Organizatorių archyvo nuotr.

Kaunas kartu su dar trylika Europos miestų kovo 21 d. minės Europos kūrybiškumo dieną. Tarptautinio kūrybos ir meno projekto „CreArt“ organizatoriai – šios šventės sumanytojai – akcentuoja, kad kūrybiškumo skatinimas praktinių meninių užsiėmimų metu ankstyvajame raidos etape prisideda ne tik prie geresnės asmenybės saviraiškos gyvenime, bet ir ugdo brandesnį požiūrį į meną. VšĮ „Artkomas“ šiemet mažuosius kauniečius stebins nemokamų kūrybinių dirbtuvių gausa. Kūrybinėse veiklose galės dalyvauti įvairaus amžiaus vaikai iš Kauno mokyklų, taip pat vaikų dienos centrų bei globos namų.

Numatoma surengti fotografijos, mozaikos, keramikos, stiklo, ekodizaino, grafikos, vitražo, animacijos, knygų įrišimo dirbtuves – į šias iniciatyvas organizatoriai tikisi įtraukti per kelis šimtus vaikų.

„Europos kūrybiškumo diena – tai galimybė vaikams atskleisti save per kūrybišką prizmę, ugdyti iniciatyvumą, kruopštumą. Palaikydami ir skatindami vaiko kūrybinę energiją, padedame jiems išreikšti savo jausmus ir emocijas, leidžiame atsipalaiduoti ir nevaržomai keliauti meninio pažinimo keliu“, – džiaugiasi meninių dirbtuvių vaikams iniciatorius, VšĮ „Artkomas“ direktorius Olegas Darčanovas.

Keramikos dirbtuvėse vaikai lavins vaizduotę, erdvinį suvokimą, kruopštumą. Jie susipažins su molio savybėmis, apdaila, virveline lipdymo technika. Įvaldę šiuos dalykus, patys kurs autentiškas pieštukines, papuoštas gamtos motyvais.

Animacijos dirbtuvės suteiks galimybę tapti animacijos herojais. Jaunieji režisieriai turės galimybę sukurti savo individualų kūrinį – animacijos filmą, pasitelkdami „kadrinės animacijos“ techniką. Ji leidžia praktiškai pajausti ir suprasti, kaip kadras po kadro istorijos susijungia į vientisą animacinį filmuką. Ši technologija išskirtinė ir tuo, kad leidžia sukurti iliuziją, jog nejudantys daiktai atgyja ir pradeda judėti. „Vaikai turės realią galimybę išbandyti savo jėgas netradicinių užsiėmimų metu, naudodamiesi profesionalia įranga. Tikime, kad kūrybinės dirbtuvės paskatins toliau domėtis kinu ir jo kūrimo galimybėmis“, – pasakoja Kūrybiškumo dienos Kaune projekto vadovė Rūta Mašanauskaitė.

Organizatoriai patikina, kad šiemet, Europos kūrybiškumo dienos metu, vaikų užimtumas bus itin didelis – ugdymo įstaigos aktyviai palaiko šią iniciatyvą ir skatina savo auklėtinius puoselėti meilę kūrybai. Dar viena veikla, kurios metu mažieji menininkai kurs stiprindami suvokimą apie daikto ir meno santykį – ekodizaino dirbtuvės. Pirmoje 90 min. trukmės užsiėmimo dalyje bus pasakojama, kaip kasdieniai daiktai įsilieja į meno kūrinius, akcentuojant „Do it Yourself“ (liet. „Pasidaryk pats“) idėją.

„Pagrindinė mintis, kurią norime perteikti yra ta, kad kiekvienas gali užsiimti kūryba – tereikia apsižvalgyti savo aplinkoje ir pamąstyti, kokius daiktus būtų galima panaudoti antrą kartą, tarsi pritaikant juos iš naujo ir suteikiant „antrą gyvenimą“. Kad dirbtuvės įgautų materialųjį „kūną“, vaikai pagal paruoštą trafaretą iš kartono išpjaus ir išlankstys staliuką“, – praktinę meninių užsiėmimų naudą pabrėžia organizatoriai.

Kūrybiškos kaligrafijos ir piešimo tušu dirbtuvėse bus mokoma, kaip laisvai valdyti, o visų pirma – jausti teptuką – liejant tušą taip, kad linijos ir dėmės virstų norimais ir atpažįstamais ar tiesiog abstrakčiais, emocijas perteikiančiais kūrybiniais vaizdiniais, pavyzdžiui, nuo vadinamojo „samurajaus kardo kirčio“ (japonų kaligrafijoje) iki orchidėjos žiedlapio, bambuko lapo, žuvies peleko ar pačių sugalvotų fantastinių objektų, jų detalių. „Tai piešimo ir rašto valdymo, rankos gesto laisvumo, taip pat susikaupimo, dėmesio koncentravimo gebėjimus lavinanti praktika“, – į užsiėmimus kviečia Europos kūrybiškumo dienos Kaune projekto kuratoriai.

Apie CreArt: 2012 m. Europos komisija paskelbė, kad startuoja naujas tarptautinis kultūrinis projektas, kuris keturiolikoje Europos miestų ir institucijų bus įgyvendinamas penkerius metus. Pagrindiniai projekto tikslai – kurti Europos menininkų tinklą, rengti tarptautines kūrybines dirbtuves, keistis gerąja vaizduojamojo meno patirtimi, didinti menininkų ir meno darbų mobilumą.

Europos kūrybiškumo dienos tikslas – akcentuoti kūrybiškumo svarbą visos Europos mastu, skiriant tam vieną dieną per metus. Meno galerijos, muziejai, menų centrai ir kitos kultūros bei švietimo įstaigos tą dieną atveria duris lankytojams, organizuoja specialius renginius, pamokas, kūrybines dirbtuves, koncertus, parodas, susitikimus su menininkais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: