Organizatorių archyvo nuotr.

Sienų puošyba yra neatsiejama jaukaus ir praktiško interjero dalis. Ypač šiuo metu, kai dekoruotos būsto ar kitų patalpų sienos tapo prieinamos visiems. Kita vertus, sienų dekoro sprendimų yra labai daug, taigi, nenuostabu, kad ne visi jie tiks Jūsų sumanymams įgyvendinti. Dėl šios priežasties prieš pradėdamas dekoruoti sienas dekoratorius turi žinoti Jūsų pageidaujamo interjero viziją. Nuo to priklauso ne tik techninis dekoravimo aspektas, bet taip pat ir medžiagų bei darbo kaina. Patarimus į ką reikėtų atkreipti dėmesį dekoruojant sienas ir kaip susikurti jaukų ir praktišką namų interjerą rasite šiame straipsnyje.

Šiuolaikiškame namų interjere sienų dekorui skiriamas ypatingas dėmesys

Organizatorių archyvo nuotr.

Siekiantys sukurti šiuolaikišką namų interjerą vadovaujasi funkcinio minimalizmo taisykle, o tai reiškia, kad namuose nelieka nereikalingų ir jokios funkcijos neatliekančių daiktų. Tarpusavyje derinamų pastelinių spalvų fone čia karaliauja tik švara ir jaukumas, todėl rinkitės subtilų sienų dekorą. Šiuo atveju sienos tampa tarsi podiumu žengiantis modelis, kuris demonstruoja dizainerio sukurtą drabužį. Jei modelis atitraukia mūsų akis nuo drabužio, tai dar nereiškia, kad dizaineriui nepavyko sukurti kažko įstabaus, tiesiog netinkamai parinktas modelis trukdo tą grožį pamatyti. Kitaip tariant, šiuolaikiškame namų interjere sienos kaip ir naują kolekciją demonstruojantys modeliai turi ne užgožti tai kas svarbu, o padėti tai atskleisti, idealiu atveju – papildyti. Rinkitės subtilų sienų dekoro sprendimą ir siekite, kad atėję svečiai pirmiausiai pamatytų ne Jūsų namų sienų spalvą ar faktūrą, o – harmoniją.

Moderniame namų interjere vyrauja išskirtinė kokybė

Organizatorių archyvo nuotr.

Tai gana rafinuotas namų interjero stilius išsiskiriantis aukštais kokybės standartais, tačiau vis dar orientuotas į paprastumą. Šiam interjerui dažnai būdingas asketiškas minimalizmas gali suklaidinti, tačiau čia ir slypi visas šio stiliaus žavesys. Nesvarbu, ar tai baldas, nežymi interjero detalė ar siena, kiekviena smulkmena čia nurodo į tai, kad ji pasirinkta neatsitiktinai ir yra aukščiausios kokybės. Šiuo atveju atsitiktinumui vietos apskritai nebelieka, todėl dekoruodami sienas apgalvokite ir jos apšvietimo strategiją. Kitas būdas siekiant išlaikyti vientisą modernų stilių savo namuose yra ne visų sienų, o vienos ar net tik jos dalies dekoravimas. Tokiu būdu ne tik sukursite meninį sienų dekoro efektą, tačiau lengvai išspręsite apšvietimo problemą.

Kontrastų principu kuriamas industrinis interjeras nepalieka abejingų

Organizatorių archyvo nuotr.

Jūs neprivalote paklūsti įprastoms vidaus apdailos taisyklėms, jūs galite jas laužyti. Tai gana nesudėtinga, jei gyvenamoji erdvė kuriama anksčiau buvusių gamyklų, sandėlių ir kitose – ne gyvenamosios paskirties – erdvėse. Tuomet naudinga ne paslėpti namo konstrukcijas, o atvirkščiai – jas parodyti. Derinant įvairias neapdirbtas betonines ar metalines konstrukcijas su priešingos kilmės, faktūros ir spalvos medžiagomis, tokiomis kaip medis, galima sukurti abejingų nepaliksiantį jaukų bei praktišką namų interjerą. Tačiau, ką daryti jei tokių potencialių interjero detalių nėra? Vienas iš sprendimų norimą industrinį betono efektą tiesiog sukurti mikrocemento ar dar kitaip vadinamo „mikrobetono“ pagalba. Šios medžiagos savybės leidžia kurti visiškai lygius, šiurkščius ar reljefinius paviršius, kurie gali būti tiek matiniai, tiek blizgūs. Visa tai leidžia sukurti vientisą, tačiau ne vienodą, o išskirtinę sienų, grindų ar lubų apdailą.

Kuomet namų sienos kalba pačios už save

Organizatorių archyvo nuotr.

Nors namų interjero stiliaus kūrimo žaidimas gali atrodyti sudėtingas ir painus, patikėkite, čia galioja tik viena taisyklė – Jūs patys kuriate žaidimo taisykles. Net įvairių stilių mišinys atrodys patraukliai jei vietoje chaoso valdymo jėgas nukreipsite siekdami sukurti tvarką savo namuose. Jei negalite suvaldyti daugybės skirtingų stilių elementų, spalvų ir struktūrų, sumažinkite jų skaičių iki minimalaus. Pasirinkę mažesnį skaičių dalių, kurias reikia sujungti į bendrą namų interjerą, greičiau atrasite Jums patinkančius jų derinius. Atkreipkite dėmesį į tai, kad norėdami maksimaliai pakeisti tai, kaip atrodo Jūsų namai, nebūtina pradėti kapitalinio būsto remonto – užteks atnaujinti namų sienas.

Galerija

Organizatorių archyvo nuotr.
Organizatorių archyvo nuotr.
Organizatorių archyvo nuotr.
Organizatorių archyvo nuotr.

Užsakymo Nr. KMC210137

 

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: