Iki priėmimo registracijos pabaigos liko dvi savaitės

0
1
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Likus dviems savaitėms iki registracijos pabaigos, internetinėje bendrojo priėmimo sistemoje iš viso yra užsiregistravę 30922 stojantieji į aukštąsias mokyklas. Iš jų 23439 pradėjo pildyti savo pageidavimus į aukštųjų mokyklų programas. 2971 asmuo, vidurinį išsilavinimą įgijęs 2009 metais ar anksčiau, į vieną iš 12-os priėmimo punktų jau pristatė brandos atestatus. Stojimo prašymai priimami iki liepos 19 d.

Norintiems gauti valstybės finansavimą pedagoginėms studijoms šiemet yra privalomas motyvacijos testas. Motyvacijos testą, vykusį birželio 18-23 dienomis, laikė 1948 pretendentai. Maksimalų dviejų balų įvertinimą gavo 1299 stojantieji, vieną balą – 618, nulį balų – 31 pretendentas. „Nulinis” įvertinimas į nemokamas studijas kelio neužkerta, į valstybės finansuojamas studijų vietas pretenduoti negalės tik iš viso nelaikę motyvacijos testo. Pedagoginėms studijoms 2010 m. planuojama skirti 1200 studijų krepšelių: 800 universitetuose, 400 kolegijose.

Bendrąjį priėmimą vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 44 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 23 kolegijos. Stojantysis gali prioriteto tvarka į prašymą įrašyti iki 12 pageidavimų į bet kurių bendrajame priėmime dalyvaujančių aukštųjų mokyklų studijų programas.

Stojantieji gali pretenduoti į universitetinių ir koleginių studijų programas, nurodydami, kokią aukštąją mokyklą, studijų formą ir finansavimo pobūdį renkasi. Studijų formos pagal studijų intensyvumą yra dvi – nuolatinė ir ištęstinė. Ištęstine studijų forma studijuojama lėčiau, ilgiau, ji sudaro galimybę daugiau laiko skirti darbui ar kitai veiklai. Valstybės lėšomis gali būti finansuojama tiek nuolatinė, tiek ištęstinė studijų forma.

Numatoma, kad 2010 m. valstybė finansuos beveik 19 tūkstančių pirmakursių studijas – 9,7 tūkstančio universitetuose ir 9,2 tūkstančio kolegijose. Valstybės finansavimas skiriamas pagal mokyklos baigimo rezultatus. Stojantieji į meno studijas turi būti išlaikę stojamąjį egzaminą, o norintieji tapti pedagogais – motyvacijos testą. Nepatekusieji į valstybės finansuojamas vietas galės rinktis mokamas studijas.

Šiemet pagrindinis priėmimas organizuojamas dviem etapais. Pirmojo etapo pabaigoje stojančiajam bus pasiūlyta pasirinkti jam garantuotą valstybės finansuojamą vietą arba mokamą vietą, jei jos buvo pageidavęs. Jei stojantysis pateikto pasiūlymo atsisakys, jis pateks į antrąjį priėmimo etapą, prieš kurį galės koreguoti ankstesnių savo pasirinkimų eiliškumą. Į papildomą priėmimą galės pretenduoti tik dalyvavę pagrindiniame priėmime. Dalyvaujantys papildomame priėmime galės deklaruoti kitus pasirinkimus nei pagrindiniame.

Pirmieji bendrojo priėmimo rezultatai bus skelbiami liepos 23 dieną.

Išsamią informaciją apie bendrąjį priėmimą ir studijų programas galima rasti LAMA BPO interneto svetainėje: www.lamabpo.lt.

LR Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here