Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvos nefinansinės bendrovės pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo beveik 5,2 mlrd. litų ikimokestinio pelno – beveik tiek pat, kaip praėjusių metų sausio-birželio mėnesiais.

Šalies bendrovių pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas pirmąjį pusmetį, palyginti su atitinkamu 2012 metų laikotarpiu, išaugo 9,1 proc. iki beveik 109 mlrd. litų, pranešė Statistikos departamentas.

Departamento atlikto nefinansinių įmonių finansinių rodiklių tyrimo duomenimis, tik antrąjį šių metų ketvirtį įmonės uždirbo daugiau kaip 3 mlrd. litų ikimokestinio pelno – 1,6 proc. daugiau karto daugiau nei pernai balandį-birželį.

Antrąjį ketvirtį šalies nefinansinių įmonių pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas siekė 55,5 mlrd. litų, arba 7,8 procento daugiau nei praėjusių metų antrąjį ketvirtį ir 3,5procento – nei pirmąjį šių metų ketvirtį.

Daugiausia pelno uždirbo didmeninės ir mažmeninės prekybos (atitinkamai 543,8 mln. ir 231,2 mln. litų) ir nekilnojamojo turto operacijų (255,6 mln. litų) įmonės. Palyginti su pirmuoju ketvirčiu, pastebimai išaugo sausumos transporto (55,8 mln. litų, arba 68 proc.), naftos ir gamtinių dujų gavybos (42,9 mln. litų, arba daugiau nei 6 kartus) bei gėrimų gamybos (38,5 mln. litų, arba daugiau nei 8 kartus) įmonių pelnas.

Kai kurių veiklų, tokių kaip baldų gamyba ir informacinės paslaugos, įmonių pelnas per ketvirtį sumažėjo daugiau nei 2 kartus, o labiausiai sumažėjo kitos asmenų aptarnavimo veiklos bei chemikalų ir chemijos produktų gamybos įmonių pelnas – daugiau nei 3 kartus. Pirmąjį šių metų ketvirtį dirbusios nuostolingai statybos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei oro transporto veiklos rūšių įmonės antrąjį ketvirtį uždirbo pelno.

Vidutinis įmonių pelningumas (ikimokestinio pelno (nuostolio) ir pajamų, gautų pardavus prekes ir paslaugas, santykis) antrąjį ketvirtį sudarė 5,8 proc. (2012 metų antrąjį ketvirtį – 6,2 proc., pirmąjį šių metų ketvirtį – 3,6proc.).

Pelningai dirbusių įmonių dalis antrąjį šių metų ketvirtį sudarė 67,7 proc. ir buvo didesnė nei praėjusių metų antrąjį ketvirtį (66,3 proc.) ir šių metų pirmąjį ketvirtį (58,6 proc.).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: