Teatro archyvo nuotr.

Spektaklio vaikams režisierius teigia, kad spektaklis Sibiro teatre buvo atšauktas praėjus vos kelioms dienoms nuo jo pradžios dėl žiūrovų kaltinimų, kad jo turinys prilygsta „gėjų propagandai“, pranešė vietos žiniasklaida.

Incidentas Novosibirsko mieste įvyko tuo metu, kai Rusijos Valstybės Dūmos įstatymų leidėjai svarsto teisės aktą, kuriuo jau dabar prieštaringai vertinamas įstatymas, draudžiantis skleisti vadinamąją „gėjų propagandą“ vaikams, būtų taikomas ir suaugusiesiems.

Pasak Novosibirske įsikūrusios naujienų svetainės ngs.ru, jaunimo dramos teatras „Pervyj teatr“ sekmadienį atšaukė vidurdienį vykusį spektaklį „Princesė ir žmogėdra“, likus vos 20 minučių iki uždangos pakėlimo.

Teatras kaltino „technines problemas scenoje“, tačiau vėliau spektaklio režisierius užsiminė, kad spektaklis buvo atšauktas dėl princesės vaidmenį atlikusio vyro.

Spektaklis, kuriame vaidina tik vyrai, sukurtas pagal sovietų poeto Genriko Sapgiro to paties pavadinimo kūrinį, kuris septintojo dešimtmečio pabaigoje buvo ekranizuotas animaciniame filme.

Režisierė Polina Kardymon sakė, kad žiūrovai, lapkričio 13 d. pažiūrėję „Princesės ir žmogėdros“ premjerą, Kultūros ministerijai pateikė „pasiaiškinimus“.

„Tautiečiai pasipiktino tuo, kad princesę vaidino vyras su ūsais“, – rašė P. Kardymon socialiniame tinkle, kurį cituoja Sibiro naujienų svetainė taiga.info.

„Dabar Kultūros ministerija šaukia kažkokią etikos komisiją, kad išsiaiškintų, ar čia nėra „LGBT propagandos“ “, – pridūrė ji.

Tiek pirminis įrašas, tiek Kardymono paskyra „Telegram“ tinkle buvo ištrinti.

Rusijos teatro naujienų svetainė „Teatr“ pranešė, kad praėjusį ketvirtadienį 10 ekspertų buvo pakviesti į spektaklį „Princesė ir žmogėdra“, kurį jie įvertino palankiai, o anoniminius pasmerkimus pavadino „neišmanėliais“.

Pirmadienį teatras pranešė, kad atšaukiami ir kitų pirmadienį ir antradienį numatytų spektaklių pasirodymai, kaltę suversdamas elektros gedimui.

Spalio pabaigoje Valstybės Dūmai pirmą kartą perskaičius naująjį įstatymą, lapkričio pradžioje Prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė prezidento dekretą, kuriuo nustatė oficialią Rusijos „tradicinių vertybių“ politiką, priešingą tam, kas Rusijos politinėje kalboje vadinama „netradiciniais seksualiniais santykiais“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: