Elonas Muskas / Instagram archyvo nuotr.

Panašu, kad Elonas Muskas kerštingas ir jis pagaliau pasiekė savo. Visam laikui uždaryta „Twitter” paskyra, kurioje buvo sekama Elono Musko privataus lėktuvo buvimo vieta, nors socialinės žiniasklaidos svetainės savininkas praėjusį mėnesį sakė, kad paskyra bus išsaugota.

Daugiau nei 500 000 sekėjų turėjusi paskyra ElonJet buvo panaikinta po to, kai bendrovė paskelbė naujas taisykles, kurios, atrodo, buvo parašytos tik tam, kad paaiškintų, kodėl lėktuvo sekimo paskyra turi būti panaikinta. Šis žingsnis žengtas po to, kai E. Muskas sugrąžino paskyras žmonėms, kurie anksčiau pažeidė „Twitter“ taisykles, ir nustojo laikytis taisyklių, draudžiančių skleisti melagingą informaciją apie COVID-19.

Paskyrą ElonJet valdė Jackas Sweeney, 20-metis koledžo studentas iš Floridos. Jis pasinaudojo viešai prieinama skrydžių stebėjimo informaciją ir sukūrė „Twitter“ paskyrą, kurioje buvo rašoma kiekvieną kartą, kai Elono Musko lėktuvas „Gulfstream“ pakildavo ar nusileisdavo oro uoste. Prieš panaikinant paskyrą, paskutiniame pranešime buvo parašyta, kad E. Musko lėktuvas pirmadienį pakilo iš Ouklando (Kalifornija) ir po 48 minučių nusileido Los Andžele.

Trečiadienio rytą Sweeney gavo pranešimą iš „Twitter“, jog ElonJet paskyra pašalinta visam laikui. Vėliau tą pačią dieną bendrovė taip pat panaikino ir jo asmeninę paskyrą.

Ši paskyra Muskui trukdė jau seniai. Iš ekrano nuotraukų, kurias Sweeney pateikė CNN, matyti, kad praėjusių metų gruodį Muskas jam per „Twitter“ nusiuntė privačią žinutę su prašymu: „Ar gali tai pašalinti? Tai kelia pavojų saugumui.“

Sweeney, Centrinės Floridos universiteto studentas, CNN kalbėjo apie tai, kaip nustebo gavęs šią žinutę: „Jau ruošiausi eiti miegoti, kai pamačiau žinutę. Tada savo kambario draugui pasakiau, kad Elonas Muskas man ką tik atsiuntė žinutę“.

Tuomet milijardierius pasiūlė Sweeney 5 000 JAV dolerių, kad šis ištrintų paskyrą. Sweeney atsakė, kad priimtų pasiūlymą jei Muskas pasiūlytų 50 000 JAV dolerių ir rašė: „Tai man labai padėtų koledže ir galbūt leistų nusipirkti automobilį, gal net Tesla Model 3.“ Po keleto replikų Muskas atrėžė: „Nesinori mokėti už tai, kad paskyra būtų ištrinta“.

Sweeney sakė, kad iš pradžių sukūrė ElonJet paskyrą, nes buvo Musko gerbėjas. „Jis suteikia jums kitokį požiūrį, kurio daugelis žmonių neturi“, – sakė jis.

Iniciatyvus studentas tikina, kad jam buvo pranešta, jog jo paskyra tapo socialinės žiniasklaidos vadovybės taikiniu. Sweeney sakė, kad gavo elektroninį laišką iš anoniminio asmens, prisistačiusio „Twitter“ darbuotoju. Elektroniniame laiške buvo ekrano nuotrauka su vidiniu įmonės pranešimu, kurį parašė Ella Irwin, naujoji „Twitter“ pasitikėjimo ir saugumo vadovė. Ten buvo rašoma, jog reikia nedelsiant pašalinti ElonJet paskyrą.

Apribojimai, susiję su vietos dalijimusi, iki šios savaitės nebuvo įtraukti į galiojančias „Twitter“ taisykles. Remiantis interneto archyvo duomenimis, bendrovė pakeitė savo privatumo ir žiniasklaidos politiką ir įtraukė nuostatą, kurioje rašoma, jog visos „Twitter“ žinutes ar paskyras, kuriose dalijamasi kieno nors tiesiogine buvimo vieta bus pašalintos.

E. Muskas taip pat paaiškino, kodėl buvo priimta nauja taisyklė. „Bet kuri paskyra, kurioje skelbiama kieno nors buvimo vieta realiuoju laiku, bus pašalinta, nes tai pavojinga jų saugumui.“ – rašė jis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: