutinįjį sezoną – šis dažnai linksniuojamas kaip baisi pabaiga, esą įvykiai tampa pernelyg nuspėjami, o pats siužetas akivaizdus ir tarsi skubinamas. Nepaisant to, serialas tikrai vertas dėmesio dėl savo paslaptingumo, kuris supa ne tik žiūrovus, bet ir patį pagrindinį herojų, Deksterį. Kone nieko nežinodamas apie savo praeitį, kiekvieno epizodo metu jis sužino ką nors naujo, ir taip pamažu pradeda geriau suprasti save ir savo gyvenimą. Tuo pačiu tai veda į vis sunkėjantį paslapties išsaugojimą – kurdamas šeimą ir vis dar išlaikydamas savo, žudiko, paslaptį, Deksteris ant kortos stato ne tik savo, bet ir jam artimais tapusių žmonių gyvybes.

9. Penny Dreadful 

Režisieriaus Johno Lagano  serialas „Pigios siaubo istorijos“ žiūrovus nukelia į Viktorijos laikų praeitį, pasitinkančia blankia žibalinių lempų šviesa, nuostabiais drabužiais ir pačia elektros panaudojimo pradžia. Tačiau tai ne kasdienė žmonių drama, o istorija persipynusi su klasikiniais  siaubo literatūros veikėjais. Čia išvysite tokius personažus kaip Frankenšteinas, Dorianas Grėjus, o taip pat vampyrus, vilkolakius ir kitus šiurpinančius siaubo istorijų dalyvius.

Tai labai keistas, žavingas, intriguojantis serialas, kuriame susivienija keli žanrai. Gerai žinomi klasikinės literatūros veikėjai ir siaubo filmo personažai dalyvauja paprastame mirtingųjų gyvenime ir taip gimsta visiškai naujas, dar niekur neregėtas siužetas. Tai tarsi buvusi komiksų knygelė moksliukams ir tapusi serialu, kurio kūrėjas pagarbiai pristato ir praeities veikėjus ir šiuolaikinės fantastikos motyvus ir tokiu būdu intriguojantis žiūrovus. Kol kas pasirodė du kritikų jau išgirti, pasižymintys intelektualiu turinio dėstymu serialo sezonai. Ypatingai susižavėjimą sukėlė literatūrinių siaubo personažų panaudojimas suaugusiųjų dramoje ir sėkmingai pateiktas įrodymas kaip tai gali egzistuoti.

Pirmasis veikėjas su kuriuo susiduriame seriale – amerikietis Etanas Čandleris (Josh Hartnett), naudojantis savo taiklumą ir perdėtą dramatiškumą linksminant britų žiūrovus ir kartu pasakojant įdomias Laukinių Vakarų istorijas. Moteris stovinti minioje žmonių yra Vanessa Ives (Ewa Green), kuri kaip vėliau sužinome yra apsėsta vidinio demono ir nuolat kovojanti su juo. Aktorė pasižymi ypatingais sceniniais sugebėjimais – įtaigus ir labai tikroviškas dvasių apsėdimo vaizdas, transformavimasis į demono būseną ir sukurtas paslaptingas, mistiškas moters įvaizdis. Šiai veikėjai atitenka didžiausi ir žmogiškojo gyvenimo išbandymai – skausmingos praeities žaizdos ir kova su mistinio pasaulio atstovais. Panelė Vanessa Ives ir seras Malkolmas Murray (Timothy Dalton) kreipiasi į Etaną pagalbos ieškant sero dingusios dukros, kurią yra pagrobęs paslaptingas grynojo blogio įsikūnijimas.

Vėlesnėse serialo serijose prisijungia ir kiti literatūriniai siaubo veikėjai, vienas iš jų daktaras Viktoras Frankenšteinas. Jis netikėtai susitinka su savo pirmuoju kūriniu, tačiau susitikimas nėra itin malonus -kūrinys sugrįžo atkeršyti jam. Vėliau prie kompanijos prisijungia lėbautojas ir hedonistas Dorianas Grėjus (Reeve Carney) patrauklus, nemirtingumu ir tamsia siela apdovanotas, visus ypatingai žavintis jaunuolis. Taigi pirmojo sezono veiksmas vyksta kiek lėtoku tempu, tuo erzinantis žiūrovą, verčiantis jį nekantriai laukti sekančių serijų. Tačiau tai nėra problema, pirmasis sezonas yra šios istorijos gidas, susipažinimas su vystoma drama.

Serialas filmuotas Airijoje siekiant išgauti ištaigingą gotikinę siaubo dramą. Kruvinos serialo scenos nepasižymi pigia kokybe, kas atrodo yra akcentuojama serialo pavadinime. Visi siaubo herojai yra puikiai įkūnyti, todėl sukuria tikrumo jausmą ir taip įtraukia žiūrovus į serialo veiksmą. Čia nestinga ir scenų skirtų suaugusiems, erotinė serialo pusė čia užima nemažą vietą. Kūrėjams pavyko prikelti gyvenimą Londone, kur arklių vežimai važiuoja žemyn akmenimis grįstomis gatvėmis, tiesiai į tamsos širdį. Serialas sukūrė pasaulį, kuriame tykojo baimė sutikti kažką siaubingo už kiekvieno namo kampo, kuomet kiekviename  šešėlyje slėpėsi dideles paslaptis saugantys veikėjai. Tačiau daugiausia tai Malcolm Murray pasaulis, kuriame surenkama komanda, galinti kovoti už jo pagrobtos dukters Minos likimą.

8. Homeland 

Serialas pakerėjęs ne tik viso pasaulio auditoriją, bet ir tuometinį JAV prezidentą Baraką Obamą, kuris tvirtino, jog tai jo vienas mėgstamiausių televizijos serialų. 2011 metais pradėtas rodyti serialas iškarto sužibo kaip pirmo ryškumo žvaigždė televizijos padangėje. Sukurtas pagal Izraelio režisieriaus Gideon‘o Raff‘o televizijos serialą “Hatufim”(Liet. Karo kaliniai), serialas “Tėvynė” buvo pritaikytas Amerikos auditorijai atstovaujant “Showtime” prodiuserinei kompanijai. 2012 metais serialas tiesiog šlavė visus prestižinius televizijos serialų apdovanojimus įskaitant ir Auksinio gaublio apdovanojimus.

“Tėvynė”, tai įtempto siužeto draminis serialas itin skaudžia terorizmo tema. Pagrindinių aktorių duetas Kerė Matison (Claire Danes) ir Nikolas Brūdis (Damian‘as Lewis‘as) savo vaidmenis atlieka tobulai. Ji – centrinės žvalgybos agentė, kenčianti nuo psichologinės ligos, vadinamos bipoliniu sutrikimu. Jis – JAV jūrų pėstininkas, kuris dešimt metų buvo laikomas „Al-Qaeda“ grupuotės karo įkaitu.

Serialo pirmosios serijos leidžia mums susipažinti su veikėjais, juos pamilti ar nekęsti, tačiau kiekviena serija it šviežias vėjo gūsis įpučia vis naujų jausmų.  Viskas prasideda nuo to, kai Amerikos kariai Afganistane randa ilgai ieškotą, tačiau prieš aštuonerius metus paskelbtą mirusiu JAV seržantą Nikolą Brūdį. Centrinei žvalgybos agentūrai paskelbus jį karo didvyriu Kerė Matison pradeda įtarinėti ar tik jis nebus susijęs ir „paverstas“ vienu iš „Al-Qaeda“ narių. Besivystant istorijai vis atskleidžiama naujų faktų, bei šokiruojančių naujienų, kurios mus veda nuo vienos istorijos prie kitos.

Seriale neapsiribojama vien terorizmo tematika. Netrūksta apgavysčių, sekso scenų bei asmeninių išgyvenimų. Viena pagrindinių serialo „vinių“ galime laikyti Kerės ir Nikolo ryšį. Meilė, aistra, neapykanta – persipynę tarpusavyje, tačiau it magnetas, traukia pagrindinius serialo herojus vieną prie kito. N. Brūdis grįžęs po dešimties metų suvokia, jog jo žmona buvo užmezgusi romaną su jo geriausiu draugu Maiku, tačiau sužinojusi jog Nikolas gyvas, ji nusprendžia išsaugoti šeimą.  Kerė kuo toliau tuo labiau kenčia nuo bipolinio sutrikimo, apie kurį žino tik artimiausi žmonės. Jos obsesija apie Nikolą tampa vis labiau nebevaldoma, visą laiką ji skiria ieškodama „kabliukų“ kas nutiko Nikolui Brūdžiui Afganistane ir kokie jo ryšiai su Al-Qaeda lyderiu Abu Naziru. Sezono pabaiga visgi atskleidžia tikruosius N. Brūdžio ketinimus, o Kerės įtarinėjimai pasivirtina, tačiau išvargusi nuo savo ligos Kerė pasitraukia iš savo darbo pozicijos manydama, jog Nikolą kaltino visai be priežasties, nežinodama, jog jos dėka per plauką buvo išvengta didžiausios tragedijos.

Antrasis sezonas ne ką mažiau intriguojantis ir įtemptas. Nors pirmojo sezono pabaiga buvo nesėkminga Kerei, ji išsikapsčiusi iš savo psichologinių problemų vėl kimba į darbą. Nors Nikolas dabar jau Kongreso narys, įtarimų šešėlis nuo jo niekur nedingo. Be abejo, ne be priežasties. Yra nemažai nuomonių, kad vėlesniuose sezonuose serialas smarkiai išsikvepia, kaip yra išties paliksime spręsti jums patiems.

7. Masters of sex 

Ar  galite įsivaizduoti, jog vos prieš gerus 50 metų sekso sąvoka buvo tabu, o lytiniai santykiai iki santuokos tebuvo laisvo elgesio merginų bruožas?

Ką pasakytų šiuolaikinė visuomenė jei viešai pradėtume gvildenti moters ar vyro seksualumą, orgazmo subtilybes? Pasakytumėte nieko čia tokio, internete galima dar ne to rasti, tačiau nusikėlus į 1950-uosius tai būtų mažų mažiausiai iškrypimas, o tyrimo sumanytojas būtų tiesiog išvadintas iškrypėliu. Tad „Sekso Magistrai“ mus kviečia susipažinti su pačiomis seksualumo studijų ištakomis.

„Kodėl moteris turėtų suvaidint orgazmą? Tam, kad vyras greičiau baigtų ir ji galėtų užsiimti tuo, ką žymiai mieliau darytų.“ 

Šis Showtime televizijos serialas sukurtas Michelle Ashford ir paremtas Thomas Maier‘io biografija „Masters of sex: The Life and Times of William Masters and Virginia Johnson, the Couple Who Taught America How to Love”. Serialas nukelia į praeitį, kur cigaretės dar nebuvo laikomos plaučių vėžio priežastimi, o alkoholis darbo metu buvo tarsi šių dienų arbatos pertraukėlė.

Serialo veiksmas vyksta apie 1950-uosius metus, kol pasaulio dar neužvaldė seksualumo bumas ir moters vieta buvo virtuvėje prie puodų. Daktaras William‘as Masters‘as  (Michael Sheen) ir Virginia Johnson (Lizzy Caplan) besipriešinant visai Vašingtono universiteto bendruomenei imasi nagrinėti iki šiol neregėto ir negirdėto lygio studiją, kurios pagrindinis tikslas išsiaiškinti kas vyksta su žmogaus kūnu seksualinių santykių metu.

„Yra begalės knygų, kaip gimsta kūdikiai, tačiau nei vienos studijos, kaip jie yra daromi“ – Daktaras William‘as Masters‘as.

Serialas idealiai atspindi to meto detales –  namų interjeras, automobiliai, apranga, viskas dera tiesiog nepriekaištingai. Smagu matyti pakankamai primityvius medicininius įrankius, priemones, kuriomis naudojosi to meto gydytojai. Puiku ir tai, jog humoras neapleidžia šio serialo ir kartais atrodytų į pakankamai desperatiškas situacijas įpučia gaivaus vėjo. Nuostabu kaip pagrindinis veikėjas Daktaras Masters‘as aikčioja sužinojęs, jog moteris retkarčiais suvaidina orgazmą ir neretai primena pasimetusį šių dienų paauglį per biologijos pamoką.

Šokiruojanti tema penkiasdešimtiesiems sukelia nemažai sunkumų gaunant universiteto pritarimą tęsti studiją. Išvytas iš ligoninės daktaras Master‘as perkelia seksualumo paieškas į viešnamį, kuriame susiduria su dar didesniais nesklandumais  bei išūkiais, tokiais kaip homoseksulūs santykiai, kurie anot jo, nėra tinkami tolesniems tyrimams, kadangi  neatitinka statistinės normos. Ir  nors pati serialo istorija yra pakankamai šokiruojanti, daugiau pikantiškumo suteikia patys istorijos herojai, kuriuos vienija tam metui nebūdingos plačios pažiūros į seksą.

Absoliučiai nuostabus aktorių Michael‘o Sheen‘o ir Lizzy Caplan duetas puikiai išpildo istoriją ir pateikia savo suvokimą į seksualinius santykius. Ji – du kart išsiskyrusi, dviejų vaikų mama, trokštanti būti daugiau nei tik sekretorė, o lygiavertė daktaro partnerė. Jis – šaltas, nelinkęs bendrauti ginekologas, universiteto žvaigždė, kuriam darbas sekas puikiai, tačiau šeimyniniai santykiai nepanašu jog būtų jo stiprioji pusė. Masters‘o žmona Libby (Caitlin FitzGerald) ideali žmona, kuri desperatiškai stengiasi pastoti. Ji apsėsta minties, jog privalo savo vyrui pagimdyti kūdikį, jei ne, ji nieko verta. Jų santykiai keisti, tačiau tai daugiau daktaro kaltė. Seksas sustyguotas, remiasi Libby ovuliacijos grafiku ir nėra itin aistringas, kadangi pižama ir naktiniai marškiniai būtini atributai ir taip komplikuotai meilės scenai.

Priešingai nei daktaras William’as, jo darbo partnerė Virginia yra pakankamai savimi patenkinta ir seksualiniu apetitu nesiskundžianti moteris. Ji mano jog neretai meilė yra maišoma su geismu, tad labai noriai leidžiasi į nuotykius su jaunu daktaru (Nicholas D’Agosto), kuris iškart pameta dėl jos galvą. Tad neilgai trukus apsuka galvą daktarui Ethan’ui Haas’ui, kuris nori ją vesti, nors Virginija tenori kūniškų malonumų.

Seriale persipina nemažai iki šiol matytų serialų temų, tačiau kūrėjai sugebėjo atrasti tai kas iki šiol nebuvo paliesta. Subtilus humoras, saviti veikėjai, puikus apipavidalinimas suteikia daug teigiamų emocijų.

6. Billions

Serialas, daug žadančiu pavadinimu „Milijardai“ vienas įdomesnių ir ne tokių populiarų televizijos „Showtime“ karūnos perlų. Filmo kūrėjai Brian Koppelman ir David Levien daug kam gerai žinomi, kaip „Oušeno tryliktuko“ kūrėjai, o Andrew Ross Sorkin – „The New York Times“ finansų skilties vyriausias redaktorius. Susijungus tokiam stipriam trejetui – seriale žada netrūkti nei veiksmo, nei  įtemptų ir dėmesį prikaustančių scenų.

Seriale pasakojama apie dviejų, visiškai skirtingų vyrų gyvenimus.  Vienas iš jų Čekas Roudsas (vaid. Paul Giamatti), kuris dirba Niujorko pietinės apskrities prokuroru. Čekas yra negailestingas ir įpatingai nemėgsta turtingų nusikaltėlių, kurie savo laisvę bando išpirkti pinigais. Jis iš visų jėgų stengiasi nebūti užgožtas savo turtingesnės žmonos Vendės ir milijonieriaus tėvo. Privačiame gyvenime Čekas ir Vendė yra susidomėję sadomazochistiniais žaidimais, kurių metu Čekas yra žmonos vergas.

Kitas, pagrindinis herojus Bobis Akselrodas – Aksis (vaid. Damian Lewis), buvęs nuolankus pradedantysis šiuo metu yra ambicingas rizikos draudimo fondų „Axe Capital“ vadovas. Jis buvo vienas iš laimingųjų, kurie išgyveno rugsėjo 11-osios katastrofą. Jis begalo dosnus, aukoja labdarai, tačiau dažniausiai jis toks būna tik viešai. Bobis Akselrodas daro viską, kad jo įmonė augtų – kyšiai ir viešai neprieinama (žinoma, tik ne jam) informacija, vienas iš greitesnių įmonės augimo būdų. Akselrodo žmona Lara (vaid. Malin Akerman) kilusi iš žemesnės klasės sluoksnio, dirba sesele. Tačiau susituokusi su Akselrodu ji tapo aukštesnio sluoksnio. Lara begalo ištikima ir atsidavusi savo vyrui ir vaikui moteris. Jos brolis Dynas, buvo gaisrininkas, tačiau gelbėdamas kitų žmonių gyvybes per rugsėjo 11-osios katastrofą, deja, neišgyveno.

Šių dviejų vyrų gyvenimai kartu susieti ir ne, šiame seriale tarp draugų ir priešų linijos nėra, taigi kiekvienas apgaudinėja kitą kaip tik moka. Čeko žmona Vendė (vaid. Maggie Siff) psichiatrė, taip pat dirba veiklos trenere „Axe Capital“ įmonėje. Ji motyvuota, save puikiai pristatanti, begalo sėkminga savo srityje moteris. Ji turi stiprų ryšį su savo bosu Akselrodu, kuriam ji dirba jau daugiau, nei 15 metų.

Serialas sukurtas dramų ir įtempto veiksmo mėgėjams, jame atskleidžiama daug, šiuolaikinio pasaulio socialinių ir teisėsauginių problemų. „Milijardai“ kritikų įvertintas daugiausiai teigiamas atsiliepimais.

5. Weeds

Satyrinis juodojo humoro serialas pradėtas transliuoti prieš penkiolika metų, o paskutinysis, aštuntas, sezonas dienos šviesą išvydo 2012-aisiais. Siužeto centre – vieniša mama Nencė Botwin, gyvenanti išgalvotame Los Andželo rajone su savo dviem sūnumis, penkiolikmečiu Silu ir dešimtmečiu Šeinu.

Serialas prasideda praėjus keletui mėnesių po Judo Botwino, Nencės vyro ir vaikų tėvo, mirties. Jį, bėgiojantį kartu su jaunėliu Šeinu, ištinka širdies smūgis. Susidūrusi su finansiniais sunkumais išlaikant šeimą ir nenorint prarasti iki šiol visada turėto viduriniosios klasės statuso ir gyvenimo lygio, Nencė ieško variantų, kaip šeimai ir toliau tęsti komfortišką gyvenimą. Vienintelė tinkama išeitis jai atrodo pradėti pardavinėti marihuaną. Kad padėtų nelaimės ištiktai brolio šeimai, su Botwinais apsigyvena ramaus būdo Endis, mirusio Nencės vyro brolis.

Tolesnis serialo veiksmas sukasi būtent apie Nencės gyvenimą, kai ši įsisuka į marihuanos verslą: reikalai su teisėsauga, nuolatiniai klientai, įkuriamas verslas, siekiant slėpti pagrindinį savo užsiėmimą, išvesta nauja žolės veislė ir gyvenamosios vietos keitimas idant netektų sėsti į kalėjimą. Spalvingą šeimynėlės gyvenimą, vis giliau kapstantis narkotikų versle, lydi įvairūs antraeiliai veikėjai, kurie ypač ryškūs ir svarbūs pirmuosiuose sezonuose, kuomet Botwinai gyvena ir verslą įsukti bando savo gyvenamajame rajone – Nencė netrunka įsitikinti, kad daugybė jos pažįstamų turi reikalų su marihuana.

Didžiausią įspūdį neabejotinai paliks trys pirmieji serialo sezonai – būtent juose padedami pamatai visai serialo esmei. Pagrindinę heroję pradžioje kankina gyvenimiški klausimai: ar leisti penkiolikmečiam Silui miegoti kartu su savo mergina jos namie ir kaip paskatinti Endį susirasti darbą. Kadangi šių sezonų metu veiksmas vyksta toje pačioje aplinkoje, žiūrovui tampa žymiai lengviau susigaudyti tiek aplinkoje, tiek ir pačioje siužeto linijoje.

Trečiojo sezono pabaigoje, Nencė nusamdo vietinę gaują, kad ši ją apsaugotų po susirėmimo su nauju tiekėju, šeima pradeda keisti gyvenamąsias vietas, tad žiūrovui tampa šiek tiek sunku sekti nuolat besikeičiančią aplinką ir istoriją. Nepaisant to, šis gerai žinomas serialas, tapęs vienu žiūrimiausių „Showtime“, neabejotinai yra vertas dėmesio.

4. The Borgias

Greičiausiai viena ausimi esate girdėję apie įvairiems ištvirkimams neabejingą ir į niekšybes linkusį Roderiką Bordžiją dar žinomą kaip Aleksandras VI, Romos popiežius, ėjęs šias pareigas nuo 1492 iki 1503 m.O ar žinojote, kad jis turėdamas gausą nesantuokinių vaikų savo sūnų Čezarę Bordžiją paskyrė Valensijos vyskupu, kardinolu, o kitam sūnui Chuanui Bordžijai atidavė Popiežiaus sričiai priklausiusią Benevento kunigaikštystę ir paskyrė jį popiežiaus armijos vadu?

Dar šis popiežius turėjo įstabaus grožio dukterį Lukreciją, kurią tekino už ko tik panorėjęs, ne vieną kartą prispyrus politinei ar finansinei būtinybei, ilgametę sugyventinę Vannozza dei Cattani, gausybę meilužių, tarp jų ir Giulią Farnese, žinomą kaip Julija Gražioji, kuriai taip pat buvo neištikimas. Aleksandro VI polinkis pramogoms ir malonumams nežinojo ribų. Romos gatvėse siautėjant nusikalstamumui ir skurdui, jis nepailsdamas šėlo prabangiausiose puotose, kaukių baliuose ir šokių vakarėliuose – visa tai, savaime suprantama, apmokėdamas iš Bažnyčios iždo.

Norėtumėte tai pamatyti savo akimis?

Seriale viskas pradedant kostiumais, dekoracijomis, siužetu bei pasakojimo tempu išpildyta nepriekaištingai. Aktoriai vaidina tiesiog stulbinančiai. Aleksandro VI vaidmenį atliekantis Jeremy Ironsas man buvo absoliutus atradimas, niekuomet nemėgau šio aktoriaus, gal būt todėl, kad vaidindavo itin teigiamus personažus, o niekšo kailyje jis nardo tarsi ryklys vandenyne. Tiesiog niekaip negali sustoti žavėtis. Dar labai smagu, kad seriale reikšmingą vaidmenį atlieka mūsuose ne itin žinoma lietuvių kilmės aktorė Rūta Gedmintas, vaidinanti popiežiaus sūnaus Čezarės Bordžijos mylimąją.

3. The Tudors

Ši keturių sezonų istorinė drama pasakoja apie XVI a. Angliją – pavadinimas sufleruoja, kad nagrinėjamos Tiudorų gyvenimo peripetijos, tačiau labiausiai orientuojamasi būtent į skandalingąjį jų atstovą, karalių Henrį VIII. Pirmojo sezono pradžioje vaizduojamas nusivylęs po to, kai su pirmąja žmona susilaukia dukros, mat kone didžiausias jo gyvenimo tikslas – sostą palikti savo įpėdiniui, sūnui. Po šio nusivylimo, kelionės į Prancūziją metu, jis susižavi kita moterimi, kuri sutinka būti jo tik su sąlyga, kad šis ją ves.

Tebebūdamas pirmojoje santuokoje, karalius Henris bando išsiskirti su žmona, tačiau susiduria su Vatikano prieštaravimu. Tuo metu jo naujoji palydovė, Anne, pajunta besilaukianti naujagimio. Naujas arkivyskupas Henriui pažada santuokos su Katerina anuliavimą, todėl atsiveria kelias gyvenimui su Anne. Tarp Anglijos ir Romos veriasi praraja, ir daugelis nenori pripažinti naujosios Henrio VIII santuokos. Įsiutęs jis paskelbia save Anglijos Bažnyčios vadovu, tačiau ir čia susiduria su galybe prieštaraujančiųjų. Tiesa, šiuos karalius įsako nukirsdinti, ir taip pradeda formuotis nauja Bažnyčios atšaka. Susilaukęs antrosios dukros, Henris įširsta, ir ieško būdų atsikratyti antrąja žmona…

Didžiąją dalį savo gyvenimo sekiojęs paskui moteris, karalius Henris VIII dėl savo karšto temperamento ir ryžtingų sprendimų į istorijos puslapius pateko neabejotinai ilgam. Nors pats serialas iš besidominčiųjų istorija sulaukė kritikos strėlių dėl esą nesilaikomo naratyvo – iškraipomas laikas, sumaišyti Popiežiai – jo kūrėjai teigia, kad taip buvo pasielgta būtent tam, kad istorija žiūrovams būtų pateikiama kaip lengvai suprantama. Taip pat surinkta jaunų ir itin išvaizdžių aktorių komanda, ir, šiems pasidabinus tuometiniais kostiumais, tampa sunku atskirti vienus veikėjus nuo kitų, tačiau ir čia gelbsti paslaugūs serialo kūrėjai – kone visi veikėjai, kreipdamiesi vienas į kitą, vartoja kreipinius, tad žiūrovui tampa paprasčiau sekti tiek atskiras scenas, tiek ir bendrą siužeto liniją, kuri, ne itin besidomint istorija, neretam veikiausiai nėra gerai žinoma. Nors serialas galimai nesužavės konservatyvių istorijos gerbėjų, žiūrovas, mėgstantis istoriją arba dramą, neabejotinai pagilins savo turimą žinių bagažą galbūt dar negirdėtais faktais iš vieno skandalingiausių valdovų istorijoje gyvenimo.

2. Shameless

„Begėdis“ – išskirtinio braižo ir siužeto komedinis serialas 2011 metais, pradėtas rodyti „Showtime“ televizijos.

Didžiosios Britanijos serialo tokiu pačiu pavadinimu adaptacija savyje talpina daug: kartais tikriausią nuoširdumą, kartais šokiruojančią realybę, dažnai tiesiog žiaurią kasdienybę, visada brolišką ištikimybę ir pasiaukojimą, bet svarbiausia – viską su sarkazmo ir ironijos prieskoniu. Ieškantiems nenupudruotos kasdienybės, pavargusiems nuo banalios tobulybės ir turintiems šiek tiek juodo atspalvio humoro jausmą.

Asociali šeimynėlė sudaryta iš alkoholiko tėvo Frenko (William H. Macey), ir jo šešių vaikų: protingo, bet visada į bėdą įsiveliančio sūnaus Filipo/ Lip’o (Jeremy Alen White), jo homoseksualaus brolio Iano (Cameron Monoghan), sadomazochistinių polinkių turinčio Karlo (Ethan Cuthosky), protinguolės, viską žinančios ir tikrai per brandžios savo amžiui Debės (Emma Kenny), mažiausiojo brolio, kurio depresija serganti, narkomanė mama susilaukė su juodaodžiu ­– Liamo, ir vyriausiosios dukters, kuri tėvui rūpinantis tik savimi laiko visus keturis namų kampus – Fionos (Emmy Rossum).

Ir čia tik paviršutiniškas reziume, galbūt išgąsdinantis tuos, kuriems, teisinantis bereikalingų neigiamų emocijų nereikiamybe, tokių dalykų, tiesiog paprasčiau nematyti. Seksas, narkotikai, smurtas nėra rodomi dėl pramogos ar auditorijos patenkinimo, visi tie dalykai vietoje ir laiku įliustruoja istorijos veikėjų gyvenimus, emocijas ir charakterius aplinkybėse, kuriose jie atsiduria.

Seriale vaizduojamas kasdienis tokios, disfunkcinės šeimos gyvenimas: nuo to kaip kiekvienas šeimos narys (žinoma, išskyrus Frenką) prisideda prie sąskaitų apmokėjimo, iki beprotiškų kuriozų, į kuriuos įsivelia vaikai, stegdamiesi išgyventi. Dažnai iki absurdo beviltiškose situacijose, veikdami kaip gerai treniruota komanda, Galageriai visada randa būdą išsisukti.

1. Twin Peaks

Drąsiai galima teigti, kad šis serialas – turbūt vienas garsiausių visoje ilgus metus skaičiuojančioje televizijos istorijoje. Apie jį girdėję yra kone visų amžiaus grupių atstovai, o tie, kurie jį žiūrėjo vos pasirodžius televizorių ekranuose, tai vadina neįkainojama patirtimi. Nors pirmieji sezonai praeito amžiaus pabaigoje transliuoti per „ABC“, 2017-aisiais serialo kūrėjai nusprendė šią televizijos klasiką grąžinti į ekranus bendradarbiaudami su „Showtime“. Šį sugrįžimą sudarė viso 18 serijų filmas, kurį režisavo originalaus serialo režisierius Davidas Lynchas, o rašant scenarijų jam talkino Markas Frostas, taip pat prisidėjęs prie pirmųjų sezonų kūrimo. Naujausių epizodų veiksmas vyksta praėjus ketvirčiui amžiaus po paskutinių įvykių mistiniame Tvin Pykso miestelyje, pilname gigantų, nykštukų, monstrų ir vaiduoklių.

Čia pinasi kelios siužeto linijos, kurių dauguma yra susijusios su FTB specialiuoju agentu Deilu Kuperiu ir jo originaliu 1989-aisiais įvykdytos žmogžudystės tyrimu. Pasak „Showtime“ prezidento Davido Nevinso, „pasakojimo branduolys yra agento Kuperio odisėja atgal į Tvin Pyksą.“ Serialo veiksmas plečiasi į keletą naujų lokacijų: Niujorką, Las Vegasą, Pietų Dakotą, Filadelfiją ir Naująją Meksiką, tuo tarpu pačiame Tvin Pykse veiksmas vyksta epizodiškai. Pietų Dakotoje policijos pareigūnai lovoje randa kompoziciją iš lavonų – nupjautos moters galvos ir išpampusio vyro liemens. Įvykio vietoje rasti pirštų atspaudai nuveda pas vidurinės mokyklos direktorių, kurio mašinos bagažinėje randama kūno dalių. Las Vegase po antklode randamas sudarkyta jaunos moters lavonas. Keletas scenų vyksta dangoraižio Niujorke rūsyje.

Serialo kūrėjai pabrėžia, kad naujausi epizodai – tai ne istorijos perkūrimas, o tęsinys, kurio veiksmingumui didelės įtakos turėjo prabėgę 25-eri metai, palietę ir Tvin Pykso gyventojus. Pavykus surinkti didelę dalį aktorių, vaidinusių ir originaliuose epizoduose, naujosios serijos skleidžia dar didesnį žavesį, kuris kiek pritildė kritikus, teigusius, kad tęsinys, kuriamas po tokio ilgo laiko, negali būti sėkmingu. Senieji serialo gerbėjai, daugelį metų laukę savo mėgiamos visatos sugrįžimo, epizodus žiūri su pasimėgavimu, įsmeigę patirties kupinas akis į mažuosius ekranus, o jaunajai kartai šis „Tvin Pykso“ tęsinys tapo puikia proga susipažinti su vienu geriausių visų laikų televizijos serialų, ir tapti šio skirtingas kartas vienijančio kūrinio gerbėjais.

Taip pat skaitykite: TOP 10 internetinio transliuotojo „Hulu“ serialai

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: