Projekto organizatorių archyvo nuotr.

Lapkričio 1 d. 17 – 22 val. Vilniaus universiteto (VU) Kauno humanitarinio fakulteto (KHF) studentų atstovybė (SA) bei VU KHF akademinė bendruomenė organizuoja projektą “Sielų upė”.

Žvakučių „upė“ patvins Vėlinių išvakarėse, Kauno senamiesčio Vilniaus gatvėje ir Laisvės alėjoje, siekiant pagerbti mirusiuosius. Tai priminimas, gyva kultūrinio palikimo pamoka jaunimui ir miesto bendruomenei apie turimas gražias Vėlinių tradicijas bei papročius greta iš vakarų atėjusio „Halloween’o“ šventimo, ir būdas skatinti daugiau domėtis lietuvių kultūra, pateikiant ją patrauklia masinio nemokamo renginio forma.

Bandant išsaugoti gilias, iš pagonybės atėjusias tradicijas, susiduriama su masiniu pop kultūros antplūdžiu iš vakarų. Masiniai pasilinksminimo renginiai bei šventės vis populiaresni ir užgožia kultūrinio paveldo vertybes, glūdinčias tautos istorijoje.

Kad būtų galima išsaugoti šį paveldą, būtina senąsias lietuvių tradicijas priartinti prie šiandieninės visuomenės bei padaryti jas ne tokias konservatyvias, patrauklesnes šiuolaikiniam žmogui.

Anot projekto organizatorių, „Sielų upė“ yra vienas iš mėginimų patraukti jaunimo dėmesį bei sužadinti susidomėjimą lietuvių kultūra bei papročiais, pagerbiant mirusiuosius žvakių „upe“ jaukioje Kauno senamiesčio Vilniaus gatvėje bei Laisvės alėjoje. Žvakėmis nudėliota gatvė – būdas pakviesti jaunimą susikaupimui ir mirusių artimųjų prisiminimui; būdas atkreipti jo dėmesį į etninę lietuvių kultūrą.

Šis projektas rengiamas jau ne pirmus metus ir yra susilaukęs didelio susidomėjimo ne tik VU KHF akademinėje bendruominėje, Kauno mieste, bet ir visoje Lietuvoje. Pernai šiuo renginiu susidomėjo ne tik vietinės miesto televizijos, bet ir didžiosios televizijos.

Akcija yra įgyvendinama nutiesiant žvakučių taką, pavadintą „Sielų upe“, nuo Rotušės aikštės iki Soboro. Kasmet yra didinamas žvakučių skaičius – pernai buvo 3500, o šiemet – 4528 vnt. Kauno miesto jaunimas ir visa bendruomenė yra kviečiami prisijungti prie akcijos „Sielų upė“, atsinešant savo žvakutę ir uždegant ją šalia visų kitų; arba padedant uždegti ten jau esančias.

Šiemet Taizé bendruomenė panoro bendradarbiauti prisidedant prie šios akcijos. 18 val. vyks Taizé pamaldos Piligrimystės centre (Laisvės al. 101a).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: