Pexels.com archyvo nuotr.

Nenuostabu, kad rūpestingi tėvai savo vaiko miegamajai vietai kelia daug didesnius reikalavimus nei sau. Nuo to, ar vaikas pakankamai ir patogiai išsimiega, priklauso jo sveikata ir savijauta, nes kūno vystymasis ir jėgų atsistatymas vyksta būtent miego metu.

Kuo mažesnis vaiko amžius, tuo ilgiau trunka jo miegas, dėl šios priežasties be galo svarbu sukurti ergonomišką bei saugią vaiko sveikatai miegojimo vietą. O ramų miegą ir tinkamą raumenų bei kaulų sistemos vystymąsi galite užtikrinti įsigydami kokybišką, vaiko poreikius ir amžių atitinkantį čiužinį.

Pirkdami vaikišką čiužinį, neturėtumėte pasikliauti ryškiais, linksmais paveiksliukais ant užvalkalo. Pagrindiniai ir svarbiausi pasirinkimo kriterijai yra čiužinio kietumas, gaminio užpildymas ir šių savybių atitikimas vaiko amžiui.

Čiužinio pasirinkimas pagal vaiko amžių

Čiužiniai naujagimių lovelėms

Pirmaisiais gyvenimo metais vaikų stuburas vis dar intensyviai vystosi. Jis tiesus, neturintis natūralių įlinkimų ir pats dar nepajėgus išlaikyti reikiamos formos. Pediatrai tokiame amžiuje rekomenduoja miegui kietą paviršių.

Pagrindinė čiužinių, kurie naudojami nuo pirmųjų gyvenimo dienų, sąlyga yra medžiagų ekologiškumas ir lygaus bei kieto paviršiaus užtikrinimas.

Geriausias pasirinkimas šiuo atveju laikomas užpildas, pagamintas iš natūralaus kokoso riešuto pluošto. Ši natūrali medžiaga nesukelia alerginių reakcijų, neleidžia daugintis dulkių erkutėms ir užtikrina patikimą ortopedinę atramą kūdikio stuburui.

Čiužiniai ikimokyklinio amžiaus vaikams

Vaiką sulaukusį 3 metų amžiaus greičiausiai jau reikės perkelti iš lovytės su šonais į įprastą lovą. Tokiu atveju teks pirkti naują čiužinį, kuris jau nebūtinai būti toks kietas kaip kūdikiui, bet tuo pačiu turi užtikrinti anatomiškai teisingą stuburo padėtį miego metu.

Sulaukę 3–4 metų vaikai toliau aktyviai vysto savo skeleto sistemą, stuburo išlinkimai jau panašėja į suaugusiųjų. Šiame amžiuje miegamoji vieta turėtų būti gana kieta, bet tuo tarpu gali būti ir šiek tiek elastingesnė. Tokį efektą turės čiužinys, kuriame derinamas kokoso pluoštas ir plonas viršutinis natūralaus latekso sluoksnis.

Čiužiniai pradinio mokyklinio amžiaus vaikams

Tinkamas miegas šiame amžiuje ypač svarbus, nes vaikas turi pailsėti nuo įtemptos dienos: mokyklos, popamokinių užsiėmimų, kitos aktyvios veiklos. Kita vertus, šiuo laikotarpiu vaikai aktyviai auga ir nemažą dienos dalį praleidžia nejudėdami, mokydamiesi prie mokyklos suolo. Taip didėja apkrova nugarai, todėl tėvai turėtų skirti ypatingą dėmesį taisyklingai vaiko laikysenai.

Kokybiškas čiužinys – vienas pagrindinių pagalbininkų norint išvengti stuburo išlinkimų: skoliozės ir lordozės profilaktikai. Kuomet vaikas nepakankamai ir nepatogiai miega, tai gali tiesiogiai paveikti jo savijautą, todėl patogi miego vieta yra raktas į sveikatą.

Moksleiviams rekomenduojami vidutinio kietumo čiužiniai, optimalus derinys – nepriklausomų spyruoklių blokas ir natūralus arba dirbtinis lateksas. Kokoso pluoštas čiužinyje puikiai tinka tiems vaikams, kurie turi problemų su laikysena.

Čiužiniai paaugliams

Jei jūsų vaikui 12–13 metų, tuomet turėtumėte pagalvoti apie vaikiško čiužinio keitimą į paauglišką. Šiame amžiuje vaikų augimas pagreitėja, o ilgas darbas prie rašomojo stalo nemenkai vargina stuburą. Pagrindiniai reikalavimai čiužiniui išlieka tokie patys: miegamosios vietos standumas ir gaminio ortopedinės savybės.

Šiame amžiuje sveikam ir kokybiškam poilsiui rekomenduojami vidutinio kietumo čiužiniai, galimi tiek spyruokliniai, tiek modeliai be spyruoklių. O 120x200cm – tai populiariausių išmatavimų čiužiniai perkami paaugliams. Platų kokybiškų čiužinių 120×200 asortimentą galite rasti GintaroBaldai.lt parduotuvėje.

Bendros rekomendacijos

  • Tikrai gera mintis įsigyti apsauginį užvalkalą, jis tiesiog nepakeičiamas vaikiškam čiužiniui. Apsauginis užvalkalas apsaugos čiužinį nuo dulkių ir nešvarumų, o atsparus vandeniui – dar ir nuo drėgmės.
  • Pirkdami čiužinį nepamirškite, kad jis turi tiksliai atitikti miegamosios vietos dydį, todėl prieš perkant gerai išmatuokite lovos dydį.
  • Rinkitės čiužinius su natūraliais, saugiais ir hipoalerginiais užpildais.
  • Jei pastebėjote, kad čiužinyje atsirado pragulos ar jis turi kitų deformacijų, verčiau pakeiskite jį nauju. Nes deformuotas čiužinys jau neatlieka savo ortopedinių funkcijų ir gali sukelti diskomfortą ar net stuburo skausmus.
  • Kokosų užpildas yra saugi ir taisyklingos laikysenos formavimui naudinga medžiaga.
  • Su amžiumi čiužinio kietumą galima palaipsniui mažinti.
  • Perkant vaikišką čiužinį nereikėtų rinktis pigių, nekokybiškų modelių. Jei jūsų biudžetas vis tik ribotas, stenkitės pasirinkti modelį, kuris labiausiai tinka pagal vaiko amžių.

Partnerio turinys

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: