Kauno pilis (c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šiandien Kauno apskrities viršininko administracija išdavė statybos leidimą daug diskusijų sukėlusiems Kauno pilies atkūrimo darbams, po to, kai Kauno miesto savivaldybė įvykdė iškeltas sąlygas, tai yra pateikė trūkstamus teritorijų planavimo dokumentus ir informavo, kad pilies atkūrimo techninis projektas buvo pakartotinai pristatytas visuomenei.

Pasak Kauno apskrities viršininkės Onos Balžekienės, natūralu, jog visuomenei svarbus objektas sulaukia prieštaringų diskusijų ir skirtingų vertinimų, bet dabar reikia vadovautis profesionalų nuomone, kuri paremta visų atsakingų institucijų parašais. Jos teigimu, paveldo išsaugojimas vyksta atstatant ir tvarkant svarbius objektus, pritaikant juos visuomenės poreikiams, o ne stebint jų virsmą griuvėsiais dėl sprendimų nepriėmimo laiku. „Liūdna, kai žinomi ir gerbiami architektai, šiandien kritikuojantys pilies atstatymo projektą, visada priklausė Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybai, kuriai jis buvo pristatytas, taigi visada turėjo galimybę atakuoti sprendimus bei kelti į viešumą pilies atstatymo problemas. Kyla klausimas, kodėl jų balso negirdėjome ankščiau. Toks staigus pabudimas ir pavėluotas skėsčiojimasis sukelia įvairių minčių“, – svarsto O.Balžekienė.

Ji įsitikinusi, kad ši situacija puikus pavyzdys, jog būtina iš anksto įtraukti visuomenę, tuo pačiu ir architektus, į svarbių miestui projektų kūrimo eigą, o jų šiuo metu vystoma daug, tai – Viešasis logistikos centras, Laisvoji ekonominė zona, oro uosto ir geležinkelio atšakų kūrimas ir kiti, įtakojantys Kauno regiono vystymą. „Tokie visuomeniški architektai, ypač Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos nariai, šiandien turėtų garsiai kalbėti apie būsimus projektus ir visą energiją bei darbą skirti ateities galimybėms “, – konstatavo apskrities viršininkė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: