(c) stock.xchng archyvo nuor.

Kauno miesto savivaldybė dėl nevykdomų investicijų į Kauno termofikacijos elektrinę (KTE) svarstys galimybę vienašališkai nutraukti sutartį tarp Rusijos bendrovės „Gazprom” ir bendrovės „Kauno energija” dėl elektrinės pirkimo-pardavimo.

„Linkstame į tai, kad sutartį nutrauktume, nes man atrodo, kad derybos yra neperspektyvios”, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Anot mero, nesilaikant sutarties ir neinvestuojant į KTE, miesto netenkina dabartinė elektrinės būklė. Be to, įsipareigojimas daugiau nei 80 proc. šilumos pirkti iš KTE neleidžia vystyti alternatyvių energijos šaltinių.

„Kauno miesto savivaldybės kvestionuojama sutartis yra labai nepalanki Kauno miesto gyventojams. Perspektyvoje kaina gali tik augti, o kadangi nebus investuojama, kyla klausimas, ar bus užtikrintas patikimumas”, – sakė A. Kupčinskas.

Mero teigimu, kadangi KTE nevykdo savo investicijų įsipareigojimų – ji turėjo investuoti 400 mln. litų – pažeidžiamos ir elektrinės pardavimo konkurso sąlygos, kadangi labai panašią kainą siūlė ir Suomijos energetikos koncernas “Fortum”, tačiau konkurso nelaimėjo, nes jo siūlyta investicijų suma buvo tik 45 mln. litų.
A.Kupčinsko manymu, pati „Kauno energija” būtų pajėgi eksploatuoti KTE, užtikrinti patikimą tiekimą ir alternatyvios energijos atsiradimą.

Ūkio ir energetikos komiteto pirmininkas Gediminas Žukauskas teigė, kad bus svarstomas anksčiau pateiktas Lietuvos elektrinės siūlymas Kaunui tiekti šilumą. Anot jo, svarstoma ir galimybė vietinį kurą naudoti Petrašiūnų elektrinėje, jėgainę pastatyti Vilijampolėje.

Konsorciumas, kurį sudarė Rusijos bendrovė „Gazprom”, „Dujotekana” ir JAV įmonė „Clement Power Venture”, su Kauno miesto savivaldybės kontroliuojama bendrove „Kauno energija” KTE pirkimo-pardavimo sutartį pasirašė 2003 metų kovo 31-ąją.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: