(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Netrukus prasidės kelio Vilkija-Pagiriai-Liučiūnai atkarpos nuo Liūčiūnų pusės asfaltavimo darbai. Šio kelio asfaltavimo klausimu Seimo narys Justinas Urbanavičius ne kartą yra bendravęs su konkursą paskelbusia Susisiekimo ministerija bei ministru Eligijumi Masiuliu. Dar kartą aiškintis planuojamo remontuoti rajoninio kelio Vilkija-Pagiriai-Liučiūnai paruošiamųjų darbų eigą parlamentarą paskatino gyventojų kreipimasis. Todėl šį pirmadienį Justas Urbanavičius lankėsi tose apylinkėse, kur planuojami kelio remonto darbai.

„Pradėjus asfaltavimo darbus kelio atkarpoje Liučiūnai-Pagiriai, pagerėtų šios tankiai apgyvendintos teritorijos žmonių gyvenimo kokybė“, – kalbėjo J. Urbanavičius Liučiūnų bendruomenės centre susirinkusiems gyventojams.

„Kelias Vilkija-Pagiriai-Liučiūnai jungia Čekiškės ir Vilkijos apylinkių seniūnijas, eismas juo gana intensyvus. Kadangi numatoma asfaltuoti ne visą kelią, o jo 6,6 km atkarpą nuo Liučiūnų, vykstantys įvairiais reikalais į Vilkiją neasfaltuota kelio dalimi gyventojai ir toliau kęs nepatogumus. Privalome apgalvotai priimti sprendimus, užtikrinančius rajono žmonėms saugesnį, patogesnį gyvenimą“, – pabrėžė parlamentaras.

Tą pačią dieną Seimo narys dalyvavo Kauno rajono savivaldybės vadovų pasitarime. Kauno rajono vadovų teigimu, planuojant savivaldybėje esančių kelių remontą, atsižvelgiama į daugelį aspektų: kelio būklę, reikšmingumą, eismo intensyvumą, gyvenviečių tankį, poveikį aplinkai, žmonių sveikatai ir saugumui. Taip pat įsiklausoma ir į gyventojų nuomonę bei pageidavimus.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Kelių ir transporto skyriaus vedėjas Kęstutis Povilaitis nesupranta, kodėl būtent dabar gyventojai sukruto, kai sprendimai jau priimti ir likęs tik jų įgyvendinimas. „Numatyto asfaltuoti kelio ruožo paruošiamųjų darbų procedūrų virtinė jau yra įsibėgėjusi. Tikslinga būtų dėti pastangas dėl likusios 4,5 km kelio atkarpos – nuo Pagirių iki Vilkijos – remonto, kuris jau yra savivaldybės planuose, pagreitinimo“, – kalbėjo pareigūnas.

Kaip paaiškėjo praėjusią savaitę, Susisiekimo ministerijos skelbto viešųjų pirkimų konkurso keliui Vilkija-Pagiriai-Liučiūnai asfaltuoti vokų atplėšimo procedūra yra nukelta. Projektas bus finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, skirtų 2009–2011 metų žvyrkelių asfaltavimo programai Vakarų Lietuvoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: