Organizatorių archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybei paskelbus tarptautinį „Mokslo salos“ rangovo parinkimo konkursą,  palengva kyla intriga, kam bus patikėta teisė statyti pirmąjį mokslo muziejų Lietuvoje. Tai, jog projektas bus įgyvendintas, liudija ne tik užsitikrintas finansavimas, bet ir atliekami namų darbai: Nemuno saloje į būsimą muziejų jau tiesiamos požeminės komunikacijos, įsibėgėja Karaliaus Mindaugo prospektą ir salą sujungsiančio naujo tilto statybos.

Užtikrinti finansavimo šaltiniai

Prieš porą savaičių paskelbtame atvirame tarptautiniame rangos darbų konkurse dalyvių laukiama iš viso pasaulio. Konkurso terminas jau įpusėjo – vokus su pretendentų pasiūlymais ir kitais dokumentais numatyta atplėšti birželio 17 d.

Būsimas rangovas mokslo ir inovacijų centrą privalės pastatyti per dvejus metus. Sutartį su statytoju ketinama pasirašyti dar šiemet.

Ispanijos ir Australijos kompanijos „SMAR Architecture studio“ parengtas projektas išsiskiria unikaliais architektūriniais ir dizaino sprendiniais, bet tuo pačiu puikiai integruojasi į kauniečių pamėgtą natūralią Nemuno salos aplinką.

Šį mėnesį Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino finansavimą „Mokslo salos“ projektui. Bendra projekto vertė siekia beveik 28,6 mln. eurų, iš jų 18,2 mln. – Europos Sąjungos fondų lėšos.

„Svarbiausia, jog pavyko užsitikrinti finansavimą. Tai garantija, kad visai Lietuvai reikšmingas objektas išvys dienos šviesą. Jau dabar aišku, kad šio statinio išorė nepaliks abejingų, bet tikrieji lobiai lankytojų lauks viduje. Šiam muziejui tiesiog lemta tapti traukos centru“, – apie vieną ambicingiausių Kauno projektų kalbėjo miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Atliekami „namų darbai“

Šį pavasarį į mokslo muziejų pradėtos tiesti požeminės komunikacijos – vandentiekis, nuotekų bei centralizuoto šilumos tiekimo tinklai.

Lygiagrečiai vyksta Karaliaus Mindaugo prospektą ir Nemuno salą sujungsiančio tilto statybos. 57 metrų ilgio tiltas bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, taip pat juo galės vykti aptarnaujantis transportas.

„Tilto pamatai jau įrengti, šiuo metu statomos atramos, kiek vėliau bus dedama perdanga. Viskas vyksta pagal darbų grafiką“, – užtikrino Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Mokslo progresas iš arti

Baigiamajame statybų etape bus pradėta muziejaus erdves užpildysiančios ekspozicijos gamyba. Jos koncepciją sukūrė didelę patirtį šioje srityje turinti Lenkijos kompanija „Multimedia Art & Education“.

„Mokslo salą“ sudarys nuolatinė ir laikina, kasmet atnaujinama ekspozicija, virtualių projekcijų erdvė ir mokiniams pritaikytos laboratorijos. Bendras plotas sieks 10 tūkst. kvadratinių metrų.

Interaktyviame centre lankytojai galės susipažinti su mokslo ir technologijų atradimais ir šių dienų pasiekimais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: