Andrius Kupčinskas išrinktas Kauno meru
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Spalio 27 dieną Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai jau antrą kartą šioje kadencijoje rinko miesto merą. Andrius Kupčinskas balsų dauguma vėl tapo laikinosios sostinės meru.

Prieš savaitę tarybos posėdžio metu Rimantas Mikaitis buvo atleistas iš Kauno miesto mero pareigų, nes jam buvo pareikštas nepasitikėjimas. Šiandien neeilinio tarybos posėdžio metu kauniečių išrinkti miesto atstovai turėjo išrinkti naują miesto vadovą.

Užimti mero postą buvo pasiūlyti trys kandidatai: koalicija „Vieningas Kaunas“ pasiūlė Editą Gudišauskienę, Tėvynės Sąjunga ir Lietuvos Krikščionys demokratai iškėlė buvusio mero Andriaus Kupčinsko kandidatūrą, o Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – Arvydą Garbaravičių.

Editai Gudišauskienei ir Arvydui Garbaravičiui atsiėmus savo kandidatūras, miesto tarybos nariai balsavo tik dėl vieno kandidato – Andriaus Kupčinsko.

Vieninteliu kandidatu likęs konservatorius A.Kupčinskas pristatė naujai suburtos koalicijos „Vardan Kauno“ programos veiklos gaires, artimiausius darbus, kurių imsis savivaldybės vadovybė.

„Vienu iš prioritetinių darbų laikome Laisvės alėjos rekonstrukciją. Tai miesto vizitinė kortelė, todėl privalome kuo skubiau pradėti rekonstrukcijos darbus. Taip pat labai svarbu, kad sklandžiai vyktų miesto gatvių tvarkymas, o ne tik gatvių duobių lopymas.

Šiuo metu miestiečius labiausiai jaudina dideli mokesčiai už šildymą. Norėtųsi, kad operatyviau spręstųsi namų renovacijos klausimas. Dėsime visas pastangas, kad būtų sutraukytas energetinis monopolis mieste, kas leis sumažinti mokesčius už šildymą“, – kalbėjo Andrius Kupčinskas.

Iš 36 balsavime dalyvavusių Tarybos narių, 26 pasisakė „UŽ“, o 9 pasisakė „PRIEŠ“. Naujuoju Kauno miesto meru išrinktas Andrius Kupčinskas (Tėvynės Sąjunga ir Lietuvos Krikščionys demokratai).

Išrinkti mero pavaduotojai

Neeilinio tarybos posėdžio metu tarybos nariai išrinko naują mero pavaduotoją. Juo tapo partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Vytautas Vasilenko.

Mero pavaduotojais taip pat išliko prieš tai šiose pareigose buvę Stanislovas Buškevičius (partija „Jaunoji Lietuva“), Kęstutis Kriščiūnas (Lietuvos socialdemokratų partija).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: