Dėl situacijos Žemaičių gatvėje
(c) V.Ramono/KaunoZinios.lt nuotr.

Pirmadienį, sausio 30 d., anksti ryte Žemaičių ir Aušros gatvių sankirtoje įvyko vandentiekio tinklų avarija. Iš požeminės trasos pradėjęs tekėti vanduo netrukus virto ledu, todėl eismo sąlygos šioje miesto vietoje esančioje nuokalnėje buvo tapusios itin sudėtingomis.

Dėl šių aplinkybių pirmadienį po pietų minėtoje gatvėje įvyko eismo įvykių. Siekdami išsiaiškinti incidento priežastis ir užtikrinti, kad panašūs dalykai nepasikartotų ateityje, Kauno miesto savivaldybės vadovai antradienį pasikvietė bendrovių „Kauno vandenys“ ir „Kauno švara“, Miesto tvarkymo skyriaus ir miesto policijos atstovus.

Bendrovės „Kauno vandenys“ direktorius Vilius Burokas užtikrino, jog iš požeminės trasos tekėjęs vanduo buvo užsuktas pirmadienį anksti ryte, apie 7 val. Iškart po to, apie 7.30 val., visą nuokalnę smėlio ir druskos mišiniu pabarstė su „Kauno vandenimis“ sutartį turinčios bendrovės „Kelių remonto grupė“ barstytuvas.

„Apie 8 val. ryto, per patį piką, nuo Žemaitės kalno automobiliai leidosi be didesnių problemų. Vandens tekėjimas buvo sustabdytas, o kelias – pabarstytas“, – aiškino bendrovės „Kauno vandenys” direktorius V. Burokas.

Tačiau po pietų miesto policiją pasiekė pranešimai apie minėtoje nuokalnėje susidariusią sudėtingą eismo situaciją.

„Gali būti, kad važiuojantys automobiliai išnešiojo ant gatvės išbarstytą mišinį ir po pietų kai kurios nuokalnės atkarpos tapo labai slidžiomis. Vandentiekio tinklų avarijos padarinius likvidavusi bendrovė „Kauno vandenys” laiku nepastebėjo pasikeitusių eismo sąlygų, dėl ko buvo pavėluoti priimti būtinus sprendimus dėl eismo saugumo užtikrinimo“, – teigė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

„Turime pripažinti, kad nepadarėme visko tinkamai. Taip pat turime įsipareigoti, kad ateityje tai nepasikartos, – tvirtino Kauno savivaldybės Administracijos direktorius Antanas Nesteckis. – Tegul tai bus paskutinė pamoka, kuri negali kartotis. Jei bus sekantis kartas, imsimės kardinalių žingsnių”.

„Likviduodami avariją, neįvertinome antroje dienos pusėje pasikeitusių sąlygų. Norėčiau visų vairuotojų atsiprašyti už sukeltus nepatogumus“, – teigė bendrovės „Kauno vandenys” direktorius V. Burokas.

Bendrovė „Kauno vandenys“ kartu su draudimo kompanijomis ketina spręsti vairuotojų patirtos žalos atlyginimo klausimą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: