Norint rasti seksistinių vintažinių reklamų, toli dairytis nereikia. XX a. viduryje šios reklamos buvo laikomos visiškai normaliomis ir netgi juokingomis. Šiais laikais jos ne tik atgyvenusios, bet ir pasibaisėtinos dėl neigiamo nusistatymo tose reklamose esančių moterų atžvilgiu. Žinoma, tokie lyčių stereotipai reklamoje šiandien vis dar egzistuoja, nors ir silpnesnėmis formomis. Norėdamas padėti atskleisti šių reklamų toksiškumą, fotografas Eli Rezkallah perkūrė kai kurias blogiausias senas seksistines reklamas apkeisdamas lyčių vaidmenis.

Paralelinėje visatoje“ – taip savo nuotraukų seriją pavadino fotografas. Tai – praeities reklamų perkūrimas, kai vyrai atlieka užduotis, paprastai priskiriamas moterims. Jo pasakojime moterys yra tos, kurios daro karjerą ir reikalauja, kad vakarienė būtų ant stalo, kai jos kiekvieną dieną grįžta namo. Tačiau vyrai tokie neįgudę, kad sunkiai gali atidaryti kečupo buteliuką.

Idėja sukurti nuotraukų seriją „Paralelinėje visatoje“ fotografui Rezkallah gimė po Padėkos dienos su savo giminaičiais. „Aš girdėjau, kad mano dėdės kalba apie tai, kaip moterys geriau ruošia maistą, rūpinasi virtuve ir atlieka „savo moteriškas pareigas““, – paaiškino jis. „Nors žinau, kad ne visi vyrai galvoja taip kaip mano dėdės, nustebau, kad kai kurie iš jų vis dar tai daro. Todėl aš įsivaizdavau paralelinę visatą, kurioje vaidmenys yra sukeisti vietomis ir vyrams parodomas jų pačių seksistinių nuodų skonis.“

22

Fotografo Rezkallah nuotraukos – įtikinamas atkirtis senoms reklamoms, tačiau tai nėra jose esančio žalingo požiūrio sprendimas. Vietoje to šia serija jis nori padėti atskleisti probleminius spausdintų reklamų aspektus. „Tikiuosi, kad žmonės, kurie įstrigę patriarchalinės visuomenės nustatytuose stereotipiniuose lyčių vaidmenyse, galės vizualiai pamatyti apribojimų spragas, kurias tie vaidmenys iliustruoja projekte.“

23

Savo nuotraukų serijoje „Paralelinėje visatoje“ fotografas Eli Rezkallah perkuria lyčių stereotipus reklamoje.

25

Seksistinės vintažinės reklamos pateikiamos iš kitos pusės – apkeičiant vyrų ir moterų vaidmenis.

24

27

28

29

Taip pat skaitykite: Aktorė Džulian Mur stilingai atkartojo senuosius paveikslus

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: