Organizatorių archyvo nuotr,

Nuo 1965-ųjų metų išpopuliarėję SIP namai šiuo metu yra žinomi visame pasaulyje. Tiksliau, pirmiausia, atpažįstamos SIP plokštės, kurios taip pat dažnai pristatomos kaip SIP panelės, skydai, SANDWICH plokštės ir kt. Kad ir kaip jos vadinamos – jų kokybė ir funkcionalumas dėl to nesikaičia. O plokščių galimybės yra tokios įvairios, kad patenkina ir lietuvio, ir japono poreikius.

SIP plokščių gamyba

SIP plokštės yra gaminamos iš OSB plokščių ir polistirolio. Kadangi tokios sudėties dėka plokštė neįgeria drėgmės, yra patvari ir atspari poveikiui, ji plačiai naudojama tiek namo statybose, tiek tik tam tikrų jo komponentų, pavyzdžiui, sienų komponavime. Svarbu tai, kad net jei namas nebus nuolat šildomas arba bus negyvenamas, dėl 5 % drėgmės įgeriamumo jis tarnaus ilgai ir jame nesikaups pelėsis. Ne veltui šios plokštės dažnai naudojamos statant ne tik gyvenamuosius namus, bet ir sodo namelius, kurie dažniausiai naudojami tik vasaros metu.

Bet kuriuo atveju, SIP namų galimybės yra tokios plačios, kad jie dažnai lyginami su plytiniais namais. Tiesa, pastarieji kainuoja brangiau ir jų statybos užtrunka ilgiau. SIP namų konstrukcija, lyginant su karkasiniais namais, yra patvaresnė ir sandaresnė.

Žinoma, kokybe bus galima džiaugtis tik tokiu atveju, kai SIP namų statyba bus patikėta geriausiems savo srities specialistams, kurie naudoja ne tik aukštos kokybės, sertifikuotas medžiagas, bet ir išsamiai informuoja būsto savininkus apie tai, kaip reikia pasirūpinti namu, kad bėgant metams jo funkcionalumas tiek saugumo, tiek estetine prasme, nesumažėtų.

Skydinių namų priežiūra

Internete dažnai galima rasti teisingą informaciją iškreipiančių mitų apie SIP namus ir jų galimybes. Kaip atsirinkti teisingą informaciją? Pirmiausia reikia skirti dėmesio smulkmenoms, tartis su specialistais, klausti jų, o ne tikėti netikslia informacija, kuria labai dažnai dalijasi konkurentai.

Kai kas teigia, kad SIP namai yra reiklūs ir jiems reikia labai didelės priežiūros. Tačiau iš tikrųjų taip nėra. Geriausiai tai gali įrodyti žmonės, kurie jau ne vieną dešimtį metų gyvena tokio tipo namuose ir mėgaujasi ne tik komfortu, bet ir tuo, kad tokiam būstui nereikia skirti daug dėmesio.

Be to, reikia suprasti, kad visa namo priežiūra labiausiai susijusi su būsto estetika, bet ne su jo funkcionalumu ar sandarumu. Nors paprastai bene kiekvienam namui – ar jis būtų rąstinis, ar mūrinis – prireikia tam tikrų atnaujinimui skirtų sprendimų, SIP namų atnaujinti nereikia.

SIP namais galima džiaugtis ištisus dešimtmečius, o po daugybės metų atnaujinti gali prireikti nebent namo fasadą, tačiau net ir tokių darbų poreikis priklauso nuo to, koks bus pasirinktas SIP namo fasadas, t.y. ar jis bus dažytas, iš medinių dailylenčių ar kitų medžiagų. Pavyzdžiui, jei SIP namas bus dengtas klinkerio plytelėmis – fasado priežiūrai skirti laiko ir dėmesio bus galima dar mažiau, nes jį nuplauna lietus ir plytelės visuomet atrodo puikiai. Be to, nemažai šiuolaikinių SIP namų gamyboje naudojamų sprendimų tarnauja ir dvidešimt metų ar netgi ilgiau ir jų nereikia atnaujinti. Taigi, SIP namo priežiūra yra itin paprasta, o gyvenimas jame yra labai patogus.

Organizatorių archyvo nuotr,

SIP namai: faktai ir mitai

Kaip jau supratote, SIP namai yra apipinti mitais, kurie kartais gali trukdyti suprasti, kodėl šis variantas yra tinkamas arba kodėl bent jau būtų verta jį apstvarstyti. Todėl pateiksime kelis viešojoje erdvėje dažniausiai girdimus mitus.

MITAS – SIP namai nepatvarūs

SIP namai yra tokie pat patvarūs kaip mūriniai ir tai geriausiai įrodo faktas, kad jie labai dažnai statomi šalyse, kur dažnas žemės drebėjimų bei kitų panašių stichinių nelaimių pavojus.

MITAS – SIP namai reikalauja daug priežiūros

Kaip jau minėjome, šių namų priežiūra dažniausiai yra susijusi su būsto estetika, tačiau ir ji nereikalauja didelių pastangų. Svarbiausia yra rasti gerus meistrus, kurie išties pagalbos ranką, kai jos labiausiai reikia.

MITAS – SIP namai negali būti A++ klasės

Nuo 2022 m. naujai statomi namai privalo atitikti A++ energinės klasės standartus. SIP namai atitinka visus šiuos standartus ir prisideda prie juose gyvenančių žmonių gyvenimo kokybės gerinimo.

MITAS – SIP namų kaina yra brangi

Lyginant su kitais šiuo metu rinkoje siūlomais namais – mūriniais, karkasiniais, rąstiniais – SIP namas dažnai laikomas viena pigiausių alternatyvų. Namui nereikia galingų pamatų, statybų metu nebūtina naudoti krano. Jau vien tai gerokai sumažina tokio būsto statybos kainą.

MITAS – tai yra ne neekologiškas namas

Vis daugiau žmonių stengiasi rūpintis aplinkos tvarumu, o SIP namas yra puikus pasirinkimas tiems, kuriems rūpi ekologija.

SIP namai – galimybės, kurios jūsų laukia

Jei jau daug kartų esate girdėję apie SIP namus, tačiau dar iki galo neapsisprendėte, ar jie jums tinka, siūlome susipažinti su kai kuriais šių namų privalumais, kurie minimi dažniausiai ir dėl kurių Lietuvos bei kitų šalių gyventojai renkasi skydinius namus.

  1. Visų pirma šie namai vertinami dėl savo patvarumo. Kaip rodo ne vienas tyrimas ir praktika, tokio tipo namas sėkmingai atlaiko net iki 9 balų žemės drebėjimą. Dėl šios priežasties SIP namai yra vieni mėgstamiausių Japonijoje.

  2. Žinoma, daugeliui patinka ir tai, kad SIP namo įsigijimo procesas yra labai greitas – prireiks vos kelių mėnesių, kad svajonė virstų realybe.

  3. Be to, specialistai užtikrina ir tokio būsto ilgaamžiškumą. SIP namas tarnauja šimtą metų ir ilgiau, tad svarbiausia yra rasti gerus meistrus.

  4. Lygiai taip pat svarbu, kad SIP namai gali būti statomi bet kuriuo metų laiku. Jokio skirtumo, koks lauke oras – dabar yra labai geras laikas tokio būsto statybai.

  5. SIP plokštės yra atsparios ugniai. Taigi, sumažėja gaisro tikimybė.

  6. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad SIP namas yra gamtai draugiškas pasirinkimas. Kadangi vis daugiau žmonių ima rūpintis aplinkos tvarumu, jie renkasi priemones, kurios prie to prisideda.

  7. SIP namai yra labai lengvi, tad prireikus juos galima transportuoti iš vienos vietos į kitą.

  8. SIP namui statyti nereikia krano – tai leidžia sumažinti investicijas į statybą.

  9. SIP namo apdailai galima naudoti pačias įvairiausias medžiagas, o jo stogas atlaiko net ir sunkias medžiagas, tokias kaip čerpės.

  10. Dar vienas svarbus SIP namo privalumas – labai gera garso izoliacija, todėl juos galima statyti ir miesto centre, kur triukšmo lygis yra didelis.

Akivaizdu, kad SIP namai savo kokybe pranoks visus jūsų lūkesčius, ypač jei norite, kad laikotarpis nuo idėjos iki rezultato būtų kuo trumpesnis. Šiuo metu, kai statybų apimtys yra tokios didelės, šis aspektas yra labai svarbus. Išbandykite šią galimybę – juk taip gera, kai savo svajonių namo nereikia ilgai laukti, nes jame galima apsigyventi vos per kelis mėnesius.

Užsakymo Nr. KMC220119

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: