© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Britų moterų, kurios turi lesbietiškų santykių, skaičius per pastaruosius 20 metų padidėjo keturgubai, rodo didžiausias kada nors atliktas britų seksualinių įpročių tyrimas, kurio rezultatai skelbiami antradienį.

“Nacionalinis seksualinių nuostatų ir gyvenimo būdo tyrimas”, kurio metu daugiau kaip 15 tūkst. britų buvo klausinėjama apie jų lytinį gyvenimą, parodė, kad beveik 8 proc. moterų yra buvusios su partnerėmis moterimis. 1990-aisiais tokių moterų buvo vos 1,8 procento.

Tuo tarpu vyrų, turinčių lytinių santykių su kitais vyrais, skaičius per tą patį periodą išliko stabilesnis ir dabar yra 4,8 proc., rodo tyrimo rezultatai, skelbiami medicinos žurnale “Lancet”.

Profesorė Kaye Wellings (Kaji Velings) iš Londono Higienos ir atogrąžų medicinos mokyklos, kuri padėjo atlikti tyrimą, sakė, jog moterų seksualinis elgesys “nepaprastai” pasikeitė nuo pirmojo tyrimo, atlikto prieš du dešimtmečius.

“Kai kuriose lytinės elgsenos srityse matėme mažėjantį lyčių atotrūkį, bet kitose matėme moteris aplenkiant vyrus pagal elgesio įvairovę”, – sakė ji.

Šias tendencijas reikia vertinti “atsižvelgiant į moterų padėties visuomenėje, jų gyvenimo būdo normų ir moterų seksualumo vaizdavimo žiniasklaidoje didelių pasikeitimų foną”, – pridūrė profesorė.

Britų moterys per savo gyvenimą turi dvigubai daugiau lytinių partnerių nei turėdavo prieš 20 metų – dabar vidutinis skaičius yra 7,7.

Vyrai taip pat turi daugiau partnerių nei anksčiau – maždaug 12 per visą gyvenimą (ankstesnis skaičius buvo 8,6), tačiau mažesnis padidėjimas šiuo atžvilgiu rodytų “mažėjantį lyčių atotrūkį”.

Tyrimas taip pat parodė, kad britai mylisi nebe taip dažnai, bet seksu mėgaujasi ir eidami aštuntą dešimtį metų.

Britai pasimyli vidutiniškai mažiau nei penkis kartus per mėnesį, nors prieš dešimtmetį pasimylėdavo daugiau nei šešis kartus per mėnesį.

Tyrėjai šio skaičiaus sumažėjimą iš dalies aiškina tuo, kad dabar daugiau britų gyvena vieni, todėl turi “mažiau galimybių mylėtis”.

Be to, nurodomas ir ekonominis veiksnys.

“Recesijos metu aptinkame ryšį tarp nedarbo ir mažo seksualinių partnerių skaičiaus, galbūt – dėl prasto savęs vertinimo”, – aiškino K.Wellings.

Tuo tarpu daugelis vyresnio amžiaus britų sakė, kad amžius jiems netrukdo mylėtis. Maždaug 60 proc. vyrų ir 42 proc. moterų, kuriems – 65-74 metai, nurodė, kad per pastaruosius vienus metus turėjo bent vieną lytinį partnerį.

Naujos apklausos metu buvo apklausti žmonės iki 74 metų amžiaus.

Kalbant apie kitą amžiaus spektro galą, maždaug trečdalis britų, vyrų ir moterų, pradeda lytinį gyvenimą dar nesulaukę teisiškai įteisinto 16 metų amžiaus.

Nors požiūris į gėjų seksą tapo liberalesnis, britai dabar labiau nei prieš 20 metų nepritaria neištikimybei.

Maždaug du trečdaliai britų nepritaria santuokinei neištikimybei, o anksčiau taip galvodavo maždaug pusė britų.

“Mes esame linkę manyti, kad šiais laikais gyvename seksualine prasme vis liberalesnėje visuomenėje, bet tiesa yra daug sudėtingesnė”, – sakė profesorė Anne Johnson (En Džonson) iš Londono universiteto koledžo, kuri taip pat dirbo prie šio projekto.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: