(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Gruodžio 11 d., penktadienį, kviečiame į paskaitą- diskusiją “Homoseksualumo socialinis diskursas Lietuvoje”
Diskusiją ves Donatas Paulauskas – humanistas, laisvasis žurnalistas, eseistas, žmogaus teisių aktyvistas. Šiuo metu mokosi Mykolo Romerio universitete. Domėjimosi sritys – sociologija, postmodernizmo teorija, literatūra, žmogaus ir LGBT teisės, politika ir pilietinis aktyvizmas.

Šiandien Lietuvoje homoseksualumas yra viena iš svarbiausių aktualijų. Nepilnamečių apsaugos įstatymas, sukėlęs tarptautinį ir vietinį rezonansą, atgaivinęs diskusijas apie homoseksualumą, tapo puikia proga pasireikšti kolektyvinei sąmonei ar visuomenės pozicijai homoseksualų atžvilgiu. Minėtas įstatymas ir po jo sekusios apologinės diskusijos buvo lyg indikatorius, kuris reprezentavo visuomenėje vyraujančias normas, stereotipus, mitus, nesupratimą ir netoleranciją.

Paskaita nebus skirta homoseksualumo biologinės kilmės tyrinėjimui bei aiškinimui – tai biologų ar kitų mokslininkų prerogatyva. Šiuolaikinėje visuomenėje, kai į viešumą išeina vis daugiau homoseksualių žmonių, daug svarbiau yra socialinis homoseksualumo aspektas, kurio analizė leidžia suprasti dabartinę homoseksualių žmonių padėtį visuomenėje.

Ši apžvalginė-analitinė paskaita skirta visiems: tiek homoseksualų „priešininkams“ (aptarsime ir paneigsime homoseksualių žmonių stereotipus bei įvaizdžius, kalbėsime apie socialinę sąveiką, gyvenimą pliuralistinėje visuomenėje, pažvelgsime į problemų sprendimus per humanizmo ir egalitarizmo prizmę), tiek homoseksualių žmonių bendruomenei (kalbėsime apie slepiamą seksualinę orientaciją, viešo homoseksualumo būtinybę, homoseksualų padėtį visuomenėje, socialinius ryšius).

Paskaita- diskusija vyks Vytauto Didžiojo universitete, Donelaičio g. 52, 609 auditorijoje, nuo 18 val.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: