(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, viešėdamas Kaune, įteikė šeimos ambasadorių ženklelius dar trims darnioms šeimoms.

Kauno rajono savivaldybėje vykusiame renginyje Šeimos ambasadoriais buvo iškilmingai paskelbtos trys aktyvios ir visuomeniškos poros. Rasa ir Rimantas Bandzos auklėja trejetą dukrų, kurios padeda „Caritas“ veikloje, ten pat dirba ir pati Rasa, o tėtis Rimantas užsiima smulkiuoju verslu.

Sigita ir Virgis Meškiniai, auginantys keturias dukreles, mėgsta drauge muzikuoti. Mergytės aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, koncertuose, drąsiai perima šeimoje puoselėjamas tradicijas. Mama Sigita – lituanistė, šiuo metu augina vaikus. Tėtis – medikas.

Vaidos ir Viktoro Trofimišinų šeimą pažįsta bene visi Kauno rajono Lapių gyventojai. Tai aktyvi ir visuomeniška šeima, dalyvaujanti bendruomenės gyvenime. Vaida – Lapių pagrindinės mokyklos direktorė. Viktoras – žurnalistas. Darniai besidalijančioje pareigas šeimoje auga trys mergaitės.

„Darnių šeimų pavyzdys – geriausias stimulas pasistiebti ir aplinkiniams. Labai svarbu, kad augtų žmonės, neabejingi šalia esančiam, besirūpinantys ne tik savo kiemu, bet ir savo kaimu, miestu, savo šalimi. Jaukioje, širdingoje aplinkoje vaikai pasisemia meilės ir stiprybės, o ateityje tęsia ir puoselėja prasmingas tradicijas savose šeimose,“ – sakė D. Jankauskas.

Šeimos ambasadoriai pradėti skelbti šių metų gegužę. Nuo šiandien šiuo garbingu vardu bus vadinamos 23 šeimos. Neabejojama, kad ir toliau Lietuvoje šis gražus būrys gausės. Geri pavyzdžiai užkrečia. Šeimos ambasadoriai – gerieji pavyzdžiai, kad šeimos tvirtumas, darna taptų siekiamybe daugeliui. Tai tarsi paskatinimas nebijoti būti visuomeniškais, kurti ne tik prasmingą savo šeimos, bet ir bendruomenės gyvenimą – burti kaimynus, imtis gerų iniciatyvų, domėtis menais ar sportu, mokslu ar savanoryste.

Vizito Kauno rajone metu ministras D.Jankauskas bei kiti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai taip pat planuoja dalyvauti diskusijoje socialiniais klausimais su socialiniais darbuotojais, globos įstaigų vadovais rajono savivaldybėje, aptarti Kauno rajono situaciją Kauno darbo biržoje. Vyks susitikimas „Sodros“ Kauno skyriuje, bus aplankyti Ežerėlio slaugos namai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: