Japonijos atlikėjų koncertas - dovana Aleksoto bendruomenei
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Šiandien, spalio 13 d., J. Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje vyko susitikimas su Japonijos ambasadore J. E. Miyoko Akashi ir kitais ambasados darbuotojais.

Japonijos ambasada Aleksoto bendruomenei dovanojo profesionalių atlikėjų koncertą. Jis skirtas diplomatinių ryšių atkūrimo tarp Japonijos ir Lietuvos 20-mečiui paminėti, o kartu ir padėka Aleksoto bendruomenei už vaikų pagamintas dovanėles, už Japonijos moralinį palaikymą po kovo mėnesį įvykusio žemės drebėjimo ir siautusio cunamio, kurio metu žuvo daugybė žmonių, šalis patyrė milžiniškus nuostolius.

Prieš koncertą Japonijos ambasadorė Miyoko Akashi lietuviškai padėkojo merui Rimantui Mikaičiui, Aleksoto seniūnijos seniūnei Liukrecijai Navickienei, bendruomenės centro pirmininkui Zenonui Šalnai ir visiems vaikams, kurie gamino dovanėles, pareiškė užuojautą Japonijos vaikams.

Dovanėlės su užuojautos tekstais Japonijos ambasadorei buvo įteiktos balandžio 11 dieną, praėjus lygiai mėnesiui po žemės drebėjimo.

„Vaikai džiaugėsi jūsų dovanėlėmis, jos suteikė stiprybės. Daugelis žmonių dar negali grįžti į savo namus arba tas vietas, kur jie gyveno. Viso pasaulio palaikymas mus stiprina“, – sakė ambasadorė Miyoko Akashi.

Renginyje, susitikime su Japonijos atstovais dalyvavo miesto meras Rimantas Mikaitis.

„Malonu buvo išgirsti apie aleksotiškių iniciatyvą. Nelaimės metu tokia jūsų parama sušildė Japonijos vaikų širdis. Ši iniciatyva paskatino daugiau sužinoti apie didžiulę nelaimę. Manau, kad tai dar labiau sustiprins Kauno ir Japonijos vaikų ryšius. Dėkoju jums, ambasadore Miyoko Akashi, už bendradarbiavimą ir dėmesį kauniečiams”, – sakė meras R. Mikaitis.

Japonijos ambasadorei meras įteikė gėlių ir suvenyrą.

Aleksoto seniūnė L. Navickienė sakė, kad labai malonu, jeigu galima padaryti ką nors gero, ugdyti vaikų jautrumą, mokyti pagelbėti ištikus nelaimei.

„Šitokiu būdu mes išreiškėme užuojautą, o jūsų atsakas – šis koncertas – mums yra labai brangus. Dėkojame ambasadai ir atlikėjams”, – sakė L. Navickienė. Seniūnė ambasadorei įteikė senojo Kauno atvirukų rinkinį.

J. Dobkevičiaus vidurinės mokyklos direktorius Viktoras Snieška padovanojo nuotrauką. Joje įamžinti balandžio 11 dieną vykusio susitikimo momentai, kai buvo perduotos vaikų gamintos dovanėlės ir aukų atminimui pasodinta pušaitė.

Po to mokiniai, mokytojai ir bendruomenės atstovai aktų salėje klausėsi profesionalių Japonijos atlikėjų koncerto ir įgarsintų pasakų. Lietuviškai tekstus skaitė Lietuvos radijo diktorius Juozas Šalkauskas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: