Eglė Sirvydytė

Vasarą, jau šeštus metus iš eilės, į Kauno miesto Senamiestį sugrįžta dainuojamosios poezijos festivalis „Senamiesčio Žiogas“. Tradicija tapęs Kauno miesto renginys, kauniečius ir miesto svečius visą vasarą kvies į koncertus po atviru dangumi.

Kiekvienais metais naujomis idėjomis stebinantis dainuojamosios poezijos festivalis „Senamiesčio Žiogas“ šiais metais žada dar didesnę atlikėjų, parodų ir meno dirbtuvių gausą. Renginio koordinatorė Judita Mackevičiūtė sakė, – „Mes pasistengsime parodyti miesto svečiams ir Kauno gyventojams, kad pas mus kultūra yra gyva ir ji spindi pačiomis ryškiausiomis spalvomis“. Per penkis vasaros sezono metu vykstančius renginius Kauną aplankys didžioji dauguma garsiausių Lietuvos dainuojamosios poezijos žanro atlikėjų, bus kviečiami užsienio atlikėjai, koncertuos jaunieji talentai, vyks grafikos, fotografijos, tekstilės, skulptūros parodos ir įvairios menų dirbtuvės.

Festivalio „Senamiesčio Žiogas“ atidarymo koncertas įvyks birželio 2 d. 18 val. Fluxus Ministerijoje, Jonavos g. 3, Kaune 5 min. nuo Ryšių istorijos muziejaus kiemelio, netoli Kauno pilies, buvusiame Lituanica pastate. Pirmajame koncerte savo dainomis žiūrovus džiugins visada jaunas bei žavingas Keistuolių teatro aktorius Andrius Kaniava, visus užkrečiantis savo gera nuotaika ir puikiai pažįstamomis dainomis. Taip pat pasirodys ir grupė „Saulės broliai“, grojantys muziką, patinkančią tiek instrumentinės, tiek vokalinės muzikos gerbėjams – joje skamba įvairovė nuo švelnių baladžių bei pasaulio tautų muzikos motyvų, iki ugningų keltiškų melodijų bei žaismingų dainų. Trečioji festivalio dalyvė Eglė Sirvydytė, gerai pažįstama dainuojamosios poezijos mylėtojams kaip išskirtinio balso savininkė, gitaristė, smuikininkė ir dainų autorė. Eglė ne tik vokalistė, bet ir kompozitorė, sukūrusi muziką modernaus šokio spektakliui “Mono Tyla”, spektakliui “Atėjau, pamačiau, negalėjau”. Atidarymo koncertą pradės talentingi ir labai spalvingi atlikėjai Akvilė ir Rokas. Jaunieji atlikėjai duetu dainuoti pradėjo vos prieš keletą metų, tačiau jau spėjo tapti konkurso ,,Pavasaris, poezija ir muzika“ nugalėtojais, bei daugelio festivalių dalyviais.

Jaukią Ryšių istorijos muziejaus kiemelio aplinką pagrąžins J. Vienožinskio menų fakulteto studentų keramikos darbų paroda bei kūrybos namučių „Vėjų fėja“ organizuojamos meno dirbtuvės jauniausiems koncerto klausytojams. „Senamiesčio Žiogas“ vėl laukia visų išsiilgusių dainų su šypsenomis, vaikiško nuoširdumo, Senamiesčio pavėsio, gitarų muzikos skambesio, vakarojimo tradicijos ir muzikos su tikrais tekstais. Renginio bilietais prekiauja bilietai.lt.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: