(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Naujausiais Lietuvos darbo biržos duomenimis, per savaitę teritorinės darbo biržos įregistravo 5,4 tūkst. bedarbių. Tai yra 11,5 proc. mažiau nei praėjusią savaitę. Vidutiniškai per dieną buvo registruojama 1071 bedarbis, kai tuo tarpu praėjusią savaitę – 1277. Nedarbo lygis praėjusią savaitę beveik nekito – gegužės 20 d. šalyje buvo 326 tūkst. registruotų bedarbių, t. y. 15,1 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų, tai yra 0.01 proc. daugiau nei praėjusią savaitę.

Džiugina tai, kad šią savaitę Lietuvos darbo birža negavo pranešimų apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus, o ir šalies darbdaviai pastarosiomis savaitėmis registruoja daugiau darbo pasiūlymų. Gegužės 14–20 dienomis buvo užregistruotos 2598 laisvos darbo vietos, vidutiniškai 520 per dieną.

Darbo biržai tarpininkaujant per savaitę padėta įsidarbinti 4252 asmenims, vidutiniškai 850 per dieną. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųstas 1261 bedarbis, daugiausia – į viešuosius darbus (66,1 proc.).

Mažėja ir registruotų bedarbių skaičius, kurie į darbo biržas ateidavo registruotis dėl valstybės teikiamų mokestinių lengvatų. Bedarbiai, kurie buvo atleisti iš darbo per paskutiniuosius šešis mėnesius, sudaro iki 35 proc. (1870 asmenų) bendro per savaitę užsiregistravusių bedarbių skaičiaus. Į darbo biržas atėjo ir mažiau žmonių, kurie turi ilgą darbo pertrauką – daugiau nei dvejus metus arba iš viso nedirbę asmenys, kurie dažniausiai kreipiasi dėl įvairių socialinių išmokų ir privalomojo sveikatos draudimo.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: