© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Išmaniųjų laikrodžių (angl. Smartwatch) istorija prasidėjo kiek daugiau nei prieš 40 metų, kai pasirodė pirmosios jų versijos. Atsižvelgiant į metus ir į tai, kad technologijos niekuomet nesnaudžia, galima sakyti, kad išmaniųjų laikrodžių era prasidėjo jau seniai. Bet ar tikrai? Tokie išmanieji laikrodžiai, kuriuos galime įsigyti dabar atsirado tik 2012 metais.

Kas tie išmanieji laikrodžiai ir kaip jie veikia?

Apskritai, šį įrenginį galima pavadinti „dėvimu kompiuteriu“. Išmanusis laikrodis yra nešiojamasis kompiuterinis prietaisas laikrodžio pavidalu, kuris savo funkcijomis panašus į išmanųjį telefoną. Smartwatch‘ą galima naudoti „Bluetooth“ ryšiu sujungus su „Android“ ir „iOS“ operacines sistemas turinčiais išmaniaisiais telefonais. Tokiu atveju, jūsų išmanusis telefonas sėkmingai gali gulėti rankinėje ar portfelyje, o jūs tuo metu ant riešo dėvite išmanųjį laikrodį. Pagrindinės protingojo laikrodžio funkcijos yra tos, kad galite stebėti skambučius ar skaityti gautas žinutes. Taip pat, kai kurie laikrodžiai leidžia matyti priminimus, darbotvarkę ar netgi kontroliuoti klausomą muziką telefone. Viena iš aktualiausių funkcijų – sujungus telefoną su išmaniuoju laikrodžiu yra atsiranda galimybė naudotis internetu.

Ar tikrai reikalingi išmanieji laikrodžiai?

Naudotis išmaniuoju laikrodžiu lengva ir patogu. Smartwatch‘ą  galima dėvėti kaip įprastą laikrodį, tik šis turi daugiau funkcijų, nei tik rodyti laiką ir datą. Labai patogu, kai vos pažvelgus į ant riešo esamą prietaisą gali matyti kas tau skambina ar rašo, tačiau ar tikrai tai yra taip reikalinga, kaip skelbia tokių technologijų gamintojai?

Vienas iš šios inovacijos trūkumų yra tai, kad norint naudotis išmaniojo laikrodžio teikiamomis funkcijomis, išmanusis telefonas, kuris jas suteikia, visuomet turi būti netoliese. Tai reiškia, kad protingasis laikrodis negali pakeisti telefono, kuris vis tiek visuomet turi keliauti kartu su jumis. Tuomet kyla klausimas, ar išmanusis laikrodis nėra tik žaisliukas, skirtas įvairių technologijų fanams?

Taip pat visi tokio tipo laikrodžiai, kurie asmeniui praneša apie skambučius ar žinutes, nesuteikia galimybės juo atsiliepti ar atrašyti į jas, kaip pavyzdžiui daug kartų matytuose filmuose apie slaptus agentus. Laikrodyje gali pamatyti kas skambina ar parašo, ir tuomet vis tiek tenka ieškoti telefono, kad galėtum atsiliepti ar atsakyti į žinutę.

O ką būtų galima pasakyti apie galimybę per laikrodį naršyti internete? Greičiausiai kiekvienas sutiktų, kad šioje vietoje įžvelgti patogumą būtų sunku. Suprantama, kad visos kompanijos stengsis tobulinti šį prietaisą bei jo funkcijas. Tačiau, kad laikrodis atstotų telefoną ar kompiuterį, yra mažai tikėtina ar bent jau sunkiai įsivaizduojama.

Ar šiuolaikinė visuomenė ne per daug dėmesio skiria įvairioms, kaip skelbiama, naujausioms technologijoms? Lengvai susižavima „išmanaisiais“ prietaisais, tačiau retai mąstoma apie realią jų naudą. Kuomet išmaniųjų telefonų era niekur nesitraukia, o atvirkščiai – tobulėja ir vis labiau skverbiasi į mūsų kasdienybę, išmanieji laikrodžiai tapo tik jų tęsinio rezultatu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: