Pirmadienį, sausio 16 d., už Kauno miesto viešųjų erdvių puošimą visame pasaulyje garsus gėlininkas Peteris Hessas (Peter Hess) buvo apdovanotas Gerumo kristalu.
„Man tai tikras siurprizas. Esu maloniai nustebintas ir jaučiuosi pagerbtas šiuo apdovanojimu. Manau, kad dar daug ko galiu duoti šiam miestui ir jo žmonėms“, – dėkojo floristikos guru vadinamas P. Hessas. Jis Kauno merui padovanojo fotografijose įamžintų savo floristikos darbų albumą, kuris buvo pripažintas geriausiu pasaulyje metų floristikos meno rinkiniu.
Ilgametis Vatikano gėlininkų vadovas P. Hessas, bendradarbiaudamas su Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centru, jau keletą metų savo žinias ir meistriškumo paslaptis dalija kauniečiams. Jau ketverius metus kalėdiniu laikotarpiu Kauno valstybiniame dramos teatre meistras žiūrovų akivaizdoje kuria kompozicijas. Jo darbai puošė Ryšių istorijos muziejų, Kauno apskrities viešąją biblioteką, miesto rotušę.
Pasak floristo, meilę natūraliam gamtos grožiui jam įskiepijo tėvai. Jie 1970 m. viename Šveicarijos miestelyje atidarė nedidelę floristikos mokyklą. Vėliau vienu iš P. Hesso mokytoju buvo vienas žymiausių XX a. menininkų Pablo Picasso. Paklaustas, ar postmodernizmas daro įtaką jo kūrybai, floristas teigia, kad postmodernistinis santykis su aplinka suteikia labai daug laisvės kūrybai, komponavimo.
Į savivaldybę P. Hessą atlydėjęs jo mokinys Marijus Gvildys taip pat turi tikslą. Floristikos filosofu vadinamas M. Gvildys įsitikinęs, kad floristika yra viena iš šiuolaikinio meno formų. „Noriu parodyti ir įtikinti meno žmones, kad iš gamtinių medžiagų sukurtos kompozicijos gali prilygti dailės, tekstilės ar skulptūros kūriniams. Floristiką pakylėjus iki aukščiausių meno formų, būtų galima rengti bendras meno parodas. Juk per mažą mikrovisatą galima kalbėti apie visą visatą“, – teigia M. Gvildys.
Pasiteiravus, kaip P. Hessas vertina kauniečių floristų darbą, meistras teigia, kad kovo 19–21 d. Kauno valstybiniame dramos teatre vyksianti paroda atskleis jų meninį potencialą. „Svarbu išsaugoti savitumą, lietuviškumą. Perduodamas savo žinias, nenoriu keisti savo mokinių stiliaus, tik noriu parodyti, kokios yra galimybės, kaip kuriama kitur“, – teigia nuolat po pasaulį keliaujantis P. Hessas, daugiau nei 300 dienų praleidžiantis ne namuose. Įvairiose šalyse meistras turi apie 600 mokinių.