(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šiandien Vyriausybės rūmuose vykstančioje konferencijoje „ID: e-Lietuva“, kurios globėjas yra Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, daugiau nei 150 valstybės ir mokslo institucijų, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų vadovų diskutuoja, kaip geriausia pasinaudoti naujausiomis debesų technologijomis siekiant sustiprinti Lietuvos konkurencingumą ir lyderystę informacinių technologijų ir telekomunikacijų srityje.

Remiantis debesų kompiuterijos poveikio Europos šalių ekonomikoms tyrimu ir prognozėmis , per ateinančius keletą metų Lietuvoje turėtų susikurti nuo 460 iki 2378 naujų smulkaus ir vidutinio verslo įmonių, taip pat nuo 6118 iki 30806 naujų darbo vietų. Tyrimo duomenimis, sėkmingesnis ekonomikos augimas labai priklausys nuo debesų kompiuterija grįstų sprendimų diegimo greičio. Net ir lėčiausio scenarijaus atveju Lietuva turėtų 2 kartus lenkti Estiją ir Latviją pagal naujų įmonių susikūrimą ir daugiau nei 4 kartus – pagal naujų darbo vietų rodiklį.

„Mes tikrai galime ir turime būti moderni, nebijanti globalios konkurencijos valstybė, siejanti savo ateitį kaip tik su inovatyvios ekonomikos, inovatyvios valstybės, inovatyvaus gyvenimo perspektyva“, – kreipdamasis į konferencijos dalyvius teigė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Pasak Premjero, reikia galvoti ne tik apie technologijas ir įvairius inovatyvius sprendimus valstybės gyvenime, bet ir apie tai, kaip padėti mūsų plačiajai visuomenei suvokti, kodėl tai, kas daroma informacinių technologijų srityje, yra taip svarbu.
„Šalies ekonomikos konkurencingumas priklauso nuo jos gebėjimo sukurti naujovių įgyvendinimui būtiną techninį pagrindą ir pasinaudoti gyventojų intelektiniu potencialu“, – teigė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas. Pasak IT bendrovės vadovo, Lietuvai pavyko sukurti puikią informacinių ir ryšių technologijų (IRT) infrastruktūrą ir būtent debesų kompiuterija grįstų sprendimų diegimas tapo puikia galimybe atsigauti Lietuvos ekonomikai, nes skatina naujų įmonių ir darbo vietų sukūrimą, didina konkurenciją, taip pat padeda naudotis aukščiausio lygio paslaugomis palankiausia kaina.

„Plačiajuosčio interneto skverbties padidinimas 10 procentų bendrą šalies vidaus produkciją augina 1,3 procentiniais punktais. Tai patvirtina, kad informacinių technologijų ir telekomunikacijų infrastruktūra, debesų kompiuterijos sprendimai ir visuotinė edukacija turi tiesioginę įtaką Lietuvos ekonomikos augimui“, – kalbėjo Antanas Zabulis, telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ prezidentas.

Interneto ryšio technologijos, interneto padengiamumas ir greitis yra pagrindas, kad aukščiausios kokybės debesų kompiuterijos paslaugos galėtų būti teikiamos organizacijoms, įmonėms ir asmenims nepriklausomai nuo buvimo vietos, laiko ar kitų aplinkybių. Lietuva, pirmaudama pagal šviesolaidinio interneto, mobilaus ryšio skverbtį ir sparčiai augant išmaniųjų telefonų kiekiui bei populiarėjant mobilioms programėlėms, gali pasinaudoti debesų kompiuterijos sprendimais ir sustiprinti savo lyderystę informacinių technologijų srityje.

Tyrimų bendrovės IDC duomenimis, per artimiausius penkerius metus su debesų kompiuterija susijusios pajamos pasaulyje išaugs nuo 16 mlrd. JAV dolerių 2009 metais iki 55,5 mlrd. JAV dolerių 2014 metais. IDC teigimu, jau ateinančiais 2011 metais daugiau nei pusė naujų verslo įmonių naudosis debesų kompiuterijos sprendimais.

Apie „Microsoft“:
1975 metais įkurta korporacija „Microsoft“ (Nasdaq „MSFT“) yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva“, kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva“ taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį“ bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: