(c) KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Ketvirtadienį Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas susitiko su neseniai įsikūrusios Laisvės alėjos bendruomenės atstovais, kurie pateikė savo pasiūlymus, kaip gaivinti pagrindinę miesto pėsčiųjų gatvę.

Kovo mėnesį Laisvės alėjoje dirbantys kultūros, verslo atstovai susibūrė į bendruomenę, kurios pagrindinis tikslas – Laisvės alėjos sutvarkymas ir atgaivinimas. “Laisvės alėjos būklė priklauso ne tik nuo miesto valdžios pastangų ir priemonių, bet ir nuo čia įsikūrusių verslininkų ir gyventojų požiūrio į tinkamą alėjos sutvarkymą ir atgaivinimą,”– sakė Laisvės alėjos bendruomenės atstovai. “Džiaugiuosi, kad tokia iniciatyva kilo iš pačių Laisvės alėjoje dirbančių verslo, kultūros atstovų. Bendras susitelkimas sprendžiant Laisvės alėjos problemas yra labai svarbus. Savivaldybės pastangomis buvo pakeisti Laisvės alėjoje šviestuvai, intensyviai ruošiamasi pirmajam rekonstrukcijai etapui”, – sakė Kauno meras.

Laisvės alėjos bendruomenės nariai merą A. Kupčinską patikino, kad yra pasiruošę prisidėti prie Savivaldybės pastangų aktyvinant kultūrinį gyvenimą. Bendruomenės narių teigimu, reikia peržiūrėti triukšmo laiko apribojimus, kurie varžo kultūrinius renginius. Viena iš pagrindinių sąlygų atsigauti Laisvės alėjai yra saugumas. “Pasigendame, ypač vakarais, policijos pareigūnų patruliavimo Laisvės alėjoje. Kauno vyriausiasis policijos komisariatas turėtų skirti didesnį dėmesį saugumo problemai”, –mano Laisvės alėjos bendruomenės nariai. “Ne kartą teko kalbėtis su Kauno policijos vadovais dėl situacijos mieste. Savivaldybės pastangomis policija gavo riedžius, skirtus patruliuoti Laisvės alėjoje ir senamiestyje. Kalbamės ir su Viešojo saugumo tarnybos atstovais”, – teigė meras A. Kupčinskas.

Laisvės alėjoje dirbantys verslo atstovai pasiūlė paskatinti verslininkus tvarkyti savo pastatus suteikiant mokesčių lengvatas. “Piktybiškai netvarkantys savo pastatų savininkai turėtų mokėti kelis kartus didesnius mokesčius miestui, o besitvarkantys sulaukti lengvatų”, – siūlė verslo atstovai. Susitikime buvo paliestas automobilių statymo centrinėje miesto dalyje klausimas. Laisvės alėjos bendruomenė pasiūlė laikinai, kol bus įrengta požeminė aikštelė, leisti automobilius statyti Vienybės aikštėje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: