Organizatorių archyvo nuotr.

Pasak specialistų, rizika tapti priklausomam nuo azartinių lošimų gali išsivystyti net ir ypač jauname amžiuje, kai jaučiamas poreikis bet kokius žaidimus lošti iš pinigų. Ilgainiui, susidomėjus žaidimų automatų salonais, kazino, azartiniais lošimais internete, net nepajuntama, kaip ima norėtis lošti kiekvieną dieną tiek sėkmės, tiek nesėkmės atveju. Kuo ilgiau lošiant, nuo azartinių žaidimų priklausomi asmenys ima keistis: kur kas mažiau laiko skiriama artimiesiems, draugams, ima svyruoti nuotaika, esant sėkmei – džiaugiamasi, žaidžiama toliau, norint padvigubinti laimėjimą, nusivylus nesėkmingu žaidimu – liūdima ir bandoma atsilošti dar kartą, pamirštant įprastą asmenį supančią aplinką. Jeigu pažįstate žmogų, kuris, jūsų akimis, yra pernelyg įnikęs į azartinius lošimus, rekomenduojama tam tikrų žingsnių pagalba padėti problemų turinčiam asmeniui ir neleisti jam pralošti visas turimas santaupas.

Venkite priekaištų

Pasak psichologų, susidūrusių su priklausomais nuo lošimų asmenimis, su tokiais žmonėmis bendrauti kartais yra sudėtingiau negu su asmenimis, kurie kreipėsi pagalbos dėl kitokių problemų. Lošėjai yra linkę nuslėpti tam tikrus dalykus, gali meluoti, todėl pirmas žingsnis, kurį patariama pabandyti – pokalbio pradžioje vengti priekaištų, žmogaus nuvertinimo, ironijos ir pagarbiai bei ramiai pasidalinti savo mintimis, jog manote, kad asmuo azartiniams lošimams skiria šiek tiek per daug laiko. Neleiskite, jog priklausomas nuo lošimų asmuo pasijaustų įskaudintas, nepulkite moralizuoti jo gyvenimo būdo. Kaltinimas yra vienas blogiausių žingsnių, kurį gali atlikti, pavyzdžiui, lošiančio asmens žmona ar vyras. Savo susirūpinimą lošiančiu asmeniu geriausia parodyti lakoniškai, ramiai ir greitai.

Jeigu atrodo, jog pirmasis pokalbis neįvyko sklandžiai, priklausomas nuo azartinių lošimų asmuo ne itin klausėsi, ką pasakėte, be to, savo priklausomybę trumpai paneigė, verta šiek tiek palaukti ir kitą dieną negrįžti prie tos pačios pokalbio temos. Patikėkite, žmogus prisimena, kad įvardijote savo nuogąstavimus ir jo galvoje jau pradėjo kilti mintys apie atliekamus veiksmus.

Rizikos aiškinimas – neabejingumo įrodymas

Antras etapas, siekiant pasiūlyti pagalbą lošiančiam žmogui, sugrįžti prie pokalbio po kurio laiko ir pasidalinti savo jausmais apie susiklosčiusią situaciją. Vėlgi, lakoniškai, be ypatingų moralų, nuoširdžiai išdėstykite savo mintis, jog nuolatinis lošimas iš pinigų nėra sveikintinas veiksmas, juk didžiąją dalį savo laiko kiekvienas asmuo gali skirti kitiems dalykams kaip savęs tobulinimas, įdomaus darbo atlikimas, susitikimai su šeimos nariais, artimaisiais ir pan. Prisiminkite, kad lošėjas jus girdi ir nors, atrodytų, kad jam nėra svarbu, ką sakote, pasakyti žodžiai jo mintyse išliks. Žinoma, kartais tereikia tik vieno pokalbio ir asmuo supranta, jog kasdienis lošimas negali būti jo pagrindiniu laiko praleidimo būdu ir kartu su artimųjų ar psichologų pagalba, siekiama pasveikti bei nepraleisti tiek daug laiko lošiant.

Rizikos aiškinimas, tinkamo pavyzdžio rodymas ir siekimas padėti, akivaizdžiai per daug lošiančiam asmeniui, kuris, galbūt nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be kasdienių lošimų ar net yra tokioje situacijoje, kai pradeda vogti tam, kad gautų pinigų lošimui, tampa galimybe atsiriboti nuo liguisto potraukio. Svarbu nelikti abejingiems priklausomybę turintiems žmonėms, kol dar nėra vėlu, be to, lošti azartinius žaidimus nebūtina iš pinigų. Automatai Online atstovai pastebi, jog retas lošimas bei žaidimai, kuriuose nenaudojamos tikros pinigų sumos, taip pat gali tapti pramoga, kuri netampa liguistu noru žaisti kasdien. Tai yra populiaru švenčiant mergvakarius, bernvakarius ar nusprendžiant paįvairinti savaitgalį draugų kompanijoje.

Užsakymo Nr. KMC200070

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: