Organizatorių archyvo nuotr.

Vaikus auginantiems tėvams nuolat kyla klausimas, kam patikėti atžalų priežiūrą darbo metu. Vis daugiau bendrovių svarsto, kaip padėti darbuotojams organizuoti vaikų priežiūrą. Personalo atrankos specialistai tiki, kad jau netrukus vaikų darželių įmonėse daugės. Pavyzdžiui, telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ atidaro jau antrąjį darželį, skirtą darbuotojų vaikams. Pirmasis vaikų priežiūros kambarys, kuriame vaikus užima profesionali auklė, Vilniuje veikia jau septintus metus.

„Didžioji mūsų darbuotojų dalis yra jauni tėvai ir turi mažamečius vaikus, todėl suprantame jų rūpinimąsi atžalomis.  Prieš šešerius metus atidarėme pirmąjį darželį Vilniuje ir kasdien jame apsilanko iki 10 skirtingo amžiaus vaikų. Šis sprendimas pasiteisino ir darbuotojai džiaugiasi, kad reikalui esant gali palikti vaiką profesionaliai ir vaikus mylinčiai auklei. Su šia idėja atidarėme ir antrąjį „Bitės“ darželį Ukmergės skambučių centro darbuotojams“, – pasakoja Pranas Kuisys, bendrovės „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius.

Jam pritaria ir personalo atrankos bendrovės „Manpower Lit“ vadovė Gerda Baltrūnaitė, įsitikinusi, kad apie darbuotojų vaikų priežiūrą pradeda svarstyti vis daugiau įmonių: „Dažnesnė bendrovė supranta, kad būtina savo esamais ar būsimais darbuotojais rūpintis labiau ir sukurti kuo geresnes sąlygas dirbti. Pastebime, kad vaikų darželius ar kambarius darbo vietose daugiau linkusios steigti tarptautinės įmonės, turinčios gilias darbuotojų motyvavimo tradicijas, atėjusias iš JAV ir Vakarų Europos verslo kultūros.“

Pasak G. Baltrūnaitės, pastaruoju metu pastebimas tiek pačių įmonių, kurios ieško netradicinių būdų, kaip pritraukti kandidatus ir išlaikyti juos organizacijose, tiek biurų patalpas nuomojančių atstovų susidomėjimas nedidelių vaikų darželių įsteigimu, nes tai tampa vienu iš veiksnių, dėl kurių darbuotojai renkasi darbą vienoje ar kitoje įmonėje.

Trys vertės darbuotojams: motyvacija, finansai ir ramybė

Kaip pastebi G. Baltrūnaitė, nuosavas bendrovės darželis ar vaikų kambarys padeda pasiekti tris konkrečias naudas:  „Sparčiai greitėjant gyvenimo tempui ir augant darbo krūviui, karjeros siekiantiems tėvams vis sunkiau derinti karjerą ir asmeninį gyvenimą, tad neretai tėvams tenka spręsti dilemą, kam skirti mažiau laiko. Šiuo atveju darželis ar vaikų priežiūros kambarys yra puiki skatinamoji priemonė, kuri padeda pritraukti mažylius auginančius tėvus.“

Antroji nauda – finansinė, nes tokie darželiai padeda išspręsti auklės paieškas: „Darbuotojams gerokai paprasčiau žinoti, kad reikalui esant jie gali palikti vaiką darbovietėje esančios auklės priežiūrai, o ne ieškoti atsitiktinės pagalbos, kuri be to ir brangiau kainuoja.“

Trečioji nauda – tėvų ramybė ir susitelkimas darbui: „Tai svarbus psichologinis efektas. Tėvai, žinodami, jog jų vaikas yra visuomet šalia, patiria mažiau streso, gali geriau susikaupti ir produktyviau dirbti, tokiu būdu prisidėdami prie geresnių įmonės rezultatų. Tuo pačiu tai puikus įmonės kultūros atspindys, rodantis, jog ji supranta darbuotojus ir padeda jiems.“

„Bitės“ darbuotojų vaikus prižiūri profesionalios auklės

Anot P. Kuisio, „Bitė“ antrąjį darželį nusprendė įsteigti Ukmergėje dėl kelių priežasčių: „Ukmergėje veikia mūsų skambučių centras, kuriame dirba daugiau nei 30 darbuotojų. Didelė dalis šių specialistų yra jauni tėvai, todėl daugumai reikia spręsti, kas prižiūri vaikus.“

Ukmergėje atidarytas vaikų priežiūros kambarys veikia tokiu pat principu, kaip ir Vilniuje. Jis yra nemokamas, atviras visiems bendrovės darbuotojų vaikams, kuriuos tėvai ne visada turi kam palikti. Mažamečius prižiūri profesionali ikimokyklinio auklėjimo išsilavinimą turinti pedagogė, kuri vaikų užimtumą parenka pagal jų amžių – vieni supasi ar bėgioja su kamuoliu, kiti žaidžia įvairiausius stalo žaidimus, treti žiūri animacinius filmukus arba ruošia pamokas, jei to reikia.

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: