Asmeninio archyvo nuotr.

Visiems lemta turėti savąjį pašaukimą. Vieniems – labai gražiai piešti, kitiems – dainuoti, šokti, tretiems – kurti eiles. Dažniausiai tėvai padeda vaikams atrasti save – nuveda į sporto, meno ar muzikos mokyklas. O jeigu ne? Ar gali žmogus, nelankęs muzikos mokyklos, būti muzikantas? Žinoma! Toks buvo ir Stanislovo Augonio – žinomų alternatyvaus roko grupių iš Kauno, „Ellse“ ir „Wild Reason“, nario kelias.

Viskas prasidėjo, atrodo, nuo paprasto atsitiktinumo – pasiskolintos gitaros. „Muzika mane žavėjo nuo mažens, tačiau niekada negalvojau apie jos atlikimą. Kartą brolis iš draugo pasiskolino akustinę gitarą ir ji tapo pirmuoju instrumentu, kuriuo išmokau groti. Vėliau į mano gyvenimą pasibeldė būgnai, kai vieno draugo studijoje teko juos išbandyti. Tuomet viskas tapo aišku – būgnai mane tiesiog apsėdo. Po kelių dienų juos susapnavęs, nusprendžiau kuo greičiau įsigyti.“

O kaip į naująjį tavo pomėgį reagavo šeimos nariai? – klausiu jaunojo muzikanto. „Mano tėvai į susidomėjimą muzika žiūri gana kritiškai, nes yra šiek tiek konservatyvių pažiūrų. Jiems neatrodo, kad vardan svajonių verta pasistengti, net jeigu jos ir neužtikrina finansinio stabilumo, nes iš tiesų Lietuvoje užsidirbti pinigų iš muzikos yra labai sunku.“ Tačiau Stanislovas neišsižadėjo savo troškimo ir toliau mokėsi groti. O būdamas 15–16 metų mokyklos scenoje jau grojo gitara, dar po kelių metų – ir būgnais. Vėliau su bendraminčiais draugais pradėjo kurti grupes ir groti kartu.

„Ellse“ – antroji mano rimtesnė grupė, kurią įkūrėme su kitoje grupėje grojusiu gitaristu, vokalistu, nes su juo atradome stiprų muzikinį ir žmogiškąjį ryšį. Kita grupė, kurioje dabar groju – „Wild Reason“. Man visada patiko jų muzika ir įvaizdis, buvome kelis kartus koncertavę kartu, vėliau pradėjome kviesti vieni kitus į vakarėlius, o galiausiai jiems prireikė rimto gitaristo – and here I am. Grupė „Ellse“ jau spėjo sudalyvauti ir praėjusio sezono „X Faktoriuje“. Nors patys niekada rimtai negalvojome apie dalyvavimą tokiuose projektuose, tačiau keli mėnesiai iki atrankos dalyvavome jaunų grupių konkurse „Garažas“, tarp kurio žiuri komisijos narių buvo ir Samas. Vėliau jis mums paskambino ir sudomino sakydamas, kad norėtų šių metų projekte pamatyti kažką naujo, kitokio. Taip atsiradome „X Faktoriuje“ ir įgijome didelės patirties.“

Nors muzika šiam jaunam atlikėjui  reiškia viską, be jos vaikinas turi ir daug kitų pomėgių – skaito menininkų ir muzikantų biografijas, lankosi koncertuose, mėgsta važinėtis snieglente, daug keliauja. Savo ateities jis neįsivaizduoja be muzikos. „Mano muzikiniai ateities planai – sugebėti užsidirbti ir pragyventi iš muzikos, o taip pat – surengti muzikinį turą po visą pasaulį.“

Norint ko nors pasiekti, neužtenka prigimtinių gabumų, reikia turėti tikslą ir daug dirbti. Išgirdę jaunojo muzikanto istoriją galime suprasti, kad – niekada nėra per vėlu pradėti ieškoti tos srities, kurioje galėtum būti geriausias. Svarbiausia nieko nebijoti, nepasiduoti ir nesureikšminti aplinkinių žmonių nuomonės, o tiesiog drąsiai eiti savo keliu. Dažnai siekti tikslų motyvuoja autoritetai, žymūs žmonės, savo srities žinovai ir profesionalai. Šią mintį patvirtina ir Stanislovas: „kiekvienam žmogui gyvenime svarbiausia atrasti save, tik tada atsiras tikra laimė, harmonija. Didžiausią įtaką man padarė grupė „Metallica“ ir jų lyderis James Hetfield. Pirmuosius kelis metus, kai pradėjau groti, klausiaus tik šios grupės dainų ir mokiausi jas groti. Iki šiol vieni didžiausių mano įkvepėjų yra „Red Hot Chili Peppers“. Žaviuosi ir Lietuvos atlikėjų muzika – „ba.“, Andriumi Mamontovu, mano manymu, jis nuostabus muzikantas ir žmogus.“

Dabar jau žinantis savo tikslus ir ateities planus, vaikinas visiems tebeieškantiems „savojo aš“ pataria – „nepaleiskite savo svajonės, tobulėkite ir dirbkite. Žinoma, kartais gali būti labai sunku, daug kas gali jūsų nesuprasti ir sakyti, kad tai beviltiška, bet dažnai taip sako žmonės, kurie patys nesugebėjo įgyvendinti savų svajonių, todėl nekreipkite į juos dėmesio ir nepasiduokite. Visiems patarčiau išbandyti kuo daugiau veiklų. Jeigu kuri nors suvirpins sielą – kasdienybė nušvis visai kitomis spalvomis.“

Daugiau apie „Ellse“ ir „Wild reason“ galite sužinoti:

www.facebook.com/ellseband/

www.facebook.com/WildReason

Gabija Stanionytė („Vasaros žurnalistikos akademija“, 15 m.)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: