DesignLibrary Kaunas vizualizacija

Pasaulinio tinklo „DesignLibrary“ (liet. dizaino biblioteka) vienas iš padalinių nuo šiol veiks Kaune. Spalio 8 dieną, ketvirtadienį, 20 val. Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyks įvadinis „DesignLibrary Kaunas“ renginys – „Dizaino ketvirtadienis“. Jo metu svečiai iš Italijos Enrico Bassi ir Lorenzo Piazzi skaitys paskaitą apie skaitmeninę gamybą bei dizaino ir technologijų ryšį.

Pirmoji tokio pobūdžio dizaino biblioteka prieš beveik dešimtmetį duris atvėrė vienoje iš dizaino sostinių – Milane. Šiandien „DesignLibrary“ padaliniai veikia Šanchajuje, Stambule ir visai netrukus, bendros KTU Dizaino centro ir Italijos partnerių iniciatyvos dėka, įsikurs Kaune.

Pasak projekto įkūrėjų „DesignLibrary Milano” vadovo Lorenzo Piazzi ir KTU Dizaino centro vadovės Rūtos Valušytės, naujų padalinių durys atveriamos siekiant prisidėti prie dizaino sklaidos ir „dalijimosi” kultūros populiarinimo. Projektas skirtas skatinti keitimąsi kultūrinėmis patirtimis bei žiniomis tarp skirtingų miestų ir šalių, įvairių industrijų sektorius apjungti su dizainu.

„DesignLibrary” – tai strategiškai patogi platforma dabartiniame socialiniame-ekonominiame kontekste, kuri generuos apčiuopiamą rezultatą inovacijų srityje bei taps jungiamąja grandimi tarp ES šalių, ypač šiaurinėje ir rytinėje Europos dalyje”, – neabejoja Lorenzo Piazzi, vienas iš „DesignLibrary Kaunas” įkūrėjų ir „DesignLibrary Milano” vadovas.

Dizaino biblioteka – atvira visuomenei

„Šiuo projektu, visų pirma, norime sukurti jaukią, visiems prieinamą aplinką, kur žmonės galėtų susitikti bei dalintis žiniomis. Antra, paversti biblioteką vieta, kur dizainas būtų apjungiamas su kitomis disciplinomis per edukacines ir projektines veiklas“, – sakė KTU Dizaino centro vadovė R. Valušytė.

Jos teigimu, Italija pasižymi turtinga dizaino istorija, dėl to jau ilgą laiką dizainas šioje šalyje yra neatsiejama įvairių specialybių dalis. Lietuva šiuo požiūriu sparčiai vystosi, nors dizaino idėją daugelis žmonių vis dar sieja tik su estetika.

KTU archyvo nuotr.

„Ne tik verslo, bet ir vyriausybės lygmeniu pamažu suvokiama, kad dizainas yra neatsiejama bet kokio projekto dalis – tai svarbi „dedamoji“ sėkmingam technologinių ir socialinių inovacijų bei ekonomikos vystymuisi. „DesignLibrary” franšizės atvežimas į Lietuvą stipriai prisidės prie minėtų sektorių plėtros Lietuvoje”, – įsitikinusi R. Valušytė.

Tuo tarpu „DesignLibrary Kaunas“ koordinatorės Godos Skėrytės teigimu, visuomenei atviroje dizaino bibliotekoje planuojami rengti ir įvairūs renginiai: paskaitos, konferencijos, ekspozicijos, kursai, diskusijos, vasaros mokyklos bei kiti projektai.

Pirmajame renginyje – svečiai iš Italijos

Spalio 8 dieną, ketvirtadienį, 20 val. KTU „Santakos“ slėnyje vyks įvadinis „DesignLibrary Kaunas“ renginys – „Dizaino ketvirtadienis“. Jo metu paskaitą „FAB LAB projektas: didžiausias globalus atviros prieigos skaitmeninės gamybos tinklas” skaitys Enrico Bassi – vienas iš Italijos „FabLab“ (gamybos laboratorijos trumpinys, – red. past.) įkūrėjų. Registruotis į nemokamą paskaitą galite ČIA.

Žymus italų dizaineris ir profesorius E. Bassi dėsto skaitmeninę gamybą Milano naujosios dailės akademijoje (NABA), Pietų Šveicarijos taikomųjų mokslų ir menų universitete (SUPSI) Lugano mieste bei Brešos dailės akademijoje (LABA). E. Bassi savo darbais ir idėjomis garsus ne tik Italijoje, kur vadovavo pirmajai Italijos „FabLab“, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. E. Bassi taip pat yra „FabLab Opendot“ Milane įkūrėjas ir vadovas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: