Organizatorių archyvo nuotr.

Perkant šiuolaikinį televizorių reikia žinoti šiek tiek daugiau, nei apie senąjį kineskopinį televizorių. Tokie terminai kaip LED, OLED, 4K, Smart TV ir Ultra HD, nežinančius žmones gali sugluminti prieš pirkimą. Norėdami išvengti televizoriaus remonto pasibaigus garantiniam terminui, turite suprasti televizorių veikimą ir jų funkcines savybes, ir kaip jos įtakoja gedimus. Todėl šiame straipsnyje ir pateikiame informaciją apie tai.

1. Ekrano dydis

Šiandien galite rinktis įvairių dydžių televizorius, nuo 14 iki 100 colių ekranų. Tačiau kaip pasirinkti tinkamiausią dydį būtent jums? Renkantis televizorių labai svarbu yra žinoti kokiu atstumu nuo jo sėdėsite. Rekomenduotina jog televizoriaus žiūrėjimo atstumas būtų dvigubai didesnis, nei pati televizoriaus įstrižainė, pavyzdžiui: 40 colių (101 cm) televizorių rekomenduojama žiūrėti per 80 colių (203 cm) atstumą. Perkant 65 colių (165 cm) televizorių rekomenduojamas žiūrėjimo atstumas yra 130 colių (330 cm), ir panašiai. Tačiau turėkite omeny, kad kuo didesnis ekranas, tuo televizoriaus remonto kaina yra didesnė.

2. Ekrano technologijos: LCD/LED, QLED ir OLED. Kuo jos skiriasi?

LCD/LED

LCD/LED televizoriuose naudojami skystųjų kristalų pikselių (taškų) ekranai, kuriuos apšviečia išoriniai šviesos šaltiniai. Skystieji kristalai sukasi ratu, kad praleistų tiek šviesos, kiek reikia teisingai apšviesti vaizdą, o išoriniai filtrai sukuria spalvą. Pagrindiniai LCD technologijos su LED apšvietimu televizorių privalumai yra ryškumas (pasižymi ryškesne juoda spalva), prieinamumas (šiuo metu tai pigiausi ir labiausiai paplitę televizoriai) bei ilgaamžiškumas, tad remontas neturėtų būti problema. Pagrindiniai jų trūkumai – riboti žiūrėjimo kampai, mažesnis kontrasto lygis ir sunkumai kontroliuojant šviesos kiekį vaizde dėl išorinių šviesos šaltinių naudojimo. LCD/LED televizorių pasiūla labai didelė, o gamintojai siūlo tiek mažos, tiek didelės įstrižainės televizorius.

QLED (kvantiniai taškai)

Kai kuriuose LCD televizoriuose naudojama kvantinių taškų technologija (QLED), kad būtų užtikrinta platesnė spalvų gama nei įprastuose LCD ekranuose. Įprastai tai yra aukštos klasės televizoriai. Kvantiniai taškai – tai mažytės, nuo dviejų iki 10-ies nanometrų dydžio dalelės, kurių kiekviena gali spinduliuoti skirtingą spalvą. Jas naudodami LCD televizorių gamintojai gali išvengti spalvinių filtrų ir baltų LED foninių apšvietimų, kurie įprastai riboja LCD televizorių spalvų našumą. Šio tipo ekranuose nereikalingas papildomas išorinis apšvietimas, todėl yra mažiau detalių kurios gali sugesti. Tačiau tokiu atveju net ir sugedus ne problema, nes nebrangiai remontą atliks https://elmeistrai.lt/televizoriu-remontas/ .

OLED

OLED televizoriuose naudojama organinių liuminoforų sistema. Tai patys savaime šviesą skleidžiantys diodai, kiekvienas pikselis šviesą gali generuoti nepriklausomai nuo kitų. Ši technologija leidžia išgauti daug geresnį kontrastą ir šviesos tikslumą nei pažangiausi LCD televizoriai. OLED televizorius taip pat galima žiūrėti daug platesniu nei LCD televizorių žiūrėjimo kampu, be spalvų ir kontrasto sumažinimo. Tačiau OLED televizoriai turi ir tam tikrų trūkumų. Pirma, nors per pastaruosius metus jų kainos ir sumažėjo, jie vis dar yra gerokai brangesni nei įprasti LCD televizoriai. Antra, OLED televizoriai šiuo metu neišgauna tokio ryškumo kaip LCD, o tai gali būti problema jeigu norėsite naudoti HDR turinį. Ir galiausiai, gali kilti tam tikrų problemų dėl televizoriaus tarnavimo laiko ir vaizdo kokybės palaikymo (ryškūs vaizdo elementai gali “sudegti” į ekrano fosforus, jei televizorius paliekamas įjungtas per ilgai). Tokiu atveju lauktų neišvengiamas remontas, tad įprasti LCD ekranai šiuo atveju turi pranašumą.

Organizatorių archyvo nuotr.

3. Jungtys ir prievadai

Pagrindinės jungtys yra HDMI, USB ir daugialypės terpės (angl. multimedia) palaikymas. Rekomenduojama turėti bent tris HDMI jungtis bei atkreipti dėmesį į jų specifikaciją. Perkant 4K modelį rekomenduotina televizorių įsigyti su HDMI-2.0-V2.0 jungtimi, o ne HDMI V-1.4, kad būtų galima užtikrinti geriausią suderinamumą su esama ir būsima šaltinio įranga. Jeigu norėsite naudotis 8K turiniu arba žaisti 4K žaidimus dideliu kadrų dažniu (120 Hz), taip pat reikia bent vieno HDMI 2.1 prievado. Tačiau kuo daugiau jungčių ir prievadų, tuo didesnė jungties sugadinimo tikimybę. Išlaužus bent vieną jungtį, galimai televizorius neveiktų visiškai ir būtų reikalingas jo remontas.

4. Išmanioji televizija – Smart TV

Smart TV technologijos dėka jūsų televizorius gali tapti multimedijos pramogų centru. Šią technologiją palaiko „Android“ sistema arba šios sistemos pagrindu sukurtos gamintojo sistemos, tokios kaip „LG webOS“, „Samsung Smart Hub-Tizen“, ar „Panasonic FireFox OS“. „Android“ sistema suteikia galimybę visiškai personalizuoti įrenginį ir valdyti televizorių per išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį. Tačiau yra galimybė ir visas šias funkcijas turėti išoriniame priedėlyje. Nes kuo daugiau funkcijų, tuo didesnė televizoriaus gedimo tikimybė. Kaip nusipirkti televizorių jau žinote. Bet nepaisant to, jei vistiek televizoriaus remonto paslaugos bus reikalingas, televizoriui ar kitam el. Prietaisui, rekomenduojame kreiptis į taisyklą Elmeistrai arba paspaudus čia.

Užsakymo Nr. KMC2200055

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: