© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Brakonieriaudamas įkliuvo Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnas, jis gali tapti pirmuoju brakonieriumi, kuris neteks automobilio, pranešė Aplinkos ministerija.

Penktadienį Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informaciją, kad Širvintų rajone vykdoma neteisėta medžioklė.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais organizavo reidą. Šeštadienio rytą apie 7 val. pastebėtas įtartinas automobilis. Jį sustabdę ir apžiūrėję aplinkosaugininkai, rado sumedžioto elnio jauniklio, stirnos jauniklio ir dviejų pilkųjų kiškių skerdieną.

Kaip paaiškino automobiliu važiavę du asmenys, minėtus laukinius gyvūnus jie neteisėtai sumedžiojo važinėdami automobiliu ir pasišviesdami prožektoriumi, kuris nepriklauso automobilio apšvietimo sistemai. Taip pat automobilyje buvo rastas graižtvinis medžioklinis šautuvas, kuris priklauso vienam iš sulaikytųjų ir kuriuo buvo sumedžioti gyvūnai. Vienas iš neteisėtai medžiojusių vyrų yra VAD pareigūnas.

“Šis atvejis – puikus pavyzdys, kad mums būtina griežta medžioklės kontrolė. Daugiatūkstantinę žalą gamtai padarę medžiotojai brakonieriai turės ne tik ją atlyginti, bet ir gali netekti medžioklei naudoto automobilio”, – sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Medžiotojams brakonieriams gresia teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 3 metų su graižtvinio medžioklinio šautuvo ir naudotos transporto priemonės konfiskavimu. Jie taip pat turės atlyginti gamtai padarytą žalą laukiniai gyvūnijai, kuri sudaro apie 17 tūkst. litų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: