© 3Dreklama.lt nuotr. - Virtualūs turai, Foto ir video iš oro.

Europos Parlamento (EP) Kultūros ir švietimo komiteto delegacija liepos 18–20 dienomis lankysis Kaune, kuriam šiemet suteiktas Europos kultūros sostinės statusas.

Šešių europarlamentarų delegacija, kuriai vadovauja komiteto pirmininkė Sabine Verheyen (Europos liaudies partija, Vokietija), susitiks su Kultūros ministerijos, Kauno miesto savivaldybės atstovais, taip pat „Kaunas 2022“ programos vadovais bei aplankys šiuo metu veikiančią menininkės Marinos Abramovič parodą ir kitas kultūrines miesto erdves.

„Mūsų tikslas – ne tik patikrinti faktus, bet ir atkreipti dėmesį į didžiulius darbus, kurie pastaraisiais metais buvo atlikti Kaune rengiant „Kaunas 2022“ kultūros programą. Kaune mūsų nariai turės galimybę susitikti ne tik su kultūros ministru, vietos valdžios atstovais, bet ir su pagrindinių parodų kuratoriais, miestiečiais, jaunaisiais menininkais. Man bus svarbu ne tik aptarti ilgalaikį palikimą ir tai, kas įvyks po 2022 m. kultūros ir strateginiu požiūriu, bet ir pamatyti konkrečius vietos bendruomenių projektus“, – sako delegacijos pirmininkė S. Verheyen.

EP Kultūros komiteto delegaciją sudaro pirmininkė S. Verheyen (Europos liaudies partija, Vokietija) ir EP nariai Niyazi Kizilyürek („Kairė“, Kipras), Marcos Ros Sempere (Socialistai ir demokratai, Ispanija), Tomasz Frankowski (Europos liaudies partija, Lenkija), Maria Walsh (Europos liaudies partija, Airija) ir Irena Joveva („Atnaujinkime Europą“, Slovėnija).

2022 m. Europos kultūros sostinėmis paskelbtas Kaunas ir Kauno rajonas, taip pat Ešas prie Alzeto Liuksemburge ir Novi Sadas Serbijoje. Pirmą kartą Europos kultūros sostinė buvo paskelbta 1985 m., kai ja tapo Atėnai Graikijoje.

ES valstybės nominuoja miestus šiam vardui gauti prieš šešerius metus, o tada kandidatūras vertina 10 nepriklausomų Europos kultūros srities ekspertų grupė, iš kurių tris Kultūros ir švietimo komiteto siūlymu skiria Europos Parlamentas, Miestai gauna po 1,5 mln. eurų kultūros programai įgyvendinti, tačiau programa sutelkia daug daugiau viešųjų ir privačiųjų investicijų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: