Fb.com video kadrai

Naktį iš penktadienio į šeštadienį užsidegė Kauno Rotušės aikštėje papuošta pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Įtariama, kad miesto puošmena padegta tyčia.

Apie degančią eglę pranešus praeiviams ugniagesiai į Rotušės aikštę iškviesti 1.45 val. nakties.

Kauno miesto savivaldybės soc. tinklo paskyroje pasidalintas pranešimas: „Sunku surasti deramus žodžius žiniai, kurią tenka pranešti čia ir dabar. Deja, bet kartais net ir patys gražiausi dalykai gali akimirksniu pavirsti liūdnomis grimasomis. Šiąnakt atvira liepsna degė pagrindinė šių dienų Kauno puošmena – Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje. Laimė, žmonės nenukentėjo. Ugniagesiai buvo maksimaliai operatyvūs. Ačiū Jiems!“

© Arno Aleknos nuotr. / KaunoŽinios.lt

„Kauno policija demonstruoja aukštąjį pilotažą. Kol kas oficialiai nepatvirtintais duomenimis, sulaikytas automobiliu pasišalinęs įtariamasis. Pagarba ir padėka pareigūnams!“

Žadama, kad po detalesnės apžiūros, tikimasi, bus surastas sprendimas, kaip Kalėdų simbolį kuo greičiau atkurti.

Ugniagesiams pavyko sutramdyti ugnį, išdegė tik vienas eglės šonas, tiesa ugnis sunaikino elektros instaliaciją.

Už turto sunaikinimą ar apgadinimą visuotinai pavojingu būdu pažeidėjui gresia laisvės atėmimas iki 5 metų.

Pranešama, kad sulaikytas iš įvykio vietos pasišalinęs įtariamas padegėjas. Kaip praneša Lietuvos policija, naktį padegta Kauno kalėdų eglė, kolegos ugniagesiai ugnį užgesino, žmonės nenukentėjo.

Operatyviai sureagavę patruliai, maždaug po 15 minučių, Juozapavičiaus pr., sulaikė su automobiliu iš įvykio vietos pasišalinusį įtariamą padegėją. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sugadinimo.

„Gruodžio 4 d. apie 1 val. 40 min. Kaune, Rotušės a., prie stovinčios eglės privažiavo automobilis „Mitsubichi ASX“ iš kurio išlipęs vairuotojas apipylė eglę degiu skysčiu ir ją padegęs pasišalino su automobiliu. 1 val. 57 min. Kaune, A. Juozapavičiaus pr., sulaikant pasišalinusį asmenį buvo sužalotas Kauno apskr. VPK pareigūnas (g. 2000 m.), kuris, suteikus med. pagalbą, gydomas ambulatoriškai“, – informavo policija.

© Arno Aleknos nuotr. / KaunoŽinios.lt

„Neprarandame vilčių, kad po detalesnės apžiūros bus surastas sprendimas, kaip šį unikalų Kalėdų simbolį kuo greičiau atkurti, kad visi su pasigėrėjimu ir toliau mėgautųsi jo grožiu.” – teigiama, Kauno miesto savivaldybės pranešime.

Praėjus vos keletui valandų po incidento eglutės kūrėjų komanda jau kibo į darbus Rotušės aikštėje šalindami gaisro padarinius. Dekoracijos dirbtuvėse tvarkomos, plaunamos, valomos, taip pat gaminamos naujos. Sunkiausi bus atkurti šventinį apšvietimą, nes visos girliandos buvo sujungtos į vieną tinklą.

[Atnaujinta]

Apie 11 val. Kalėdų eglutės puošybos komanda grįžo iš dirbtuvių prie savojo kūrinio ir įsibėgėja su jos atstatymu. Nurinktos paskutinės apdegusios detalės, pakeltas bokštelis – konstrukcija pradedama dengti naujomis eglių šakomis. Vykstant darbams, nedidelis plotas atribotas apsaugine tvora.

Gerumas kauniečius suvienija: praeiviai vaišina darbininkus karšta arbata, o keletas atvykusių geradarių patys pasiprašė būti priimti į talką.

© Arno Aleknos nuotr. / KaunoŽinios.lt

Menininkė Jolanta Šmidtienė tikisi, kad jau kitą savaitę eglutė sužibės naujai:

„Manau, kad sutvarkius, eglė atrodys lygiai taip pat, kaip buvo prieš tai. Dabar elektrikai aiškinasi situaciją, kiek dar reikės nuimti nesudegusių detalių, kad atstatytume elektros instaliaciją ir visą apšvietimą. Kitą savaitę tikriausiai vėl turėsime įžiebtą eglutę.

Darbuotojai čia sukasi jau nuo 3 val. nakties. Kai tik gavau žinutę, jog dega eglė, iškart persiunčiau ją kolegoms ir netrukus visa komanda suvažiavome čia. Buvo tik ką užgesinta.

Pirmiausia nurinkome visas sudegusias dekoracijas ir išvežėme į dirbtuves taisymui. Apie 60 vienetų apdegusių šviečiančių smilgų išvežėm nuvalyti, perdažyti ir sudėti naujas lemputes. Komanda dirba kaip vienas kumštis, tad neabejoju, kad per parą šį darbą padarys. Drugelius teks užsakinėti, kad gamintų papildomai.

Didžiausias iššūkis bus su girliandomis – jos visos tarpusavyje persipynusios. Ugnies apimtoje vietoje likęs „randas“, kuriame visiškai sudegė lemputės, bet reikės dar aplink ieškoti, kurios yra sugadintos ir visa tai teks keisti. Naujos girliandos jau pakeliui į Kauną. Turėsime jų pakankamai, kiek tik prireiks.

Pajutome didžiulį palaikymą, sulaukėme daugybės pagalbos siūlymų ne tik iš Kauno, bet ir visos Lietuvos. Žmonės ateina ir klausia, kuo gali padėti – šakomis, maistu ar dar kuo nors. Siūlosi stoti į talką ir pagelbėti darbais. Čia yra ta tikroji kalėdinė dvasia.

Pirmą kartą taip… Sunku paskaičiuoti žalos dydį, bet kol kas tai labiau moralinis skaudulys. Šiuo metu nėra kažkokio pykčio ar liūdesio, bet daugiau adrenalinas, kad nėra to vaizdo, o žmonės vis tiek čia renkasi, ateina pažiūrėti, todėl norisi ir tos kalėdinės dvasios jausmo. Stengsimės išdegusį „randą“ kuo greičiau panaikinti.“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: