(c) "Fermentas"

Lietuvos biotechnologijų bendrovė „Fermentas“ pradėjo naujomis savybėmis pasižyminčių biotechnologinių reagentų kūrimo projektą. Į mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektą bus investuota 6,3 mln. litų. Iš jų 3 mln. litų skyrė Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondas.

„Sparčiai besivystantiems gyvybės mokslams ir biotechnologijų pramonei reikia vis naujų molekulinės biologijos įrankių. Norėdamas išlikti pasauliniu lyderiu, „Fermentas“ privalo būti mokslinių tyrimų priešaky“, – sakė „Fermento“ mokslo direktorius profesorius Arvydas Janulaitis.
Projektas „Naujos kartos molekulinės biologijos įrankiai“ vyks iki 2011 m., jame dirbs 39 tyrėjai – beveik pusė „Fermento“ Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro specialistų. Planuojama, kad bus sukurta 15–20 naujomis savybėmis pasižyminčių molekulinės biologijos įrankių ir parengta jų gamybos techninė dokumentacija.
Pasak projekto vadovo dr. Arvydo Lubio, tokie moksliniai tyrimai yra būtini siekiant įgyti naujų žinių ir jų pagrindu kuriant naujus, pažangesnius, įprastiniams reagentams būdingų trūkumų neturinčius produktus.
„Gavę Europos Sąjungos paramą galime išplėsti projektą, atlikti ir tuos mokslinius tyrimus, kuriems reikia daugiau sąnaudų ir laiko, tačiau kurie yra svarbūs užtikrinant ilgalaikį bendrovės konkurencingumą“, – teigė dr. A. Lubys.

Naujieji reagentai iš karto bus pateikiami rinkai. Pirmieji produktai pasaulinę rinką turėtų pasiekti jau šį rudenį. Įgyvendinus projektą, „Fermento“ Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centre bus sukurtos penkios, kituose įmonės padaliniuose – 15 naujų darbo vietų. Planuojama pateikti dvi paraiškas tarptautiniams patentams gauti.
Praėjusiais metais net ketvirtį pajamų „Fermentas“ gavo iš produktų, sukurtų per pastaruosius 5 metus. 2008 m. moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai bendrovė skyrė 6 mln. litų, tai yra 10 proc. visų pajamų.
Tyrimų bendrovės „Bioinformatics“ duomenimis, „Fermentas“ savo rinkos segmente yra viena iš penkių didžiausių pasaulio bendrovių ir užima antrą pagal dydį pasaulinės restrikcijos fermentų rinkos dalį. Bendrovė yra Europos DNR markerių rinkos lyderė.
„Fermento“ produktai yra eksportuojami į 70 pasaulio šalių. Bendrovės Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centre dirba daugiau nei 80 darbuotojų. Atskiras mokslinių tyrimų padalinys „Fermente“ buvo suformuotas 2003 m. Moksliniams tyrimams nuo pat centro veiklos pradžios vadovauja prof. A. Janulaitis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: