Unsplash.com / Dylano Gilliso nuotr.

Vertimas nėra produktas, tai paslauga, kurią teikia vertimų biuras. Todėl tai nėra kažkas, ką galima gauti iš karto, vos paprašius. Vertimo procesas prasideda nuo momento, kai klientas užsako vertimą, ir šiame procese yra keletas veiksnių, kurie priklauso nuo kliento poreikių.

Paprastas pavyzdys – jei klientas prašo skubaus vertimo, kaina bus didesnė, nes reikės greitai surasti visus specialistus – vertėją, redaktorių ir korektorių. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad šie specialistai tuo metu turi būti ne tik laisvi, bet ir turėti konkrečiai kalbų porai ir teksto specifikai reikalingą kompetenciją. Taigi, jei klientui reikalingas kokybiškas vertimas, atitinkantis visus kokybės standartus, kad galutinis produktas būtų toks, koks buvo pažadėtas jį parduodant (tai reiškia tobulą gramatiką, terminų nuoseklumą, lokalizavimą, tinkamą stilių ir pan.), ir jei jis turi būti pateiktas per rekordiškai trumpą laiką, tikrai neįmanoma visa tai gauti beveik už dyką.

Kiekvienas klientas, užsakantis vertimo paslaugas, turi atsižvelgti į šiuos veiksnius ir suprasti priežastis, kodėl kainos yra tokios, kokios yra nurodytos. Vertimas tikrai nėra paprastas procesas. Tai išties sudėtingas darbas, kuriam reikalingi aukštos kvalifikacijos ir patyrę specialistai – jie turi mokėti atitinkamas kalbas ir turėti patirties konkrečioje projekto srityje.

Vertimų biuras ir 3 veiksniai

Vertimų srityje yra 3 svarbūs veiksniai – greitis, kaina, kokybė. Todėl svarbu atsiminti, kad aptariant vertimo projektą reikia suderinti du iš šių veiksnių. Tikimybė, kad pavyktų optimizuoti visus tris veiksnius, yra gana maža.

Kaina ir kokybė

Šiuo atveju siekiant geriausio rezultato aukojamas laikas. Idealus sprendimas yra vienas vertėjas, redaktorius ir korektorius. Tokia komanda garantuoja geriausią stilių, terminijos nuoseklumą ir kt., užtikrinama aukšta vertimo kokybė.

Kaina ir greitis

Pasirinkus šį scenarijų aukojama kokybė, nes vertimą atliks daugiau nei vienas vertėjas ir jį galbūt redaguos daugiau nei vienas redaktorius. Šis derinys labai sumažina galimybę užtikrinti nuoseklų, aukštos kokybės vertimą. Tačiau vertimų biuras LinearisTranslations.com tokiais atvejais ieško įvairių variantų, kuriuos pasiūlius klientui, pasirenkamas geriausias įmanomas sprendimas, leidžiantis užtikrinti kokybę.

Kokybė ir greitis

Pasirinkus šiuos du veiksnius, mažiausia kaina nėra lemiamas veiksnys, svarbiausia yra skubumas. Reikia rasti konkrečios srities vertėjus, o kadangi jiems teks dirbti greitai ir galbūt ne tik įprastomis darbo valandomis, vertimų biuras ims didesnį mokestį už specialistų paslaugas ir tai galiausiai padidins bendrą projekto kainą. Profesionalus vertimų biuras gali atlikti net pačius skubiausius užsakymus.

Ar tikrai negalima suderinti visų 3 veiksnių?

Įprastu atveju, t. y. perduodant projektą vertimų biurui ir tikintis greito, kokybiško ir pigaus vertimo – tai tikrai neįmanoma. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad rezultatas būtų kuo geresnis.

  • Suplanuokite savo darbo procesą ir iš anksto praneškite vertimų biurui, kad konkrečią dieną jums reikės skubių vertimo paslaugų. Tai leis vertimų biurui planuoti darbą ir pasirūpinti, kad vertėjai galėtų iškart imtis darbo.

  • Jei vis dėlto nėra galimybės iš anksto numatyti, kada reikės vertimo, kai kurių tekstų atveju galima pasinaudoti mašininio vertimo ir redagavimo paslaugomis. Tai gali pagreitinti vertimo procesą nesumažinant kokybės.

  • Patyrę vertimų biuro specialistai pasiūlys jums geriausius sprendimus tais atvejais, kai vertimas reikalingas skubiai, taip pat patars, kaip efektyviau valdyti verčiamos medžiagos srautą!

Vilniaus vertimų biuras „Linearis Translations“ siūlo įvairias paslaugas – dokumentų vertimo, tekstų lokalizavimo, subtitrų vertimo, notarinio patvirtinimo ir daugybę kitų kalbinių paslaugų. Kainas galima sužinoti susisiekus su „Linearis Translations“ specialistais. 18 metų patirtis leido vertimų biurui suburti profesionalių vertėjų komandą, galinčią atlikti pačius įvairiausius užsakymus.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: