Organizatorių archyvo nuotr.

Nors susidomėjimas APVA parama saulės elektrinėms išties didelis, ne visi žino, kad teikiama ir parama kaupikliams. Tai itin aktualu tiems gyventojams, kurie saulės elektrines įsirengė savo lėšomis, nesinaudodami parama. Energijos kaupikliai gali pareikalauti nemažos investicijos, tad ši parama yra puikus paskatinimas optimizuoti savo saulės elektrinės darbą ir sutaupyti daugiau.

Elektros energijos kaupimo nauda

Savo veikimo principu energijos kaupikliai primena baterijas – jie sukaupia ir saugo elektros energiją bei atiduoda ją pagal poreikį. Galima sakyti, kad tai itin didelės talpos baterija, kuri gali užtikrinti visus namų ūkio poreikius.

Jos reikia, nes saulės elektrinės efektyviausiai veikia ir daugiausiai energijos pagamina dienomis. Deja, mes daugiausiai elektros energijos suvartojame vakarais, o taip pat jos reikia ir naktimis. Jei nenorite naudotis perteklinės energijos pasaugojimo paslauga (ir už ją mokėti), jums reikia alternatyvaus sprendimo šiai energijai pasaugoti bent jau iki vakaro ar iki kol jos prireiks. Šiandien rinkoje alternatyvų nėra daug, tad parama kaupikliams puiki proga įsigyti efektyvią energijos kaupimo sistemą, kuri padės sutaupyti.

Esminės paramos kaupikliams sąlygos

APVA parama kaupikliams yra orientuota į gyventojus, kurie jau turi įsirengę saulės ar vėjo elektrines. Svarbu pažymėti, kad turintiems saulės parko dalį šį parama kaupikliams nėra teikiama. Teikiamos paramos dydis priklauso nuo kaupiklio rūšies: 380,08 eurų už 1 kWh talpos ličio geležies fosfato kaupiklį arba 314,10 eurų už 1 kWh ličio jonų elektros energijos kaupiklį. Didžiausia galima kaupiklio talpa kompensacijai gauti – ne daugiau 15 kWh.

Ši parama kaupikliams yra labai svarbi, nes padengia nemažą dalį reikalingos investicijos, kuri reikalinga kaupimo sistemai. O energijos išteklių valdymas leidžia daugiau sutaupyti ir geriau panaudoti turimos saulės ar vėjo jėgainės potencialą. Norintieji gauti paramą turi pateikti APVA paraišką ir pasirinkti reikalavimus atitinkančią įrangą.

Ką verta žinoti prie įsigyjant elektros energijos kaupiklį?

Visų pirma, reikėtų atsakingai įvertinti savo namų ūkio elektros poreikius, sekti suvartojimą. Ne visada didesnė kaupiklio talpa yra geresnis sprendimas, be to, nepamirškite, kad už kiekvieną papildomą kWh talpos reikės mokėti. Taigi, kam išlaidauti, jei realiai jums tokia didelė talpa nėra reikalinga?

Taip pat visada reikėtų rinktis sertifikuotas, saugumo ir techninius standartus atitinkančias sistemas. APVA parama yra teikiama tik tai įrangai, kuri atitinka numatytus techninius reikalavimus. Su jais galima susipažinti APVA svetainėje – tai yra pirminis šaltinis, kuriuo reikėtų pasitikėti, nes rinkoje gali pasitaikyti nesąžiningų tokios įrangos pardavėjų.

Parama kaupikliams nėra teikiama automatiškai, vadinasi, reikės pateikti paraišką ir paruošti reikalingus dokumentus. Dėl to atidžiai sekite terminus ir nepamirškite, kad paramai skirtas biudžetas yra ribotas, todėl paraišką geriau suskubti pateikti kuo greičiau.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: