“Burbuliatorius” – už taiką pasaulyje

1
2
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

12 Lietuvos miestų, tarp jų ir Kauną “užburbuliavusi” pilietinė “Laimikis.lt” iniciatyva – “Burbuliatorius”, rugsėjo 21 d. užbaigia šių metų sezoną. Kadangi šis pirmadienis – Tarptautinė Taikos Diena, „Burbuliatorius“ prisideda prie akcijos “Jaunimas prieš terorą” ir renginių serijos skirtos Tarptautinės Taikos Dienos minėjimui.

Šiuo renginiu norime priminti, kad taika nėra abstrakti sąvoka ar utopija, o kasdieniniai veiksmai, kuriais kuriamas pasaulis be smurto. Renginyje bus organizuojamas „Vėjo pakavimas”, o vakarą užbaigs trumpas ugnies žonglierių pasirodymas.

Nuo birželio 15 dienos, kas antrą pirmadienį Lietuvos miestų gyventojai buvo kviečiami sugrįžti į primirštas viešąsias miesto erdves ir užtvindyti jas muilo burbulais. Šis lengvabūdiškas užsiėmimas susilaukė sėkmės ir su kiekvienu “Burbuliatoriumi” prie iniciatyvos prisijungdavo vis daugiau miestų: Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Druskininkai, Mažeikiai, Gargždai, Utena, Marijampolė ir Kupiškis.

Idėjos autorė antropologė Jekaterina Lavrinec džiaugiasi, kad šis miesto žaidimas pritraukia vis daugiau kitų kūrybinių sričių atstovų: plakatų seriją kūrė iliustratorius Sergėjus Pervušinas, septinto renginio metu savo akustinį pasirodymą surengė jauna world ir jazz stiliaus muziką grojanti grupė “Cikados”, o paskutiniame renginyje laukiame ir ugnies žonglierių pasirodymo. Klaipėdos “Burbuliatoriaus” ambasadorė Inga Lukšaitė renginius paįvairino kreidelių piešiniais ant grindinio. “Tikslas, atkreipti piliečių dėmesį į kūrybišką viešųjų erdvių gaivinimą, pasiektas?” – teigia ji.

Iniciatyva buvo pastebėta ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidoje. Viena didžiausių nuotraukų talpinimo tarnybų internete “flickr.com” liepos mėnesį “Burbuliatoriui” skyrė įrašą savo tiklaraštyje, o interviu su idėjos autoriais ir renginio fotografų nuotraukomis pasirodė Indijos savaitraštyje “Mid-Day”.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here