© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vilniaus taryba trečiadienį vėl svarstys, ar leisti Prancūzijos koncerno “Dalkia” valdomai šilumos tiekimo bendrovei “Vilniaus energijai” investuoti į taršos mažinimo įrenginius.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos taryboje seniūnas Valdas Benkunskas BNS teigė, kad frakcija nepalaikys siūlymo “Vilniaus energijai” leisti investuoti 72,5 mln. litų.

Projektą rengę Vilniaus savivaldybės Energetikos skyriaus atstovai anksčiau siūlė pakeisti 2002 metais pasirašytą sutartį su “Vilniaus energija” ir “Dalkia” bei įpareigoti įmonę investuoti dar 72,5 mln. litų. Pagal projektą, savivaldybė būtų įsipareigojusi nupirkti įrangą už likutinę vertę po to, kai pasibaigs šilumos tinklų nuomos sutartis su “Vilniaus energija”.

Po opozicijos kritikos projektą rengę savivaldybės atstovai šių metų liepą atsiėmė klausimą, norėdami “įnešti daugiau aiškumo”.

Savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjas Kęstutis Gruzdys anksčiau BNS teigė, kad investicijos būtinos dėl Europos Sąjungos reikalavimų. Bendrovė, ketinusi investuoti ir į biokuro įrangą, prašė patvirtinti 186 mln. litų investicijas, tačiau nutarta siūlyti mažesnes – 72,5 mln. litų investicijas vien dujų įrangai.

“Dalkia” vasarą skelbė, kad į sostinės šilumos ūkį jau yra investavusi 562 mln. litų – 96 proc. įsipareigotos investuoti sumos.

“Vilniaus energijos” atstovas Nerijus Mikalajūnas BNS anksčiau teigė, kad bendrovė investuotų 72,5 mln. litų į azoto oksidų, išskiriamų deginant gamtines dujas, filtrus ir kitas priemones. Ketinta investuoti į antrąją termofikacijos elektrinę ir į rezervinę 8-ąją katilinę, kuri niekada nebuvo atnaujinama.

“Dalkia” į Vilniaus šilumos ūkį atėjo 2002 metų vasarį – tuomet su jo valdoma “Vilniaus energija” buvo sudaryta ilgalaikė 15 metų trukmės šilumos tinklų nuomos sutartis, kuri nustos galioti 2017 metų vasarį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: