Nors romantika yra vienas iš populiariausių kino žanrų, filmų kūrėjai nesistengia pataikauti žiūrovų daugumai. Naujausiuose serialuose įžvelgiami įvairūs žanrų mišiniai, neretai apjungiantys realius šiurpą keliančius įvykius su trupinėliu mistikos ir komedijos. Auksiniame televizijos amžiuje dabar dominuoja apgavysčių ir nenuspėjamumo temos. Kelionė per šiuos melo voratinklius ir siužeto posūkius paklaidins ir sudomins kiekvieną.
Taigi pristatome 10 naujausių įtraukiančių serialų, nuvesiančių jus į gaudynių, šaudynių ir mistikos kupiną kelionę.

10. „A Thousand Blows“ (2025)
„Birmingemo gaujos“ („Peaky Blinders“) kūrėjas Steven Knight nustebino neseniai išleista istorine drama, kurioje susipina nelegalaus bokso ir moterų sudarytos vagišių gaujos istorija. Į 1880-ųjų metų Londoną nukeliantis pasakojimas paremtas tikrais įvykiais.
Iš Jamaikos atvykusiam Hezekiah nepasiseka pasiekti karjeros aukštumų, tad jis atsiduria bokso ringe. Čia jis dominuoja, sutriuškindamas kitus, ir taip užsitarnauja gero boksininko reputaciją. Jis patraukia Mary, moterų gaujos vadės, akį.
Londonas buvo Britanijos imperijos širdimi ir pačiu didžiausiu pasaulio miestu. Jame apsigyveno žmonės iš įvairių pasaulio kampelių. Didelis gyventojų skaičius negarantavo visiems imigrantams geros darbo vietos, tad nemaža jų dalis dalyvavo bokso rungtynėse, kad užsidirbtų. Tai buvo vienintelis būdas pragyventi žmonėms, atstumtiems dėl savo rasės.
Seriale norima perteikti kuo realistiškesnį to meto žiaurumą bokso ringe. Išvysite lūžtančius kaulus, srūvantį kraują ir net ringe užgęstančias gyvybes.
Kartu su Hezekiah istorija, susipažinsite ir su „40 dramblių“ moterų gauja. Be tėvų augusi Mary vadovauja šiai plėšikių grupei. Būtent jos ir supažindina Hezekiah su nelegaliomis Londono veiklomis, padėsiančiomis praturtėti. Tai proga, leidžianti pasipelnyti, tačiau kartu priverčianti susidurti su negailestinga kriminalinio pasaulio aplinka. Gauja neapsiribojo vien vagystėmis, tačiau vertėsi šantažu ir apgavystėmis.
Nors daug dėmesio seriale skiriama pagrindinės istorijos vystymui, kartais dėmesys nukreipiamas į socialinį klimatą po įvykusios pramoninės revoliucijos. Taip pat pasakojama, kokį svarbų vaidmenį atliko lyčių dinamika tuometiniame Londono nusikaltimų pasaulyje.

9. „Missing You“ (2025)
Paremtas 2014 m. Harlan Coban romanu, šis serialas greitai sudomino „Netflix“ žiūrovus. Istorijoje nagrinėjamas detektyvės Kat Donovan gyvenimas. Ji, išgyvenusi tėvo mirtį, pažinčių programėlėje netyčia užtinka prieš dešimtmetį dingusio sužadėtinio profilį. Šis įvykis apverčia jos gyvenimą ir priverčia susidurti su įvairiomis praeities paslaptimis.
Visas dėmesys sutelktas tik į Kat vykdomą tyrimą. Toks knygos autoriaus sprendimas padeda žiūrovams dar labiau įsitraukti į istoriją ir jausti artimesnį ryšį su pagrindine heroje. Harlan Coban knygų istorijos jau ne kartą buvo paverstos į serialus: „The Stranger“ (2020), „Stay Close“ (2021), „Fool Me Once“ (2024).
Seriale daug veiksmo ir scenarijaus posūkių, tad nutraukti akis bus sunku. Detektyvės bandymas susieti sužadėtinio dingimą, jos tėvo nužudymą ir dar vieną nagrinėjamą bylą nuolat kelia nemažai klausimų.
Kiekvienas Kat draugas, pažįstamas ir net jos mama žino dalelę tiesos, susijusios su šia šiais nusikaltimais. Po truputį į viršų kylantys įkalčiai priveda ją prie žiaurios teisybės.
Istorijoje iškyla dar vienas šiurpą keliantis įvykis. Nusikaltėlių organizacija naudoja Kat buvusio sužadėtinio nuotraukas, norėdami į spąstus įvilioti patiklius žmones, kurie vėliau yra pagrobiami ir už juos prašoma išpirkos. Nors ir toks įvykių posūkis nustebina, tai nereiškia, kad Kat sužadėtinis nebeegzistuoja. Serialo pabaigoje mes išsiaiškiname jo dingimo aplinkybes ir kaip jos susijusios su Kat tėvo nužudymu.
„Missing You“ priverčia susimąstyti apie žmogaus gebėjimą atleisti. Susidūrimas su nepatogia tiesa kelia iššūkių kiekvienam žmogui, tačiau tos tiesos priėmimas ir atleidimas mylimam žmogui nėra lengvas.

8. „Disclaimer“ (2024)
Psichologiniame trileryje „Disclaimer“ pasakojama žurnalistės ir sėkmingos dokumentinių filmų kūrėjos Catherine Ravenscroft istorija. Šios stiprios moters užnugaryje beviltiškas vyras ir sūnus.
Prabangiu gyvenimu besidžiaugiančią žurnalistę suglumina pašto dėžutėje rasta knyga, kurioje aprašomas prieš kelis dešimtmečius įvykęs jos romanas su svetimu vyru. „Tobulas nepažįstamasis“ pavadintoje knygoje užrašytas įspėjimas, kad „bet koks panašumas į gyvus ar negyvus asmenis nėra atsitiktinis“.
Atsiųstame romane tapomas siaubingos moters, tiksliau Catherine, paveikslas. Knygoje detaliai aprašomas jos užmegztas romanas su jaunu vyru, kuris nuskendo, bandydamas išgelbėti jos sūnų. Catherine nenorėdama išviešinti šios paslapties, pameluoja policijai, kad to vyro nepažįsta.
Įvykius aprašo skenduolio motina, interpretuojanti buvusį ryšį tarp 2 įsimylėjėlių, tačiau visos tiesos ji nežino. Catherine tenka išgyventi šį pažeminimą, ji praranda artimą ryšį su aplinkiniais ir šeima.
Seriale gilinamasi į tiesos ir nepatikrintų prielaidų tikėjimo priešpriešą. Jame pabrėžiama, kaip tikėjimas nepatikrinta informacija gali sugriauti žmogaus reputaciją ar net gyvenimą. Ironiška, bet kitų žmonių paslaptis atskleidžiančios ir viešinančios žurnalistės gyvenimas kardinaliai pasikeičia, kai į paviršių iškyla iškraipytos paslaptys apie jos pačios praeitį.
O nesumeluotą istoriją tarp Catherine ir jaunuolio Jonathan sužinosite išvydę šį serialą patys. Taip pat pamatysite ir kitas šiurpą keliančias detales, atskleidžiančias moters gyvenimą po paslapties paviešinimo.

7. „Hysteria!“ (2024)
Praeitais metais išleistas komedinis siaubo serialas nupasakoja 1980-isiais metais Amerikoje vykusią taip vadinamąją šėtonišką paniką. Žiniasklaida ir populiarioji kultūra nemažai prisidėjo prie šios baimės kurstymo.
„Hysteria!“ kūrėjas Matthew Scott Kane serialo scenarijų parašė 2019 metais, besidomėdamas atgimstančia, šiuolaikine šėtoniška panika ir palygindamas ją su tuometine. Istorijos centre atsiranda sunkiojo metalo grupė, kuri vos tik dingus vidurinės mokyklos futbolo komandos žaidėjui, supranta galinti pasinaudoti mieste kilusia baime. Žmogžudysčių, pagrobimų ir antgamtinės veiklos užkluptas miestas dar jiems neleido suprasti kokius pavojingus spąstus jie iš tikrųjų paspendė.
„Dethkrunch“ grupę sudaro atstumti paaugliai Dylanas, Jordy ir Spud, norintys išgarsinti savo kūrybą. Jie supranta, kad didėjanti isterija Amerikoje padėtų jiems sulaukti daugiau klausytojų. Jų šėtoniška ir kontraversiška išvaizda sukelia sumaištį miestelio bendruomenėje. Ypač po to, kai miestelį užklumpa įvairūs mistiniai reiškiniai. Gyventojai pradeda spėlioti, kad „Dethkrunch“ yra tiesiogiai susijusi su šiais nepaaiškinamais įvykiais. Jie pakliūna į tikrą raganų medžioklę.
Paaugliai turi ne tik paneigti žmonių kaltinimus, bet ir išsiaiškinti tiesą apie miestelio gyventojus gąsdinančius įvykius. Riba tarp teisybės, melo ir baimės tampa vis slidesnė.
Isteriškai demoniškąsias dvasias jaučiantys ir matantys grupės narių artimieji pasiduoda šiems demonams. Šio miestelio gyventojai išgyvena nepaaiškinamus dalykus, dažnai jiems atliekami egzorcizmai, tad pasitikėti negalima niekuo…
Siaubo scenas puikiai papildo ir humoristiniai elementai, pašiepiantys tuometinės panikos absurdą. Seriale išryškinamos dezinformacijos ir visuotinės panikos pasekmės ir rimtumas. Taip pat pabrėžiamos paauglių maišto ir žiniasklaidos įtakos temos, kurios padeda geriau įsivaizduoti 1980-uosius metus su šiuolaikiniu humoru.
Rastas suniokotas mokyklos futbolo žaidėjo kūnas tik dar labiau sustiprina įtarimą, kad šėtoniškos išvaizdos grupės nariai yra viso šio blogio šaltinis. Teks patiems pažiūrėti šį serialą, kad įsitikintumėte, ar jiems pavyks įrodyti savo nekaltumą ir išsiaiškinti kas slypi po šėtono kauke.

6. „The Day of the Jackal“ (2024)
2024 m. serialas „The Day of the Jackal“ paremtas Frederik Forsyth knyga ir 1973 m. filmu tuo pačiu pavadinimu. Tačiau šiame seriale pasakojama daug modernesnė samdomo žudiko istorija. Šakalu vadinamą žudiką pradeda persekioti sumani agentė, o šios gaudynės apima visos Europos ribas.
Šakalas gauna naują užduotį – nužudyti vieną politiką ir milijardierių. Šis užsakymas ne tik atneša jam nemažai turtų, bet ir sutrikdo politiką Europoje. Susirūpinusios šio įvykio paslaptingumu, įvairios saugumo įstaigos nedelsiant pradeda išsamų tyrimą. Agentė Bianca Pullman susidomi šia byla ir nusprendžia bet kokia kaina pagauti nusikaltėlį.
O kaina tikrai nepigi. Dėl šių gaudynių paskui Šakalo pėdas, Bianca sugriauna savo santuoką ir galiausiai atsistatydina iš darbo dėl biurokratinių kliūčių tyrimo procese. Tačiau tai tik padeda jai skirti daugiau laiko šioms gaudynėms ir nebūti varžomai savo darbo taisyklių.
Ši veiksmo kupina medžioklė nuveda ją į Ispaniją, kurioje slepiasi Šakalas. Čia galime pastebėti dar vieną milžinišką neatitikimą, palyginus šį serialą su originalia knyga ir 1973 metų filmu. Netikėta pabaiga tikrai nustebins kiekvieną.
Seriale pastebimi ne tik veiksmo, bet ir trilerio, psichologinės dramos elementai. Atskleidžiami asmeniniai žudiko ir agentės gyvenimai, ir nepasitikėjimas savimi, kišantis koją atidumo reikalaujančiai profesijai. Už autorių gebėjimą modernizuoti seniai išleistą knygą ir filmą, ir, aišku, už puikų Eddie Redmayne ir Lashana Lynch pasirodymą filmų kritikai negailėjo gražių žodžių.

5. „A Man on the Inside“ (2024)
Jei mėgstate komedijas ir aktorių Ted Danson, negalite praleisti „A Man on the Inside“. Į pensiją išėjęs mokytojas pasislepia po priedanga ir atlieka slaptą tyrimą senukų globos namuose. O tie senukai ne tokie jau ir nuobodūs: įvairios paslaptys, apgavystės ir melagystės verda intrigų katile.
Charles privalo išsiaiškinti, kas pavogė vienos senukų globos namų gyventojos vertingą papuošalą. Seklio patirties neturintis vyras susiduria su įvairiais iššūkiais ir vos neišsiduoda. Tačiau tokios klaidos jį priverčia pasimokyti ir skatina rimčiau atlikti paskirtą darbą. Dar viena vagystė priverčia Charles susimąstyti apie personalo alibi šių vagysčių metu.
Rinkdamas įvairius duomenis ir stebėdamas globos namų gyventojus, jis privalo su jais užmegzti artimą ryšį. Bežiūrint iškyla svarbus klausimas: ar jam pavyks išsiaiškinti jam patikėtą užduotį, kai staiga įtariamieji tampa artimais žmonėmis, leidžiančiais išsipasakoti apie savo paties jausmus ir netektis?
Seriale gausu humoristinių elementų, persipinančių su senėjimo ir mirties temomis. Vieną momentą kikensite, o kitą susimąstysite apie gyvenimo trapumą. Žiūrovams primenama, koks svarbus žmonėms yra bendravimas tarpusavyje, ypač senesnio amžiaus žmonėms. Čia sugebama įnešti lengvumo ir intrigos į globos namus, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo tokie nuobodūs ir niūrūs. Tad nesitikėkite susipažinti su tipiškais, bingo žaidžiančiais senoliais – jų sausas humoro jausmas ir gyvenimus supančios dramos nenuspėjamai prajuokins kiekvieną.

4. „The Agency“ (2024)
„Neįmanomos misijos“ ir visų Džeimso Bondo filmų siužetai rutuliojasi apie be galo pavojingas misijas ir specialiųjų efektų intensyvumą, tačiau „The Agency“ jums pasiūlys šiek tiek kitokį žvilgsnį į slaptojo agento gyvenimą. Čia nagrinėjama psichologinė našta, vidiniai išgyvenimai ir ryšys su artimaisiais atliekant rizikingą ir įslaptintą darbą.
6 metus praleidęs po priedanga, Martian privalo sugrįžti į įprasto gyvenimo vėžes. Didelę savo gyvenimo dalį jis praleido apsimesdamas kitais, tad įsijausti į savo paties vaidmenį gyvenime sunku. Susitikimas su buvusia mylimąja priverčia jį pasirinkti tarp meilės ir profesijos. Netrukus Martian pradeda ją įtarinėti – jis įsitikinęs, kad ji taip pat šnipė, kuria negalima pasitikėti. Šis konfliktas neišauga į dramatiškai pavojingą kovos sceną, kaip „Ponas ir ponia Smitai“ filme, tačiau čia išvystame išties intriguojančias ir širdį paliečiančias scenas.
Istorijoje sekami ne vien Martian, bet ir kitų slaptųjų agentų gyvenimai. Pasakojami jų misijų sunkumai ir įvairūs iššūkiai. Jau anksčiau minėtuose slaptųjų agentų filmuose retai išvysite tokį išsamų ir detalų psichologinių temų nagrinėjimą ir šio darbo pasekmes agento gyvenimui. Vieni kritikai gyrė šį serialą už gerą aktorių pasirodymą, kitiems pritrūko daugiau veiksmo scenų. Tačiau viena aišku – jei jus domina meilės dramos, psichologinių temų nagrinėjimas ir intrigos, privalote pažiūrėti „The Agency“.

3. „The Sticky“ (2024)
Tikra 18 milijonų dolerių klevų sirupo vagyste paremtas juodojo humoro serialas „The Sticky“ pasakoja 3 aferistų istoriją.
Šią vagišių gaują sudaro Remy – klevų sirupo saugyklos apsauginis, Mike – banditas iš Čikagos ir Ruth – vietinė ūkininkė, priversta parduoti savo žemes. Visi jie šiam nusikaltimui turi atitinkamas priežastis: apsauginis nepatenkintas, kaip su juo elgiasi darbdaviai; Mike nori pasirodyti prieš kitus; ūkininkei pikta, kad jos žemes ruošiasi pirkti klevų sirupo asociacijos vadovas. Remy, žinodamas visas saugyklos patalpas, surezga planą.
Tačiau gyvenimas mažoje bendruomenėje labai apsunkina sugalvotą aferą. Planai nuolat keičiasi ir žlunga – kiekvienoje serijoje jie išsisuka vos per plauką! Šie netikėti siužeto posūkiai ir nuolat juoktis priverčiantys dialogai priverčia žiūrėti šį serialą iki galo.
Visi planai pradeda griūti, kai trijulė pradeda nepasitikėti vieni kitais. Iš pat pradžių, juos apjungė noras praturtėti ir išsilaisvinti iš tarsi viską valdančios visuomenės sistemos. Tačiau užgaida pasipelnyti visiems susuko protą. Patys pagrindiniai veikėjai nėra nuoširdūs ar svetingi žmonės, tad žiūrint serialą sunku nuspręsti, ar norime, kad jiems pasisektų.
Miestelyje įvykusi žmogžudystė sukelia visus pareigūnus ant kojų. Šis įvykis priverčia juos stebėti kiekvieną gyventoją, o tai be galo kenkia trijulės aferos procesui. Sezonas baigiasi itin netikėtai. Veiksmo, smurto ir juodojo humoro kupinas serialas paliks įspūdį kiekvienam istorinių įvykių paremtų komedijų fanui.

2. „One Hundred Years of Solitude“ / „Cien Anos de Soledad“ (2024)
1967 m. Gabriel Garcia Marquez knyga paremtas televizijos serialas nukelia į mistinį Macondo miestą, kuriame pagrindiniai veikėjai ieško laimės.
Tai istorija apie pusbrolio Jose ir pusseserės Ursulos meilę. Jų santuokos tėvai nepalaimina, tad jie leidžiasi į ilgą kelionę ieškodami naujų namų ir įkuria utopinį miestą. Jame vyksta išties neįprasti dalykai: kunigai ir naujagimiai gali levituoti, o numirėliai nemiršta. Macondo pritraukia žmones iš visų žemės kampelių; juos vilioji lygios galimybės, kurias suteikia miesto įkūrėjai. Poros prakeiksmas, bylojantis apie jų bendrų vaikų virtimą pabaisomis, kurį laiką nekvaršina jų galvų. Bėgant laikui šis miestas tampa vis labiau apgyvendinamas, o kartu į jį ateina ir valdžia, atnešanti korupciją ir karus.
Seriale sekama Buendia šeimos istorija. Rodomas jų palikuonių gyvenimas ir miesto valdymo tvarka. Miestą nuolat kankina stichinės nelaimės, įsitraukimas į įvairius pilietinius karus ir konfliktus, tačiau Macondo vykstantys antgamtiški reiškiniai primena istorijos fiktyvumą.
Nuo savo šeimos pabėgę Jose ir Ursula nesugeba išsilaisvinti nuo prakeiksmo. Buendia šeimos nariai įgyja buvusių giminaičių vardus ir kartu su jais – atitinkamus charakterio bruožus, kurie po mažu priveda prie jų pačių susinaikinimo.
Gabriel Garcia Marquez aprašo tikrus įvykius, įamžintus Kolumbijos istorijoje, tačiau nemažai kitų elementų įrodo autoriaus kūrybiškumą ir gebėjimą apjungti mistiką su realiais įvykiais.

1. „Black Doves“ (2024)
Pagrindinį vaidmenį „Black Doves“ seriale atliekanti Keira Knightley vaidina šnipę Helen, kuri griebiasi keršto už nužudytą mylimąjį.
„Black Doves“ privačioje šnipinėjimo organizacijoje dirbanti Helen prisižada atkeršyti už jos vyro nužudymą, nepaisant to, kad jos pačios gyvybei gresia pavojus. Bandydama išsiaiškinti šio nusikaltimo kaltininką, įkalčiai ją priveda prie Londone nužudyto Kinijos ambasadoriaus bylos. Kinijos valdžia įsitikinusi, kad tai buvo JAV suplanuota ataka, tačiau nusikaltimo pėdsakai Helen pasakoja visai kitą istoriją. Kulminacija pasiekia viršūnę šnipei susidūrus su jos vyro žudiko artimaisiais.
Šiame pavaizduotame pasaulyje tyrinėjamas gyvenimo miglotumas ir nežinomumas, priverčiantis Helen susimąstyti apie savo prioritetus ir išaukštinti darbo įsipareigojimus, motinystę arba kerštą. Serialo kūrėjas Joe Barton teigia, kad šis jo darbas yra įvairių žanrų mišinys; jam patinka dirbti su aiškiai nubrėžtomis žanrų ribomis ir įmaišyti netikėtų elementų. Kalėdų metu besirutuliojanti istorija primena ne tik švenčių džiaugsmus, bet ir įvairias nuoskaudas ar net vienatvę. Joe Barton kontrastingas nuotaikas keliantį šventinį laikotarpį istorijai pasirinko neatsitiktinai. Anot jo, tai puikus metas trilerio pasakojimui vystyti.
Seriale išvysite ne vien įtemptų veiksmo scenų, bet ir nemažai humoristinių pertraukėlių, leidžiančių atsikvėpti tarp svarbių siužeto elementų. Nepasigailėsite, jei mėgstate sausą britišką humorą. Įvairios istorijos detalės gražiai ir logiškai susipina sezono pabaigoje. „Netflix“ nusprendė šiam daug pagyrų susilaukusiam serialui sukurti ir antrą sezoną, kuris nustebins ne mažiau nei pirmasis.