Organizatorių archyvo nuotr.

Masažo terapija yra labai sena. Kiek egzistuoja žmogus, tiek laiko egzistuoja ir masažas. Seniausiuose žmonijos raštuose aprašyta istorija, kaip guli dievas ant priežasčių vandenyno, o jo sutuoktinė masažuoja jam pėdas. Vakarų šalyse ajurvediniai masažai ėmė plisti maždaug prieš šimtą metų kartu su joga. Viskas prasidėjo kai Indijos mokytojai, ėmė savo patirtimi dalintis Vakaruose.

Dabar ajurvediniai masažai Vakarų pasaulyje labai populiarūs. Europoje pagrindinė ajurvedos buveinė – Vokietija. Vis dėlto, ir Lietuvoje yra keletas vietų, kur atliekama ši procedūra, pavyzdžiui, masažas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose atliekamas net keliuose masažų salonuose.

Kas tai yra ir kuo pasižymi?

Ajurveda – tai 5 tūkst. metų skaičiuojantis mokslas apie sveikatą, visavertį gyvenimą, žinios, kaip išsaugoti grožį ir pasipriešinti ligoms.

Ajurvedinis masažas dar žinomas „abhyanga“ vardu. Šis žodis, išvertus iš indų kalbos, reiškia aliejinis masažas. Pats stipriausias masažas Indijoje vadinamas Marma Abhyanga arba Marmos taškų masažu.

Nuo klasikinio masažo ajurvedinis skiriasi tuo, kad tai masažas ne tik kūnui, bet ir protui, jausmams, stabiliai emocinei būklei palaikyti. Šie masažai subalansuoja emocijas, ramina protą, šalina toksinus, atjaunina ląsteles. Ajurvediniai masažai dar vadinami jauninamaisiais ir manoma, kad jie net gali pailginti žmogaus gyvenimą. Kaip tik dėl tokio ypatingo poveikio senovėje šie masažai buvo atliekami tik karališkųjų šeimų nariams.

Ajurvedinio masažo fizinė nauda

Žmonių, kurių oda yra itin sausa, ajurvediniai masažai yra vienas efektyviausių būdų tokią odą pagydyti. Aliejai ją atgaivina taip sustiprindami ryšį su aplinka.

Šie masažai taip pat stiprina regėjimą. Regėjimo centrai išsidėstę smegenyse, todėl liečiant tam tikrus taškus gerinamas regėjimas. Masažuojant visą kūną, o ne tik atskiras jo dalis, pasiekiamas geresnis efektas.

Kokios savybėmis turi pasižymėti geras masažuotojas?

Masažuotojas – tai žmogus, kuris gerai jaučia kitą žmogų, moka įsiklausyti, prisiderina prie kito poreikių. Turi egzistuoti vidinė masažuotojo ramybė, o masažas daromas su didžiausia meile ir pasišventimu. Klientas jaučia nuoširdžią specialisto energiją, kurią jis sukuria savo judesiais. Be abejo, reikalinga ir ilgametė asmens patirtis, praktika, anatomijos išmanymas, supratimas, kaip kūnas funkcionuoja. Štai tokie yra gero masažuotojo kriterijai.

Kokį aliejuką reikėtų naudoti ajurvedinio masažo metu?

Tinka visi šaltai spausti aliejai, kurie nebuvo termiškai apdoroti. Labai svarbu, kad aliejukas būtų lengvas, skystas, neklampus. Daugelis naudoja juodųjų sezamų sėklų aliejų. Tai yra vienas geriausių pasirinkimų, nes jame daug vertingų medžiagų. Taip pat puikiai tinka migdolų arba vynuogių kauliukų aliejai. Rytuose labiausiai populiarūs kokosų aliejai. Turėkite omeny, kad SPA (Kaunas) žiemos metu pavojinga naudoti šaldantį efektą turinčius aliejus ir kitus preparatus.

Užsakymo Nr. KMC210226

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: